• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

سوال ساخت پاوربانک خورشیدی

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

داوود امامی

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
باسلام خدمت دوستان عزیز
بنده میخوام یک شارژر موبایل خورشیدی برای استفاده شخصی خودم بسازم یک عدد سلول خورشیدی 6ولت 120میلی آمپر دارم که جریانش طبیعتا برای شارژ گوشی خیلی کم.هر مداری هم که تونستم بستم گوشی پیغام درحال شارژ میده ولی هرقد که صبر میکنم اصلا پرنمیشه باطریش.از دوستان خواهشی داشتم مداری دراختیار دارید که بتونه اینکار برام انجام بده؟؟ممنون میشم یک راهنمایی هم در این باره و نحوه تقویت جریان این مدار کنید.

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
باسلام خدمت دوستان عزیز
بنده میخوام یک شارژر موبایل خورشیدی برای استفاده شخصی خودم بسازم یک عدد سلول خورشیدی 6ولت 120میلی آمپر دارم که جریانش طبیعتا برای شارژ گوشی خیلی کم.هر مداری هم که تونستم بستم گوشی پیغام درحال شارژ میده ولی هرقد که صبر میکنم اصلا پرنمیشه باطریش.از دوستان خواهشی داشتم مداری دراختیار دارید که بتونه اینکار برام انجام بده؟؟ممنون میشم یک راهنمایی هم در این باره و نحوه تقویت جریان این مدار کنید.
خیر شما تا ورودی بالایی نداشته باشید نمیتونین خروجی بالا بگیرین تازه خود مدارات مبدل تلفات دارن طبق قانون پایستگی انرژی انرژی نه زاده میشه و نه از بین میره سلول خورشیدی شما توانی برابر با 0.72 وات دارد یک گوشی هوشمند حداقل به ۵ وات انرژی برای شارژ نیاز دارد شما باید پنل خورشیدی قوی تری بگیرید

داوود امامی

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
خیر شما تا ورودی بالایی نداشته باشید نمیتونین خروجی بالا بگیرین تازه خود مدارات مبدل تلفات دارن طبق قانون پایستگی انرژی انرژی نه زاده میشه و نه از بین میره سلول خورشیدی شما توانی برابر با 0.72 وات دارد یک گوشی هوشمند حداقل به ۵ وات انرژی برای شارژ نیاز دارد شما باید پنل خورشیدی قوی تری بگیرید
باسلام میبخشید اگه سوالم جای نامربوطی پرسیده بودم.ممنون از راهنمایی شما.

داوود امامی

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
http://s9.picofile.com/file/8334940476/12.jpg
توی این عکس شکل مداری که ساختم هستش.و همچنین درخروجی مدار دوعدد باطری گوشی که باهم سری شده اند و بصورت موازی درخروجی مدار قرار گرفته استفاده کردم.آیا بازم نمیشه از این طریق مشکلم حل بشه؟
الان بااین مدار خروجی ولتاژم بیشتراز6ولت و جریانم که اندازه گرفتم حدود1 آمپربود.ولی بازم پر نشد باطری درضمن گوشی که برای شارژوصل میکنم نوکیا ساده است که حدود750 میلی آمپر جریان داره باطریش

آخرین ویرایش:

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
اون خروجی ای که شما میگیرید به دلیل وجود باطری هاست خروجی پنل نیست
بازم عرض میکنم پنل حداقل ۵ یا ۱۰ وات بگیرید

داوود امامی

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
توی این عکس شکل مداری که ساختم هستش.و همچنین درخروجی مدار دوعدد باطری گوشی که باهم سری شده اند و بصورت موازی درخروجی مدار قرار گرفته استفاده کردم.آیا بازم نمیشه از این طریق مشکلم حل بشه؟
الان بااین مدار خروجی ولتاژم بیشتراز6ولت و جریانم که اندازه گرفتم حدود1 آمپربود.ولی بازم پر نشد باطری درضمن گوشی که برای شارژوصل میکنم نوکیا ساده است که حدود750 میلی آمپر جریان داره باطریش
خیلی ممنون بابت پاسخگویی.فقط میشه بفرمایید هروات چند آمپر یا میلی آمپرمیشه؟ببخشید که اطلاعاتم زیاد نیست.

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
خیلی ممنون بابت پاسخگویی.فقط میشه بفرمایید هروات چند آمپر یا میلی آمپرمیشه؟ببخشید که اطلاعاتم زیاد نیست.
هر وات از حاصل ضرب شدت جریان بر حسب آمپر و ولتاژ بدست میاد
V×I=P

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
853
سلام
باید از کاهنده های ولتاژ سوئیچینگ استفاده کنید تا مشکلتون حل شود .

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
با سلام:
دوست عزیز ولتاژ ورودی شما 5 ولت است چگونه می خواهید دو عدد باتری سری3.7 ولت یا 7.4 ولت را شارژ نمائید. !!! برای شارژ این دو باتری ازیک طرح ابتکاری زیر استفاده کنید.

داوود امامی

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
با سلام مهندس
ممنون از راهنماییتون منبع اصلی من یک سلول خورشیدی 6 ولت هستش 120 میلی آمپر.اون دوتا باتری هم از یک طرح که دراون استفاده کرده بودن استفاده کردم.الان در طرح شما سلول کجا باید ببندم؟

Mse

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
2
با سلام دوست عزیز
بنده هم مثل شما چند ماهی میشد که دنبال این بودم که پاوری بسازم که خودش با صفحه خورشیدی شارژ شود.
ولی حد اقل سلولی که شما واسه شارژ گوشی نیاز دارید یک باتری لیتیوم یون یا پلیمر 3.7 volt با جریان 2600 + مدار شارژر هست که واسه شارژ این چنین باتری نیازمند حداقل 1000mah باولتاژ 5 هستیم
و معمولا پنل های موجود در بازار که حمل و نقلش واسه شما آسون باشه و به راحتی باتری شما رو شارژ کنه نیست اگرهم هست با جریان نسبتا پایین حد اکثر 250mah
که واسه شارژ کردن باتری گوشیتون حتما به شارژ 24 ساعت مداوم نیاز داره
که خیلی وقت گیر هست واز طرفی باید بعد از ی هفته با باتری گوشیتون خدا حافظی کنید
در غیر این صورت شما دو راه داری
یا یک پنل 10واتی بگیری که حد اقل اندازش شبیه یک تبلت 7الی8 اینچی میشه ک به هیچ عنوان واسه حمل ونقل تو جیب جا نمیشه کافی ی بارم از دستتون بیفته که باید باهاش خداحافظی کنید یا باید بزارینش تو کیف که دردسر سازه
پیشنهاد بنده به شما این هست که ی دونه پاور بانک ظرفیت بالا واسه خودت بخری
مثل من که تو شهرمون تنوع وسایل الکتریکی پایین بود واسه تعتیلات نوروزی ی سری به قم زدیم اونجا من ی باکس پاور مناسب که همه چیز توش داره وفقط کافی باتری لیتیوم یون بزاری توش گرفتم که مال من ظرفیت 30000 mah بود ومیشد هشت عدد بارتری لیتیومی توش جاداد ( البته ناگفته نباشه که من فقط چهار تاشو پر کردم بقیه خالی هنوز) دو تا ورودی و دو تا خروجی هم داره دو تا ال ای دی واسه چرغ قوه ونمایشگر شارژ دیجیتالی ویک قایلیت جالبی که داره اینه که وقتی گوشیت شارژ شده خود پاور تشخیص میده و خاموش میشه!
هر وقت باتری هام خرابشن به راحتی بازش میکنم دوباره سری دیگه ای میزارم به راحتی هم در جیب جا میشه وبا هربار شارژ 7 الی8 بار میشه گوشی رو کامل شارژ کرد.

آخرین ویرایش:

Mse

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
2
نا گفته نمونه که طرح آقای تحیری باتری هارو به صورت موازی شارژ و به صورت سری مورد استفاده قرار میده که با پنلی که شما دارید فک نکنم نتیجه بده.

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
نا گفته نمونه که طرح آقای تحیری باتری هارو به صورت موازی شارژ و به صورت سری مورد استفاده قرار میده که با پنلی که شما دارید فک نکنم نتیجه بده.
ضمن تایید گفته های شما بنده هم عرض کردم باید از پنل قدرتمند تری استفاده کنند ولی با راهنمایی نه چندان واضح و بی هدف جناب چمنی دوستمون همچنان بر شارژ گوشی با این پنل ضعیف اصرار دارند

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
853
ضمن تایید گفته های شما بنده هم عرض کردم باید از پنل قدرتمند تری استفاده کنند ولی با راهنمایی نه چندان واضح و بی هدف جناب چمنی دوستمون همچنان بر شارژ گوشی با این پنل ضعیف اصرار دارند
هیچوقت بنده کسی رو بی هدف و بدون تجربه و اطلاعات کافی راهنمایی نمی کنم
بنده قبلا مدل سوئیچینگ شارژر خورشیدی رو ساختم و تست کردم و جواب هم گرفتم
19ولت 100میلی آمپر پنل خورشیدی رو به 5ولت 1آمپر تبدیل کرد برای شارژ
این هم عکس شارژ کردن ساعت موبایلیم که مربوط به بیش از 7 سال پیشه
گوشی موبایل هم تست کردم اما تصویری ازش ندارم
DSC00008.JPG

2018-10-12_080219.jpg

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
هیچوقت بنده کسی رو بی هدف و بدون تجربه و اطلاعات کافی راهنمایی نمی کنم
بنده قبلا مدل سوئیچینگ شارژر خورشیدی رو ساختم و تست کردم و جواب هم گرفتم
19ولت 100میلی آمپر پنل خورشیدی رو به 5ولت 1آمپر تبدیل کرد برای شارژ
این هم عکس شارژ کردن ساعت موبایلیم که مربوط به بیش از 7 سال پیشه
گوشی موبایل هم تست کردم اما تصویری ازش ندارم
مشاهده پیوست 1937
مشاهده پیوست 1938
منظور بنده مهندس جان این بود که شما توان و ولتاژ پنل رو ذکر نکردید طبیعتا با پنل ۶ ولت ۱۲۰ میلی آمپر نمیتوان گوشی رو شارژ کرد