• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

همفکری تولید برق برای همیشه !

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 0 نفر شامل 0عضو و 0مهمان در حال مشاهده این موضوع است

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
440
سلام
موقع انجام کاری فکرکنید قانونی وجودنداره! وبرای چی قانون ؟ وماباید یک کاری کنیم قانونو ببره زیرسوال ؟
به نظرم همینای که قانون ساختند خودشون برخلاف قانون حرکت کردند وشدند قانون ! برادران رایت وآرزوی پرواز آنها یا ادیسون که می خواست با مردگان ارتباط برقرارکنه . مهران جان درست میگه"قوانین فیزیک با افزایش علم بشر تغییر می کنند"مثل علم پزشکی ، فنی و.....

blackstar368

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10
با سلام خدمت دوستان عزیز راستش رو بخواهین من دنبال تولید نیرو برق از طریق کود های گیاهی و ... بودم که به اینجا رسیدم. منم با محمد رضا جان موافقم نمی توان انرژی را تولید کرد و با این طرح شما با توجه به تلفات به وجود آمده انرژی تولید یا ذخیره شده از منبع اصلی کمتر میشه ولی می توان با یک تبدیل انرژی مناسب برق تولید کنیم... اگر پایه باشین روش کار کنیم...

blackstar368

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10
یک تحقیقات کوچیکی کردم... از کود ها یک سری گازها تولید میشه که میشه با سوزاندن انها و ساخت یک توربین گازی آنرا تبدیل به برق کرد... ولی من دنبال این هستم بدون سوزاندن این گاز ها عمل تبدیل برق انجام بشه که آلودگی محیط زیست هم نداشته باشه... ولی هنوز چیزی به ذهنم نرسید... با توجه به قانون پایستگی انرژی در اثر فعل و انفعالات انرژی ا نوعی به نوع دیگر تبدیل میشه... پس در نتیجه یک فعل و لنفعالی در حال انجام هست که این کود ها گاز تولید میکنند ما باید این فعل و انفعالات رو تبدیل به برق کنیم....

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
میتونیم گاز رو بسوزونیم اب رو گرم کنیم بخار بشه به توربین تسلا بسازیم و با بخار بچرخونیم و برق بگیریم

blackstar368

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10
خب منم همین رو گفتم دقیقا مثل توربین بخار... 2 مساله وجود داره
1- من نظرم اینه که بدون سوزاندن گاز عمل تبدیل را انجام دهیم ( برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست )
2- اگر بخواهیم توربین گازی در ابعاد کوچک و آزایشگاهی بسازیم کجا می توان ساخت و چقدر هزینه دارد!؟

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
440
1- من نظرم اینه که بدون سوزاندن گاز عمل تبدیل را انجام دهیم ( برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست )
2- اگر بخواهیم توربین گازی در ابعاد کوچک و آزایشگاهی بسازیم کجا می توان ساخت و چقدر هزینه دارد!؟
سلام
احتمالاباید میشه بدون بخارهم برق تولیدکرد وصرفا با حرارت ولی الان شما چیزی که می خواین تولیدبرق از خود گاز هست.

blackstar368

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10
دقیقا!! البته طبق تحقیقاتی که انجام دادم باید مواد را داخل یک مخزن بسته در زیر زمین قرار دهیم چون به دمای 26 درجه نیاز دارد بعد گاز تولید شده را خارج و بسوزانیم و ...
که این سبب میشه یک کود بسیار خالص و عالی هم تولید بشه. ولی من با سوزاندنش مشکل دارم... به نظرتون با گرم کردن گاز و متراکم کردنش میشه اون فشار را ایجاد کرد که بتونه گره های توربین را به گردش در بیاره!!؟

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
440
دقیقا!! البته طبق تحقیقاتی که انجام دادم باید مواد را داخل یک مخزن بسته در زیر زمین قرار دهیم چون به دمای 26 درجه نیاز دارد بعد گاز تولید شده را خارج و بسوزانیم و ...
که این سبب میشه یک کود بسیار خالص و عالی هم تولید بشه. ولی من با سوزاندنش مشکل دارم... به نظرتون با گرم کردن گاز و متراکم کردنش میشه اون فشار را ایجاد کرد که بتونه گره های توربین را به گردش در بیاره!!؟
بعضی از مواد هم دراثرفشارگاز تولید می کنند مثل پوست پرتقال .
چرابرای 26 درجه بریم زیرزمین ؟

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
سلام
دوران مدرسه یک فکری به ذهنم زدساخت یک منبع برق که خودش انرژی خودش راتولیدمی کند!
اولش امدم باچندتا دینام شروع کردم بعد گفتم خب دینا تلفاتش خیلی زیاده همشو الکترونیکی کردم .
خب طرح ازاینقراره(طرح روی کاغذ به خاطر بدخط بودن نذاشتم)
کلی ش : ماچندباطری قابل شارژداریم اینوبایه اینورتر می دیم به یه شارژر وشارژرم ووصل می کنیم به اینورتراین چرخه ادامه پیدامی کنه !

خب قراربود همون موقع بسازم باورتون میشه اینقدرامروزو فردا و ......... نشد.
می دونم از نظر علمی شاید نشه (ولی بازهم میگم شاید) نظرشما چیه؟
با سلام :
معمولا در تبادل انرژی، از شکلی به شکل دیگر چیزی حدود 20 درصد توان تلفاتی داریم و اگر ما به ورودی یک اینورتر 12 ولت به 220 ولت 120 وات، یک ولتاژ 12 ولت 10 آمپر، یعنی همان 120 وات را به ورودی بدهیم و یک آمپر متر بصورت سری بین باتری و ورودی اینورتر نصب کنیم و خروجی ما هم بدون بار 220 ولت با شد، ( توان خروجی مصرفی ما صفر وات) آمپر متر در مداراولیه، عبور جریان را نشان می دهد، که این جریان ضرب در ولتاژ 12 ولت همان توان تلفاتی مدار می باشد. و این 20 درصد توان تلفاتی آنقدر ادامه پیدا می کند تا در عرض چند روز یا هفته بعلت ضعف توان اولیه ولتاژ خروجی باتری ها ضعیف تر و پس از چند روز یا هفته کل مدار از کار می ایستد.

blackstar368

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10
بعضی از مواد هم دراثرفشارگاز تولید می کنند مثل پوست پرتقال .
چرابرای 26 درجه بریم زیرزمین ؟
توی یک مطلب خوندم... فکر اینکه یک دمای ثابت برسیم و برای تنظیم دما نیاز به تجهیزات خاصی نباشه...

blackstar368

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10
با سلام :
معمولا در تبادل انرژی، از شکلی به شکل دیگر چیزی حدود 20 درصد توان تلفاتی داریم و اگر ما به ورودی یک اینورتر 12 ولت به 220 ولت 120 وات، یک ولتاژ 12 ولت 10 آمپر، یعنی همان 120 وات را به ورودی بدهیم و یک آمپر متر بصورت سری بین باتری و ورودی اینورتر نصب کنیم و خروجی ما هم بدون بار 220 ولت با شد، ( توان خروجی مصرفی ما صفر وات) آمپر متر در مداراولیه، عبور جریان را نشان می دهد، که این جریان ضرب در ولتاژ 12 ولت همان توان تلفاتی مدار می باشد. و این 20 درصد توان تلفاتی آنقدر ادامه پیدا می کند تا در عرض چند روز یا هفته بعلت ضعف توان اولیه ولتاژ خروجی باتری ها ضعیف تر و پس از چند روز یا هفته کل مدار از کار می ایستد.
دوست عزیز ممنون میشم برای مسئله مطرح شده کمکمون کنید ممنون میشم...

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
440
با سلام :
سلام یعنی ماباید برای این 20 درصد تلفات فکری کنیم

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
سلام یعنی ماباید برای این 20 درصد تلفات فکری کنیم
با سلام :
کاملا درست است. اگر ما بتوانیم برای این 20 درصد توان تلفاتی راهی پیدا کنیم مشکل حل است. البته غیر ممکن نیست، بلکه بشر با تحقیق روزی به آن خواهد رسید.

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
با سلام :
برای ساخت یک توربین آزمایشگاهی برای تولید برق شما از یک آرمیچر اسباب بازی استفاده کنید که روی شفت موتور آن یک پروانه گرد فلزی نصب کنید. فن موتور را روبروی لوله خروجی آب یک کتری در حال جوش که بخار می کند قرار دهید، فشار بخار فن آرمیچر را می چرخاند و با چرخیدن موتور به شما برقی بین 1.5 الی 3 ولت بر حسب نوع موتور به شما می دهد، که قادر است یک ال ای دی را پر نور برای شما روشن کند. با کم ترین هزینه.( فکر از من خلاقیت با شما)

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
به نظر من ساخت توربین تسلا خوبه برای این کار هم وسایلش پیدا میشه هم ارزون در میاد و به همراه یه دیگ بخار میتونه تا 6000 دور بر دقیقه بچرخه

levrone

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
سلام
دوران مدرسه یک فکری به ذهنم زدساخت یک منبع برق که خودش انرژی خودش راتولیدمی کند!
اولش امدم باچندتا دینام شروع کردم بعد گفتم خب دینا تلفاتش خیلی زیاده همشو الکترونیکی کردم .
خب طرح ازاینقراره(طرح روی کاغذ به خاطر بدخط بودن نذاشتم)
کلی ش : ماچندباطری قابل شارژداریم اینوبایه اینورتر می دیم به یه شارژر وشارژرم ووصل می کنیم به اینورتراین چرخه ادامه پیدامی کنه !

خب قراربود همون موقع بسازم باورتون میشه اینقدرامروزو فردا و ......... نشد.
می دونم از نظر علمی شاید نشه (ولی بازهم میگم شاید) نظرشما چیه؟
خب محمد علی اینم از ثبت نام
چی بگم الان ؟ :دی
شاه نامه بگم ؟
بحثاتو بکن آخر کار بگو من چیکار کنم

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344