Template errors

• Template public:post_macros: Cannot call method isMemberOf on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:927)
  • کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 0 نفر شامل 0عضو و 0مهمان در حال مشاهده این موضوع است

imannn

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
24
قربونت داداشم.بچه ها ب لینک زیر برید و اموزش بسکام واسه تاز
با تشکر از شما ایمان جان من هم بسکام رو پیشنهاد میکنم رون تر و ساده تره
ه وارداس خیلییی عالی و عامیانه یاد داده با تمرین ب جاهایه خوب میرسید با خوندنه این سایتی ک گزاشم https://www.noandishaan.com/forums/thread108934.html

آخرین ویرایش:

عباس68

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
سلام سال نو همگی مبارک انشالله سال خوبو پربرکتی داشته باشید
من نرم افزارbascomرونصب کردم میخوام برنامه رو اجرا کنم این ارور رو میده رو دوتا از سیستم کردم همین بود

عباس68

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
بسکام دیگه نصب کردم باز شد دوستان این نرم افزار رو بهم اموزش میدن ایسی رو باهاش پروگرام کنم؟

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
مدتی صبر کنید یک تایپیک در این باره قرار میدهم زیرا بحث طولانی است سعی میکنم تا چند رو آینده آن را قرار دهم

imannn

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
24
مدتی صبر کنید یک تایپیک در این باره قرار میدهم زیرا بحث طولانی است سعی میکنم تا چند رو آینده آن را قرار دهم
اقا یه بحث و اموزش واشه بچه ها میتونیم بزاریم با بچه ها استاد چمنی شما و من برایه اموزش برنامه نویسی ب زبان بسکام زیرا هیچ سایتی ب صورت ساده این اموزش رو نداره من پایه ام واسش

imannn

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
24
بسکام دیگه نصب کردم باز شد دوستان این نرم افزار رو بهم اموزش میدن ایسی رو باهاش پروگرام کنم؟
یه پیام تو واتس اپ ب من بدید مشکلتونو حل کنم
شماره تلفن حذف شد

عباس68

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
داداش تلگرام نداری؟
اگه نداری واتس اپ نصب میکنم؟

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
اقا یه بحث و اموزش واشه بچه ها میتونیم بزاریم با بچه ها استاد چمنی شما و من برایه اموزش برنامه نویسی ب زبان بسکام زیرا هیچ سایتی ب صورت ساده این اموزش رو نداره من پایه ام واسش
بنده هم با شما موافقم ایمان جان در حال حاضر مهندس نیستش ایشون به خدمت سربازی رفتن :aiwan_light_paratrooper:من تا چن روز دیگه چیزهایی که از بسکام بلدم با تصاویر می گذارن در ضمن یه زحمتی بکش شماره نزار تو سایت

imannn

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
24
بنده هم با شما موافقم ایمان جان در حال حاضر مهندس نیستش ایشون به خدمت سربازی رفتن :aiwan_light_paratrooper:من تا چن روز دیگه چیزهایی که از بسکام بلدم با تصاویر می گذارن در ضمن یه زحمتی بکش شماره نزار تو سایت
سلام برادر واقعا عذر خواهی میکنم اصلا هواسم نبود ایشالا هر جا هست مهندس چمنی حالش خوب و سلامت باشه .و درباره اموزش بسکام منم پایه هستم من خودم بسکام خیلی کار کردم و دستور هارو خلاصه ی خلاصه میتونم بگم ک بچه ها گیج نشن چون راه هایه مختلفی واسه نوشتن هستش با من هماهنگ کنید این اموزش رو با خلاصه ترین حالتش برایه افراد سایت تدارک ببینیم ممنون

عباس68

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
دوستان سلام تنظیم فیوزها رو تو نرم افزاربسکام هم توضیح بدین با کریستال 8مگا

عباس68

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
دوستان سلام من آخرش موفق به ساخت این تسترشدم با ای سی اتمگا8aبجای مقاومت 1کیلومقاومت 10کیلورو السی دیش گذاشتم بخاطر همین السی دیش نوشته هاش نمیومدنیازبه فیوز بیت هم نبود با تشکر ازآقا ایمان خیلی بهم کمک کردتو ساخت این تستر

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344

persian6boy

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
12
سلام،قبل ازهرچیزممنون ازاین آموزش واقعاکاربردی فقط برآوردهزینه هاشوهم بزارید،سوال اولم دریه عکس زدین اتصال خازن عدسی وزیرعکس هم نوشتین خازن ۱۰۰نانوفارادی اماتوعکس دستگاه زده ۱۰۳ و۲۲ن ف
وسوال بعدی درعکس خازن بالشتی میشه ازروی اعدادش بگین چندولته؟
بخش دوم :
پس از آشنایی مختصری که در بخش گذشته با این دستگاه پیدا کردیم
حال نوبت آن می رسد دقت و عملکرد سخت افزار دستگاه را هم برسی کنیم !

به این جهت تصاویر زیر را آماده کرده ایم و باهم نگاهی می اندازیم ( حجم تمامی تصاویر را به شدت کاهش داده ایم )
تصاویر را به همراه فوت و فن ساخت ارائه داده ایم .

تصویر روی فیبر :
مشاهده پیوست 489

جهت بالا بردن دقت مدار باید نکات ذیل را رعایف نمایید :
  1. در هنگام مونتاژ ،قطعات به میکرو بسیار نزدیک باشد .
  2. از قطعات با کیفیت و دقت بالا استفاده کنید ،مانند مقاومت های 5رنگ .اگر از مقاوت معمولی استفاده می کنید ،(حتما با مولتی متر مقاومتی را پیدا نمایید که به مقدار مورد نظر ما مثلا 470اهم نزدیک تر باشد) .
  3. از قطعات نویز گیر استفاده نمایید . ( من در اینجا از 5خازن 100نانو و 2 خازن الکترولیت و یک هسته فریت جهت فیلتر یا نویزگیری استفاده کرده ام ) .
  4. از دو بخش برای تست قطعات استفاده نمایید . به دلیل سایز های مختلف در پایه ها ،یک پین هدر مادگی برای قطعات کوچک و یک ترمینال سبز رنگ برای قطعات بزرگ در نظر گرفته ایم . همچنین می توانید بخش سوم و چهارمی را برای قطعات SMD به مدار اضافه نمایید .
تصویر زیر فیبر :
مشاهده پیوست 474

توجه داشته باشید که
  1. حتما اتصالات مدارتون محکم مونتاژ شده باشد و اتصالی یا هادی بین پایه ها وجود نداشته باشد .
  2. جهت نویزگیری بهتر ،در زیر مدار نیز از دو عدد خازن 100nf در پایه های VCC و AVCC میکرو استفاده نمایید.
  3. از سیم های ظریف و کوتاه برای اتصالات استفاده نمایید تا مدار شیک تر و دقیق تر داشته باشید .

دستگاه در حال شناسایی پایه های قطعه متصل شده به خود :
مشاهده پیوست 487

پس از راه اندازی مدار ، قطعه مورد نظر را به یکی از ورودی های دستگاه متصل می کنیم و یک بار کلید را فشار می دهیم
دستگاه برای مدت زمانی کوتاه پیام فوق را نمایش می دهد که بدان معناست که ( در حال تست و شناسایی قطعه می باشم )

مشخصل شدن نوع قطعه و پایه های قطعه :
مشاهده پیوست 488

پس از شناسایی قطعه،پایه های مثبت و منفی آن را نمایش می دهد .
Doppeldiode یعنی دیود دو طرفه و CC به معنای منفی مشترک است . ( CA به معنای مثبت مشترک می باشد )
K=2 یعنی کاتد LED به پایه شماره 2 دستگاه متصل است و. ...
شماره پایه ها بر روی بخش ورودی دستگاه با 1 2 3 مشخص شده است که در اولین تصویر قابل مشاهده است .

اتصال دیود دوطرفه :
مشاهده پیوست 476

هنگامی که از یک قطعه بزرگ استفاده می کنیم ، می توانیم آن را به ورودی دوم دستگاه متصل کینم .

تصال LED :
مشاهده پیوست 477
در اینجا مشخص می شود که حداقل ولتاژ راه اندازی این LED برابر است با 1.8ولت

اتصال خازن عدسی :
مشاهده پیوست 478

یک خازن 100نانو فاراد را به مدار متصل کرده ایم .

اتصال خازن بالشتی :
مشاهده پیوست 480

یک خازن با کیفیت بالشتی یا همان میکا را به مدار متصل نموده ایم .

اتصال خازن الکترولیتی :
مشاهده پیوست 482
اتصال خازن الکترولیت 220میکرو فاراد
اکثر مولتی متر ها توانایی سنجش ظرفیت خازن های بیشتر از 1میکرو فاراد را ندارند .
اما با این دستگاه تا چند هزار میکروفاراد را می توان اندازه گرفت .
حتما با خود می گویید خوب مقدار خازن که بر روی آن نوشته شده ! چه نیاز است آن را اندازه بگیریم !؟!
در جواب این رو عرض میکنم که در مداراتی نیاز است با سری و موازی کردن خازن ها به مقدار مورد نظرمون که در رنج خازن ها نیست برسیم ،مثلا 170میکرو فاراد !
با این دستگاه به راحتی می توانیم بدون محاسبات و با آزمون و خطا ،این مقدار را بیابیم .

اتصال مقاومت :
مشاهده پیوست 479

اتصال مقاومت 2.2کیلو اهم

اتصال ماسفت :
مشاهده پیوست 481
پس از شناسایی قطعه ماسفت کانال N شماره پایه ها را نیز نمایش می دهد
پایه G ( گیت )شماره 3
پایه D (درین ) شماره 2
پایه S (سورس) شماره 1 است .

اتصال ترانزیستور معمولی :
مشاهده پیوست 475

مشخص می شود که این ترانزیستور NPN یا همان ترانزیستور منفی می باشد .
پایه بیس به شماره 1 و کلکتور به شماره 2 و امیتر به شماره 3 دستگاه متصل است .
hfe همان بتا ترانزیستور است که در برخی محاسبات به آن نیاز دارید .

اتصال ترانزیستور کتابی :
مشاهده پیوست 483

اتصال ترانزیستور قدرت :
مشاهده پیوست 484

اتصال ترانزیستور قابلمه ای :

مشاهده پیوست 485

برای قطعات مختلفی که نمی توان آن را به تستر وصل کرد ،سیم رابط سوسماری را بسازید و طرف دیگر آن را با پین هدر نری به ورودی اول تستر متصل نمایید .

شناسایی قطعه ترایاک و تست قطعه روی مدار خارجی :
مشاهده پیوست 486

قطعاتی نیز وجود دارد که بر روی pcb قرار گرفته اند و شما نمی دانید آیا آنها سالم هستند یا معیوب ! ویا چه مدل قطعه ای می باشند ! تریستور هستند یا ترایاک یا ترانزیستور !
توسط این تستر و این سیم سوسماری این کار را به راحتی انجام دهید ...:rotfl:

در بخش بعدی به نحوه ساخت این مدار خواهیم پرداخت :aiwan_light_good:
با ما همراه باشید :aiwan_light_declare:

{{ کپی رایت : هرگونه کپی برداری از تصاویر این تایپیک به همراه حذف لوگو از روی آن ،جهت استفاده در تبلیغات کاری خود یا استفاده از آن به نام خود و یا هرگونه عملی که باعث مخفی نمودن ناشر آن شود مجاز نیست و شرعا حرام می باشد . با تشکر از شمایی که حق کپی رایت را رعایت می نمایید .}}

E

electero.farsi

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
سلام
آيا اين كيت امكان تست و اندازه گيري esr خازن را ندارد؟

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21
با سلام

اقا این مدار برای بنده کار نکرد مشکل از کجاست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میکرو ATMega8A .
3تا میکرو زدم هیشکدوم کار نکرد یعنی روی LCD هیچیییی نشون داده نمیشه .
4 بار مدار رو سیم بندی کردم
3بار LCD رو عوض کردم
هم فایل HEX مگا8 رو زدم هم مگا48 ، فیوزبیت هارو هر 2تارو زدم (4 جایگشت مختلف رو تست کردم چندیییین بار !)
مدار رو هم طبق شماتیک شما بستم هم شماتیک داخل فایل زیپ هم شماتیک روی PCB

بازم هیچی نشون نمیده روی LCD . چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟