• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گردد. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

سوال چراغ های پژو پارس (ترانس زنون]

در مجموع 5 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

behshad80

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
سلام دوستان میشه کمک کنین من رله به چراغ های نور بالا و پایین نصب کردم که خیلی عالی و جواب میده نور پایینم زنون با ترانس 55 ولت هستش قبل اینکه رله نصب نکرده بودم همش لامپاها یا ترانس هام میسوختن . که به این رله با فیزو امپر 30 به نور بالا و امپر 30 به نور پایین نصبه ایا این امپرا جوابگو هسستند؟ اخه یکی از پایه های ان ذوب شدع بود عوض کردم؟!! البته نو بالا و پایینم هنگام نوربالا همزمان روشن میشن
خب حالا میخوام یه رله به زیر سپر درست کنم میخوام بدونم رله ک یک فیوز میخورع خودش خب حالا چند امپری باشه فیزوز؟
و رله میتونه جوابگو باشه به زیر سپرام؟ چون تا این موقع فقط یه ملیون خرج کردم که همش لامپ و ترانس میخرم یه ماه دو ماه جواب میده بعد میبینی یا لامپ ترکیدع شکسته یا ترانس خراب شده؟لطفا کمک کنین

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
795
سلام
تصویری از مشخصات روی جعبه لامپ زنونتون بفرستین تا جریانش رو بررسی کنیم
ذوب شدن پایه ها به دلیل اتصال شل سوکت هاست وگرنه سیم ها ذوب میشد .
همزمان روشن شدن نور بالا و پایین باعث جریان کشی 2براب میشه و سوکت و سیم ها تحملش رو نخواهند داشت
رله زیر سپر فیوزش بسته به لامپیتونه ، اگه لامپ ها هر کدام 50وات باشند 4آمپر می کشند که دوتالامپ میشه 8 آمپر و شما فیوز 15آمپری باید بزارید
رله هرجایی که باشه میتونه جوابگو باشه ، فقط نباید روی پایه های اب ریخته بشه
لامپ ها وقتی میشکنند که روشون اب ریخته بشه
شاید حباب لامپ منافظش بسته نیست
احتمال دوم اینکه از زنون چینی استفاده می کنید . اونها عمر کوتاهی دارند

behshad80

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
DSC00026.JPG
DSC00027.JPG
DSC00028.JPG
ترانس ها که از این استفاده میکنم بدبختانه جفتشم سوخته میخام همین نزدیکیا 150wبخرم برای زیر سپرم ک اگه مارک خوبی سراغ دارین بگین ممنون میمشم.
نور بالام که هالوژه هیچ اونم میخام زنون کنم این به کار. قبل اینکه برای نور پایینو نور بالا رله داشته باشم لامپ h7 دست چپو استفاده میکردم که دوتاشم سوخت و الانم هرجایی میرم از اینا نمیتونم پیدا کنم بعد رله و همین الانم لامپ دست راستو استفاده میکنم برای زیر سپر که ترانسم سوخته براش یه ترانس مارک دار خوب معرفی کنین بثلا با لامپ وسطی یا هر لامپی که میدونین نوردهشی فوق العادس معرفی کنین و امپراش باید چند باشن؟

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
795
سالم مجدد
متاسفانه لامپ و ترانس رو نمیتونید به صورت جدا خریداری کنید مگه اینکه از جایی دست دومشو گیر بیارید
بهترین مارک ( زنون ) است که بقیه مشابه هاش اسمشون زنونه ولی مارکشون زنون نیست .
مثل ریکا با مارک ریکا ! یا دلستر با مارک دلستر که اشتباها مثلا میگن دلستر ایستک بده !در صورتی که ایستک یک مارکه و دلستر یک مارک.

شما یک جفت زنون اصلی بخرین
تا اونجایی که میدونم و اطلاع دارم ، زنون اصلی تک کنتاکت است و باید کاسه چراغ مخصوص لنز دار براش گذاشت .
سو بالا سو پایین نداره .

اینهایی هم که خریدین به شکل و کیفیت خود لامپ و سوئیچینگش هم نگاه کنید....مشخصه کار چینه و عمر مفیدی نداره

آخرین ویرایش:

behshad80

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
آیا امکان این هستش که ترانس زنون را تعمیر کرد؟ یا قطعات سوخته ان را مشخص کرد؟
ویا ترانس را ازمایش کرد که شاید مشکلی در سیم های وردوی و خروجی ویا سوکتهایش داشته باشد؟
SAM_6018.png

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
795
آیا امکان این هستش که ترانس زنون را تعمیر کرد؟ یا قطعات سوخته ان را مشخص کرد؟
ویا ترانس را ازمایش کرد که شاید مشکلی در سیم های وردوی و خروجی ویا سوکتهایش داشته باشد؟
SAM_6018.png
متاسفانه خیر
تمامی قطعات برای واتر پروف شدن و البته انحصاری بودن ، داخل محلول رزین اپوکسی قرار می دهند
به هیچ صورت امکان جدا کردن رزین از قطعات وجود ندارد
قابل تعمیر نیستند