• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گردد. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

مشکل افت ولتاژ منبع تغدیه

در مجموع 5 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

armin

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
25
با سلام
بنده از اینترنت یک مدار منبع تغذیه دانلود کردم و اون رو ساختم
اما حالا مشکل افت ولتاژ شدید دارم

البته ترانزیستور های اصلی مدار d1047هستند که من پیدا نکردم و به پیشنهاد طراح مدار mje13009استفاده کردم .ممکنه مشکل از ترانزیستور ها باشه؟

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
804
سلام
توضیحاتتون برای ما کافی نیست
بیشتر توضیح بدین
همچنین منظور از افت ولتاژ شدید یعنی چی
در نقشه مداری که ارسال کردیین اصلا از ترانزیستور 1047استفاده نشده !
ترانزیستور 1047 قیمت بالایی داره و در مدارات فرکانس بالا استفاده میشه و در منابع تغذیه کاربردی نداره

آخرین ویرایش:

armin

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
25
سلام
توضیحاتتون برای ما کافی نیست
بیشتر توضیح بدین
همچنین منظور از افت ولتاژ شدید یعنی چی
در نقشه مداری که ارسال کردیین اصلا از ترانزیستور 1047استفاده نشده !
ترانزیستور 1047 قیمت بالایی داره و در مدارات فرکانس بالا استفاده میشه و در منابع تغذیه کاربردی نداره
بله مداری که من ساختمpcb اون برای 1047بود که من بجاش 13009گذاشتم خیلی داغ میکرد و افت ولتاژ داشت و جریان کافی نمیداد
که دیشب بنده توی وسایلم رو گشتم و ترانزیستورtip3055رو دیدم و بجای 13009گذاشتم که افت ولتاژ از 6ولت به 0.5ولت کاهش یافت
ولی الان مشکل دوم مدار رو میگم:جریان مدار که از 0تا5 آمپر قابل تنظیمه اما با محدود کردن جریان ولتاژ هم 1الی3ولت کم میشه

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
804
خوب این شماتیک مداری که ارسال کردین ، برای یک منبع تغذیه متغیر 0تا 38ولت و 0تا5آمپر ، بسیار ساده و ابتدایی است
ایجاد همچین مشکلات ریزی در این مدارات مختصر شده بعید نیست
تمامی قطعات موجود در این شماتیک ، آنالوگ هستند و از هیچ مدار مجتمعی استفاده نشده که همین امر باعث ایجاد یک سری مشکلات میشه

armin

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
25
خوب این شماتیک مداری که ارسال کردین ، برای یک منبع تغذیه متغیر 0تا 38ولت و 0تا5آمپر ، بسیار ساده و ابتدایی است
ایجاد همچین مشکلات ریزی در این مدارات مختصر شده بعید نیست
تمامی قطعات موجود در این شماتیک ، آنالوگ هستند و از هیچ مدار مجتمعی استفاده نشده که همین امر باعث ایجاد یک سری مشکلات میشه
خب بنده ویدیوی تست این مدار رو هم دارم(از طرف طراح)اونجا همچین مشکلی نیست