• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

علمی نحوه پاک کردن چسب قطره ای از روی سطوح و پوست

در مجموع 2 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

javadj

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
عضویت
12 August 2021
ارسال ها
2
لایک ها
0
محل سکونت
iran
نحوه پاک کردن چسب قطره ای شاید برای کسانی که آشنایی با پاک کردن آن ندارند سخت و حتی غیر ممکن باشد اما راه و روش هایی وجود دارد که چسب های 123 یا دو قلو که چسبندگی قوی دارند و حتی ممکن است بلافاصله خشک شوند را پاک کنند. در این مقاله می خواهیم شما را با چسب قطره ای و روش هایی که در پاک کردن آن وجود دارد آشنا کنیم. لطفا در این مقاله با ما همراه باشید.
چسب قطره ای
چسب های قطره ای قدرت بالایی برای چسباندن دارند. این چسب ها که وزن دو یا سه گرمی و کمی دارند برای چسباندن انواع اشیا به کار می روند. مثلا برای چسباندن سطوح شیشه که باید از چسبی سبک با قدرتی بالا استفاده شود، چسب قطره ای مورد مناسبی برای استفاده می باشد.
همچنین قطعات ریز و سبک را که باید با استفاده از چسب به هم وصل کرد، باید از چسبی سبک با قدرتی بالا استفاده کرد که در این مورد هم از چسب های قطره ای به کار می رود. در این موارد از مقدار کمی از چسب که به کار ببرند به راحتی می توان قطعات را به هم وصل کرد.
یکی از ویژگی های چسب های قطره ای علاوه بر قدرت چسبندگی آنها، در شفافیت و بی رنگ بودن آنها است. یعنی مثلا برای استفاده آنها در شیشه بعد از اتمام کار، شیشه بسیار شفاف و تمیز به نظر می رسد و آثاری از چسب در آن دیده نمی شود.
همین مورد باعث شده تا مشتریان این محصول با رضایت کامل و خوشحال از استفاده آن و خروجی که دارد راضی باشند.
نکته مهمی که در استفاده از چسب قطره ای وجود دارد این است که هنگام استفاده دقت کنید تا چسب با پوست دستتان برخوردی نداشته باشد زیرا اگثر افراد نحوه پاک کردن چسب قطره ای از روی دست را نمی دانند و به دردسر می افتند.
چسب قطره ای برای چسباندن شیشه، پلاستیک و برخی از فلزات کارایی و عملکرد مناسبی از خود نشان می دهد.
نکات کاربردی و موارد مصرف چسب قطره ای
برای استفاده از چسب قطره ای ابتدا درپوش را باز کنید و با احتیاط به کمک سوزنی که در جعبه قرار دارد چسب را باز کنید و بعد مقدار کمی از چسب را برای استفاده به سطح مورد نظر بزنید.
نکات ایمنی و شرایط نگهداری
درصورتی که چسب با پوست و چشم شما برخورد داشت، سریعا با آب شسته شود و هنگام استفاده، از دستکش و عینک استفاده نمایید. همچنین باید بدانید که چسب های قطره ای دارای مواد سمی هستند اما دوز سم در آنها پایین است.
پاک کردن چسب قطره ای از روی پوست و هر سطحی با روش های آسان و ایمن
گاهی در استفاده از چسب قطره ای سهوا دچار اشتباه می شویم و ممکن است چسب بر روی دست یا سطوحی مثل چوب یا وسایل دیگر بریزد. باید بدانید پاک کردن چسب قطره ای نیز راه و چاهی دارد. در این قسمت از مقاله می خواهیم به نحوه پاک کردن چسب قطره ای از روی دست بپردازیم.
نحوه پاک کردن چسب قطره ای از روی دست
1.بلند کردن و کندن چسب خشک شده
برخی اوقات که چسب قطره ای روی دستان شما می ریزد صبر کنید خشک شود و بعد از خشک شدن به آرامی با ناخن آن را خراش دهید و از پوست جدا کنید.
اگر در هنگام جدا کردن چسب از پوست احساس درد و سوزش کردید دست نگه دارید. اگر چسب روی یکی از انگشتان شما ریخت، پس از خشک شدن، پاک کردن آن راحت تر است پس صبر کنید تا کاملا خشک شود. اما اگر نمناک بود به هیچ وجه به آن دست نزنید چون امکان چسبندگی وجود دارد پس هنگاهی که کاملا خشک شد، به آرامی با استفاده از موچین یا ناخن آن را از پوست جدا کنید.
2.پاک کردن چسب قطره ای با استفاده از تینر
اگر پوستی حساس دارید و نمی توانید برای جدا کردن چسب از پوست از موچین استفاده کنید می توانید وقتی که از خشک بودن کامل چسب مطمئن شدید، مقداری تینر به دستتان بزنید و بعد سعی کنید به آرامی چسب خشک شده را جدا کنید. اگر موفق به این کار نشدید باز از تینر به چسب بمالید و به جدا کردن چسب ادامه دهید تا در نهایت چسب کنده شود.
3.پاک کردن چسب قطره ای با استفاده از استون
برای این روش توصیه می کنم کسانی که پوستی حساس دارند از استون استفاده نکنند. برای پاک کردن چسب قطره ای از روی دست می توانید مقداری استون را در یک ظرف بریزید و قسمتی از دست که چسب خشک شده را در ظرف به مدت یک دقیقه قرار دهید یا استون را به دست خود بمالید.
اجازه دهید استون روی دست خشک شود و به آرامی و با احتیاط با استفاده از سوهان ناخن آن را از پوست جدا کنید.
4.استفاده از روغن یا کره برای پاک کردن چسب
این روش نیز برای کسانی که پوستی حساس دارند بسیار کارآمد است. برای این روش مقداری روغن زیتون یا روغن نارگیل یا کره(هر نوع روغن یا کره ای که باشد فرقی ندارد) روی دست بمالید و مدتی به مالیدن روغن ادامه دهید تا چسب کم کم از پوست جدا شود.
کلام آخر
به طور کلی باید بدانید اگر چسب روی دستتان ریخت از روش های خشک و خشن برای جدا کردن چسب اقدام نکنید زیرا خطرناک است. نحوه پاک کردن چسب قطره ای بسیار آسان است فقط باید از راه درست آن اقدام نمود. پس پیشنهاد می کنم به روش درست آن که در مقاله توضیح داده شد اقدام کنید.