• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

همفکری تولید برق برای همیشه !

در مجموع 2 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 0 نفر شامل 0عضو و 0مهمان در حال مشاهده این موضوع است

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
441
خب محمد علی اینم از ثبت نام
چی بگم الان ؟ :دی
شاه نامه بگم ؟
بحثاتو بکن آخر کار بگو من چیکار کنم
سلام خوش آمدی منت گذاشتی .......
اینونمی گم یه بحثی شد چند قدم بالاترشد منظورم اونه به نظرم امد می تونی کمک کنی/درسته /ماروروسفیدکن
یک تحقیقات کوچیکی کردم... از کود ها یک سری گازها تولید میشه که میشه با سوزاندن انها و ساخت یک توربین گازی آنرا تبدیل به برق کرد... ولی من دنبال این هستم بدون سوزاندن این گاز ها عمل تبدیل برق انجام بشه که آلودگی محیط زیست هم نداشته باشه... ولی هنوز چیزی به ذهنم نرسید... با توجه به قانون پایستگی انرژی در اثر فعل و انفعالات انرژی ا نوعی به نوع دیگر تبدیل میشه... پس در نتیجه یک فعل و لنفعالی در حال انجام هست که این کود ها گاز تولید میکنند ما باید این فعل و انفعالات رو تبدیل به برق کنیم....
با سلام خدمت دوستان عزیز راستش رو بخواهین من دنبال تولید نیرو برق از طریق کود های گیاهی و ... بودم که به اینجا رسیدم. منم با محمد رضا جان موافقم نمی توان انرژی را تولید کرد و با این طرح شما با توجه به تلفات به وجود آمده انرژی تولید یا ذخیره شده از منبع اصلی کمتر میشه ولی می توان با یک تبدیل انرژی مناسب برق تولید کنیم... اگر پایه باشین روش کار کنیم...

levrone

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
سلام کاربر عزیز به انجمن خوش آمدی

چه اتفاقی افتاده؟:aiwan_light_scratch_one-s_head:
سلام عزیز

برق بازیه ؟
سلام خوش آمدی منت گذاشتی .......
اینونمی گم یه بحثی شد چند قدم بالاترشد منظورم اونه به نظرم امد می تونی کمک کنی/درسته /ماروروسفیدکن
اون گازو این حرفها ؟ خب طراحی عملیاتی برای چقدر ؟ تک فاز سه فاز ؟ 500 آمپر خوبه ؟
دیتا بده یک چیزی میسازیم

levrone

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
بله عزیز چرا نمیشه ؟
یک جریان 500 آمپری چیزی نیست ، دو تا کوره شاید 1 تنی القایی 400 -500 آمپر سه فاز فقط مصرف داره
برای تولید برق با این شدت جریان با استفاده از گاز چیز پیچیده ای وجود نداره

آخرین ویرایش:

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,080
با سلام :
برای ساخت یک توربین آزمایشگاهی برای تولید برق شما از یک آرمیچر اسباب بازی استفاده کنید که روی شفت موتور آن یک پروانه گرد فلزی نصب کنید. فن موتور را روبروی لوله خروجی آب یک کتری در حال جوش که بخار می کند قرار دهید، فشار بخار فن آرمیچر را می چرخاند و با چرخیدن موتور به شما برقی بین 1.5 الی 3 ولت بر حسب نوع موتور به شما می دهد، که قادر است یک ال ای دی را پر نور برای شما روشن کند. با کم ترین هزینه.( فکر از من خلاقیت با شما)
با سلام :
اگر امکان دارد راجع به ساخت توربین تسلا بیش تر توضیح دهید و وسایل مرتبط با آن را از کجا می شود پیدا کرد.؟

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
345
با سلام :
اگر امکان دارد راجع به ساخت توربین تسلا بیش تر توضیح دهید و وسایل مرتبط با آن را از کجا می شود پیدا کرد.؟
با سلام اقای تحیری لطفا به این لینک مراجعه کنید وسایلاش ساده پیدا میشه و بیشترش دور ریختنی هست
آموزش ساخت : توربین تسلا بسازید - ساختنی

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
345

levrone

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
تا حالا این کار رو کردید؟ علاقه مند شدم ببینم رشتتون چیه
بله عزیز خیلی هم زیاد ، اولین بار ده سال پیش اینکارو کردم و آخرین بار هم چند ماه پیش برای یک معدن طلا تو روسیه ساختم که کوره های واحد ذوب رو خوراک بده
رشتم ؟ سوال سختی پرسیدی ............اینا تخصص های منه حالا خودت بگو رشتم چیه چون من نمیدونم چی بگم
اجرا و عملیات واحدهای پتروشیمی (زمین خالی میگیرم پتروشیمی ران شده تحویل میدم)
طراحی و ساخت راکتورهای عملیات .
سنتز و تولید تجاری 109 مورد کاتالیست مربوط صنعت پتروشیمی
پالایش گاز
و...........
اینا مربوط به مهندسی شیمی و عملیات و فرایند بود
بخش متالوژی :
استخراج انواع فلزات ، (هیدرومتالوژی و پیرومتالوژی ) طراحی و عملیات معادن ، طراحی و ساخت کوره های لیزری و القایی و سوختی
ساخت آلیاژهای خاص
بخش مهندسی مکانیک : حرارت و سیالات و طراحی جامدات
طراحی و ساخت تجهیزات تحت فشار و تاسیسات پلنت
تبدیل فرایند کمپرسورهای فشار بالا و تغییر سیال
سیستمهای هیدرولیک و پنوماتیک (از بال متغیر تا..........)
و..... تا طراحی و اجرای نیروگاه ها
مهندسی الکترونیک
عمده فعالیتم روی بحث رادار و مسایلی بوده که حالا نمیشه بازش کرد
آرایه فازی ها و...........
پزشکی و دارو :
سنتز داروهای خاص ، آندروژنها ، پلی پپتیدها ، سنتز فاکتور رشد IGF-1 و......
آنزیمها (روکتاز و........)
شیمی و پلیمر : سنتز و اسکیل آپ کردن واحدهای فرایندی تولید پلیمرها (پتروشیمیها ) کاتالیستها و نانو
بقیه هم دیگه مهم نیست پستم شاه نامه میشه
اما تولید برق چه با گاز و چه بدون گازو این حرفها قابل اجرا و عملیاتیه
حالا گازو اینجا روش کار میکنیم
مقدار دبی گاز رو به من بگید تا جلو ببریمش

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,080
با سلام :
یکی از ساده ترین و ارزانترین ژنراتور برای تولید برق استفاده از موتور فن تک دور رادیاتور پراید می باشد، که شما می توانید از دست دوم و سالم آن استفاده کنید. ( بله استفاده از موتور به جای ژنراتور!!! ). من برای امتحان یک فن رادیاتور پراید را که پروانه پلاستیکی آن را از روی موتور آن باز کردم و برای امتحان شفت موتور را به سه نظام یک دریل برقی متصل نمودم. با روشن کردن و چرخش موتور دریل برقی حدود 12 ولت با آمپری حدود 1.7 آمپر می داد، که یک لامپ 12 ولت 21 وات ( لامپ راهنما یا ترمز چراغ خودرو) را پر نور روشن می کرد. حالا اگر به جای گرداندن این موتور با دریل اگر یک چرخ دنده کوچ به سر موتور فن وصل کنیم و آن را با یک چرخ دنده خیلی بزرگ تر در گیر نموده و وسط چرخ دنده بزرگ تر را سوراخ نموده و با رد کردن یک میله از وسط آن و نصب یک پروانه توربینی در کنار یک جوی آب که با سرعت حرکت می کند قرار دهیم می توانیم یک ژنراتور آبی بسازیم ( لازم به ذکر است دو انتهای شفت دنده بزرگ با ید توسط دو بوش یا بلبرینگ به یک تکه گاه مناسب نصب شود.)

levrone

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
آقای levnore واقعا خداقوت
این همه کار
یاعلی
زنده باشی عزیز
کار زیادی نیست عزیز
خب نگفت این استارتر ما که دبی گاز چقدره ؟ از چی باید گاز رو بگیریم ؟ بایومس ؟ فضولات ؟ مجبوریم از به لوله گاز خونه پاتک بزنیم ؟ دو تا جریان قوی میشه با یک خوراک گازی ایجاد کرد
یک دیتا بدید شروع کنیم دیگه

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
441
زنده باشی عزیز
کار زیادی نیست عزیز
خب نگفت این استارتر ما که دبی گاز چقدره ؟ از چی باید گاز رو بگیریم ؟ بایومس ؟ فضولات ؟ مجبوریم از به لوله گاز خونه پاتک بزنیم ؟ دو تا جریان قوی میشه با یک خوراک گازی ایجاد کرد
یک دیتا بدید شروع کنیم دیگه
دیگه می خوای چکارکنی ؟
خب اینجوری که خودشون گفتن می خوان ازکودهای گیاهی و... برق تولید کنندولی بدون سوزاندن می خوان اینکاررابکنند.یک پیشنهاد اگر موافق باشید یه موضوع ایجاد کنید نظرشما چیه؟

levrone

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
دیگه می خوای چکارکنی ؟
خب اینجوری که خودشون گفتن می خوان ازکودهای گیاهی و... برق تولید کنندولی بدون سوزاندن می خوان اینکاررابکنند.یک پیشنهاد اگر موافق باشید یه موضوع ایجاد کنید نظرشما چیه؟
سوزوندن نمیخواد
خب مقدار نمیگید که
روزی 700 متر مکعب گاز خوبه از همون کودو این حرفها ؟
تاپیکشو بزن خودت استارتر بحث بودی ببینیم کت تن کیه

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
345
محمدعلی جان و اقای بلک استار 368 چرا تایپیکو رها کردید اقای بلک استار شما استارت تولید برق از کود رو زدید پس ادامش بدید

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
441
محمدعلی جان و اقای بلک استار 368 چرا تایپیکو رها کردید اقای بلک استار شما استارت تولید برق از کود رو زدید پس ادامش بدید
سلام محمدرضا جان
رها نکردم حتی از levrone هم درخواست کردم بما بپیوندد چون اینکاره ...... پیشنهاددادم برای ایجا تاپینگی جدا
می خوام خودش بیادتاپیک راایجادکنه ... ولی ظاهرا باید خودم ایجادکنم یاشما

آخرین ویرایش:

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
345
محمد علی جان یک گفت و گوی شخصی با من راه بنداز من نمیتونم این کار رو بکنم یکم حرف دارم

levrone

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
سلام محمدرضا جان
رها نکردم حتی از levrone هم درخواست کردم بما بپیوندد چون اینکاره ...... پیشنهاددادم برای ایجا تاپینگی جدا
می خوام خودش بیادتاپیک راایجادکنه ... ولی ظاهرا باید خودم ایجادکنم یاشما
عزیز من هر بار که میام اینجا یک بیست دقیقه فر میخورم تا ببینم چی به چیه :=))
بعدش هم من تک تک پست ها رو خوندم و خیلی راحت و ............. تمام اون قوانینی که مطرح شد رو براتون نقض میکنم
داستان نمیگما :=))میسازم براتون بیاید ببینید
الان یک تاپیک خودت بزن چون وارد تری به این فروم (چرا اینجوریه اینجا ؟)
بحث هم مال خودتون بوده من از در نیومده چی بزنم آخه

علی احمدی

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
81
من هم با اقای مهندس چمنی موافقم
به نظر من روزی میرسه که قانون پایستگی نقض میشه حالا کی نمی دونم ولی شکی ندارم
یه نظریه میدم
از گیربکس های ساده ربات استفاده کنیم همونایی که واسه افزایش قدرت هستن البته به صورت برعکس یه موتور(ارمیچر)واسه چرخوندش یه موتور هم واسه تولید برق (می دونم درست منظورمو نفهمیدید اگه لازم شد بگید میگم)
خروجی موتور رو میدیم به باطری
اینجوری هم باطری شارژ میشه هم می تونیم از انرژی مصررف کنیم
فقط گفتم این یه نظریست