• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

Recent content by علی تحیری

 1. علی تحیری

  آموزشی نقشه مدار شارژ لامپ تصویر تلویزیون و آیفون تصویزی کوماکس (لامپی)

  با سلام: این نقشه لامپ تصویر nvf fhc ;k کوماکس مدل 4pn 4hn می باشد. اگر نتوانستیدهیتر یا فیلامان را پیدا کنید، هر دو پایه بین تمام این پایه ها 22 اهم خواند فیلامان میباشد.
 2. علی تحیری

  آموزشی رادیوگوشی بدون برق وباطری

  با سلام: دیود 1N60 یک دیود ازنوع ژرمانیوم و با افت ولتاژ0.2 ولت است، تا بتوان سیگنال اودیو را ار موج حامل جدا و حد اقل افت روی خود را داشته باشد. 1N4007یک دیود از نوع سلیکون میباشد با افت ولتاژ 0.7 روی خود که مناسب یکسو سازی موج آشکار کننده نیست.
 3. علی تحیری

  ساخت باتری هایی با جریان بیش تر به روش موازی کردن

  با سلام: خیر این گونه باتری ها بایدبصورت موازی متناسب با ولتاژ شان شارژ شوند.
 4. علی تحیری

  ساختنی چگونه می توان درخانه سلول خورشیدی ساخت؟

  با سلام: بله کاملادرست است. اما ال ای دی ها خیر.
 5. علی تحیری

  ساخت باتری هایی با جریان بیش تر به روش موازی کردن

  با سلام: نام خانوادگی من تحیری می باشد.( نه تحریری). اگر ولتاژباتری ها دقیقا یکی باشد می توانید آن ها را بصورت موازیوصل کنید. اما درحالت سری شارژ کردن بخاطر باتری های نو کهنه و کم ظرفیت و پر ظرفیت با هم توصیه نم یشود.
 6. علی تحیری

  سلام: مهندس، تولدت مبارک. الهی که صد ساله شوید.

  سلام: مهندس، تولدت مبارک. الهی که صد ساله شوید.
 7. علی تحیری

  سلام: مهندس، تولدت مبارک. الهی که صد ساله شوید.

  سلام: مهندس، تولدت مبارک. الهی که صد ساله شوید.
 8. علی تحیری

  سوال آیا فرکانس 100هرتز برای وسایل خانگی که برای 50هرتز ساخته شده اند مشکل ساز است؟

  با سلام: پس علت ارزانی قیمت بود. در هیچ کجای دنیا فرکانس 100 هرتز، با ولتاژ های220 ولت و 110 ولت کاربرد ندارد. استاندارد جهانی ولتاژ و فرکانس برای کاربرد خانگی کل قاره آمریکا و ژاپن 110 ولت 60 سیکل و سایر کشور های دنیا ماننده ایران و اروپا 220 الی240 ولت با فرکانس 50 سیکل می باشد. اما برق...
 9. علی تحیری

  تفریحی شرط پسر و دختر برای ازدواج

  با سلام: کجاست پسری که این دوره زمانه تن به ازدواج دهد، اگر پیدا شد، هستند دخترانی که حتی با دادن حق تیر راضی به ازدواج با ان ها هستند.
 10. علی تحیری

  آموزشی آیا لامپ ال ای دی را میتوان تعمیر کرد

  با سلام: یکی از مواری که باعث بالا رفتن لامپ های عمر لامپ های ال ای دی ها می باشد، کاهش گرماست. با توجه به این که از نظر علم فیزیک، گرما همیشه ازپائین به بالا صعود می کند، لامپ و سرپیچ ها وسیم آن ها ها همیشه ازسقف به سمت کف آویزانند. این حالت درست خلاف قوانین فیزک در دفع گرماست.!!! چون گرمای...
 11. علی تحیری

  سوال آیا فرکانس 100هرتز برای وسایل خانگی که برای 50هرتز ساخته شده اند مشکل ساز است؟

  با سلام: کاربر گرامی ، اول می خواستم بدانم، وقتی که اینورتر 12 به 220ولت 50 هرتز وجود دارد دلیل خریدن 100 هرتز شما چه بود؟ مگر هرچه را فروشنده گفت بایدبه راحتی پذیرفت.!!!
 12. علی تحیری

  آموزشی آیا لامپ ال ای دی را میتوان تعمیر کرد

  با سلام: آیا لامپ ال ای دی را میتوان تعمیر کرد؟ (تعمیر برد لامپ ال ای دی) در پاسخ به این سوال ابتدا به تشریح انواع مدل لامپهای led از نظر توپولوژی مدار درایور میپردازیم: بطور کلی میتوان لامپهای led را از نظر عملکرد به سه گروه لامپهای خازنی، لامپ با درایور خطی(Linear Driver) و لامپ با درایور...
 13. علی تحیری

  تفریحی شرط پسر و دختر برای ازدواج

  با سلام: یک پسر و دختر بعد ازماه ها برای ازدواج به تفاهم رسیدند. دختر گفت : اولین شرط حق طلاق با من پسر گفت باشد. دومین شرط گرفتن شیر بها پسر گفت باشد. سومین شرط جهیزیه با پسر. پسر گفت باشد. سپس پدر عروس رو به داماد کرد و گفت آقا داماد شما شرطی ندارید؟ داماد گفت فقط حق تیر با من. !!!
 14. علی تحیری

  فروشگاه با فروشگاه اینترنتی AZAX اعلام همکاری کنید

  باسلام: و عرض خسته نباشید خدمت شما مهندس عزیز، جناب آقای مهران چمنی . امید وارم هر چه زود تر این فروشگاه افتتاح گردد. و اینجانب هم بصورت غیر مستقیم بتوانم با شما همکاری کنم. یعنی طرح هایی در این سایت ارائه شود که متناسب با کالای موجود، فروشگاه شما باشد.
 15. علی تحیری

  ساختنی ساخت مدار 12 ولت به 220 ولت برای روشنایی 1 لامپ 40 وات مهتابی

  با سلام: اگر شما مدار بهتر و بدون عیبی دارید که بصورت عملی و بدون مشکلی دارید، در این جا قرار دهید تا دوستان استفاده کنند. ما هم از کار شما استقبال می کنیم.