• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

سوال پیزوژنراتور

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

من با پیزو الکتریک خازن رو شارژ کردم البته از طریق پل دیود ولی نمی تونم لامپ ال ای دیی ۲.۵ ولت رو بی

• باتری قابل شارژ

رای: 0 0.0%
  • مقاومت

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    0

سعید۷۶۶۱

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
من با پیزو الکتریک خازن رو شارژ کردم البته از طریق پل دیود ولی نمی تونم لامپ ال ای دیی ۲.۵ ولت رو بیشتر از یه لحظه روشن نگه دارم واسه این کار باید به مدار چی اضافه بشه

سعید۷۶۶۱

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
سلام
پیزو الکتریک شما چه مدل است و چه جنسی دارد ؟
دیسکی انعطاف پذیره جنس رو هم نمی دونم یعنی میگین که مشکل از ولتاژ تولیدیه چون یه جور پیزو هم هس مستطیل شکل ولتاژ بالا میده اما اخه به چه دردی میخوره ولتاژ بالا اگه فقط یه بار ال ای دیی مثل فلش خاموش روشن شه

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
853
دیسکی انعطاف پذیره جنس رو هم نمی دونم یعنی میگین که مشکل از ولتاژ تولیدیه چون یه جور پیزو هم هس مستطیل شکل ولتاژ بالا میده اما اخه به چه دردی میخوره ولتاژ بالا اگه فقط یه بار ال ای دیی مثل فلش خاموش روشن شه
خوب پس از نوع برنجیش منظورتون هست
بله اونها ولتاژ کمی تولید میکنند و کاربرد بیشترشون در سنسور های لرزشی هست
ولتاژ کمی که تولید می کند توسط ترانزیستور یا آپ امپ تقویت می کنند و وقتاژ تقویت شده معمولا به آیسی برنامه ریزی شده ای جهت انجام عکس العمل بایاس می شود .

سعید۷۶۶۱

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
ولتاژ کمی که تولید می کند توسط ترانزیستور یا آپ امپ تقویت می کنند و وقتاژ تقویت شده معمولا به آیسی برنامه ریزی شده ای جهت انجام عکس العمل بایاس می شود .
ممنون از راهنماییتون عکس دیاگرام مدارش رو دارین یا چیزی که نحوه ی بستن ترانزیستور و آی سیی رو نشون بده

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
853
مدار خاصی نداره
sawjo4.jpg

از همین مدار تقویت سنسور IR هم میتونید استفاده کنید
بجای PHOTO DIODE همین بازر رو بزارید و مقاومت و LED سمت راست نقشه هم نیاز نیست
پایه 6 آیسی 741 هم بین 0تا 5ولت خروجی ولتاژ میده