• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

ساخت درایور H-Bridge جریان بالا

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21
باسلام
من یه ماشین کنترلی دارم که گیرندش متاسفانه سوخته و میخام یه فرستنده گیرنده بسازم تو قسمت درایور موتورش موندم .
منبع تغذیه باتری 2-3سل لیپو هست
موتور از نوع براش هستش و جریان بالایی میکشه واس همین نمیشه از L298 استفاده کرد برای همین به فکر H-Bridge افتادم ولی مشکل اینه که وقتی از ماسفت استفاده میکنم اولا افت ولتاژ زیادی در حد 2 ولت دارم که این باعث میشه دور موتور بشدت بیاد پایین و دوم جریان بسیار کمی عبور میده و بازم دور موتور پایینه و ماسفت داغ میکنه . ماسفت هایی که استفاده کردم :
IRFZ44 - IRFZ46 - IRFZ48 هستن که شماره های 46 و 48 نسبتا بهتر بودن ولی بازم افت ولتاژ دارم . ممنون میشم کمک کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن وقتی موتور مستقیم به باتری وصل میکنم دور موتور پایین تر از وقتی هستش که موتور به رسیور وصل بود !! ینی وقتی به رسیور وصل بود دورش ب مراتب بالاتر بود دلیل این چیه ؟؟؟ مگر ن اینکه بخاطر افت ولتاژ در ماسفت دور موتور باید پایین باشد ؟؟؟؟

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
853
سلام بهزاد جان
کدوم شهر هستیِ؟
چون توی مشهد 2جا میشناسم که میتونن برد آمادشو بهت بدن
تعمیرگاه بسیار مجهزی هستن تو لوازم کنترلی

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21
سلام بهزاد جان
کدوم شهر هستیِ؟
چون توی مشهد 2جا میشناسم که میتونن برد آمادشو بهت بدن
تعمیرگاه بسیار مجهزی هستن تو لوازم کنترلی

اردبیل هستم اقا مهران
واقعیتش خیلی دوس دارم خودم بسازم چون علاقه دارم ب اینجور چیزا

چند ماه پیش هواپیمای مدل ساختم از رادیو کنترل تا بدنه همشو خودم ساختم ! برای رادیو از آردوینوی دست ساز خودم استفاده و کدنویسی کردم ! و برای ماشین هم همین هدف رو دارم ، هواپیمام براشلس هس و اسپید مخصوص خودشو گرفتم ولی برای ماشین ک موتورش براش هست درایورشو متاسفانه ندارم واسه همین میخام خودم بسازم