• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

سوال برای روشن کردن LED از چه مقاومت و دیودی استفاده کنم؟

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

bi3t

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
با سلام خدمت دوستان عزیز
من برقکار ساختمانم از الکترونیک خیلی بلد نیستم پس لطفا تا حد امکان ساده بگید که متوجه بشوم، ممنون.

تو برق ساختمان گاهی اوقات بعضی از سیم ها برق القایی دارند، با فازمتر که تست میکنی چراغش روشن میشه و فکر میکنی برق220 ولت هست و بر همون اساس سربندی میکنی و به مشکل بر میخوری مثلا همش فیوز میپره و نمیدونی علش چیه، بعضی وقت ها روی سیم نول دیدم برق القایی هست با فاز متر که میزنم روشن میشه ولی با دست تست میکنم برق نمیگره و متوجه میشم القایی هست...
یک بار یک مقاومت به پایه دیود لحیم کردم و زدم به برق 220 ولت و فهمیدم با برق القایی دیود روشن نمیشه و لی با برق 220ولت روشن میشه و خیلی برام جالب و بسیار کارآمد بود :smile:
حالا میخوام یک دیود بگذارم روی پایه ی دیگر دیود که وقتی سیم فاز به پایه ای که مقاومت روی آن لحیم شده و سیم نول به پایه ای که دیود روی آن لحیم شده وصل میشوند LED روشن شود ولی اگر برعکس شد روشن نشود، برای همین از دیود n14007 استفاده کردم ولی از هر سمت که برق به دیود وصل میکنم از سمت دیگر عبور میکند و عمل یک سو سازی را انجام نمی دهد، مثل یک سیم می ماند اصلا کاری انجام نمیدهد.
عکشو الان میکشم براتون میفرستم

خلاصه کنم،
از چه دیودی استفاده کنم که برق را فقط از یک سمت عبور بدهد؟
و از چه مقاومتی برای روشن کردن LED استفاده کنم؟