Template errors

• Template public:post_macros: Cannot call method isMemberOf on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:927)
  • Template public:post_macros: Cannot call method isMemberOf on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:927)
  • کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

در مجموع 5 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 0 نفر شامل 0عضو و 0مهمان در حال مشاهده این موضوع است

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,062
سلام من هم آزمایش کردم و ولتاژ بالا رفت ولی صدای جز جز مانند بگید بخاطر چه هست آیا صدای جرقه زدن داخل ترانس هست ؟
با سلام:
خیر صدای وزوز از جرقه زدن بین سیم پیچ ترانس نیست. چون شکل موج ما در این مدار غیر سینوسی می باشد.

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,062
با سلام:
دوست عزیز، هر گاه جوابی مورد پسند شما قرار گرفت، لطفا فقطکلمه لایک را کلیک کنید و از زدن پست های اضافه پرهیز نمائید. با توجه به این این که عضو شدن در این سایت رایگان می باشد
، لذا پیشنهاد می گردد هر چه زودتر ثبت نام فرمائید.

و

وحید7x

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
سلام دوستان نکاتی رو در مورد این مدار بگم اولا با مولتی متر نمیشه ولتاژ این مدار رو اندازه گرفت. و اشتباه نشان میدهد و ولتاژ بسیار بالاست
به خاطر فرکانس.
دوما شما میتونید به جای مقاومت 100 اهم از 1 کیلو اهم استفاده کنید اون وقت با آداپتور هم میشه لامپ مهتابی رو روشن کرد
سوما ترانسفورماتور زیاد داغ میکنه خصوصا با گذر زمان و این روش تلفات زیادی داره و میتوانه باعث خرابی ترانس بشه مال من دیشب خراب شد
نکته مهم دیگر اینکه صدایی که از ترانس در میاد نشان دهنده تلفات زیاد است و انرژی زیادی صرف ارتعاش هسته ترانس میشه
اگر هسته غیر رسانا باشه مثل فریت اون وقت خیلی بهتره
به خاطر قانون القا فارادی چندین القا روی ترانس داریم و ولتاژ زیادی هم روی ترانزیستور قرار میگیره و ممکن است که باعث سوختن ترانزیستور بشه
در کل روشی است بیشتر آزمایشی

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,062
سلام دوستان نکاتی رو در مورد این مدار بگم اولا با مولتی متر نمیشه ولتاژ این مدار رو اندازه گرفت. و اشتباه نشان میدهد و ولتاژ بسیار بالاست
به خاطر فرکانس.
دوما شما میتونید به جای مقاومت 100 اهم از 1 کیلو اهم استفاده کنید اون وقت با آداپتور هم میشه لامپ مهتابی رو روشن کرد
سوما ترانسفورماتور زیاد داغ میکنه خصوصا با گذر زمان و این روش تلفات زیادی داره و میتوانه باعث خرابی ترانس بشه مال من دیشب خراب شد
نکته مهم دیگر اینکه صدایی که از ترانس در میاد نشان دهنده تلفات زیاد است و انرژی زیادی صرف ارتعاش هسته ترانس میشه
اگر هسته غیر رسانا باشه مثل فریت اون وقت خیلی بهتره
به خاطر قانون القا فارادی چندین القا روی ترانس داریم و ولتاژ زیادی هم روی ترانزیستور قرار میگیره و ممکن است که باعث سوختن ترانزیستور بشه
در کل روشی است بیشتر آزمایشی
با سلام:
کاربر گرامی مدار یاد شده فقط برای یک لامپ مهتابی 40 وات بزرگ بدون استارت و چوک طراحی شده است نه برای موارد دیگر. اگرشما بخواهید یک مهتابی را به روش استاندارد روشن کنید شما باید از یک اینورتر 12به 220 ولت با فرکانس 50 هرتز سینوسی روشن کنید. اما این مدار طراحی شده بدون نیاز به چوک مهتابی و استارت کار می کند و حتی می تواند مهتابی های 40 وات سوخته را نیز روشن کند. ( بخاطر ولتاژبالاتر جهت یونیزه کردن گاز و عدم نیاز ترانس و استارت). اگر دنبال یک اینورتر 12 ولت به 220 ولت استاندارد می گردید، شما تیک های زیادی در نت هست که می توانید استفاده کنید. خیر شما نمی توانید بجای مقاومت 100 اهو 2وات از یک کیلو اهم استفاده کنید، چون باعث توان خروجی مدار می گردد. هسته فریت نمی تواند جایگزین هسته آهنی شود چون کاربرد هسته فزیت برای فرکانس بین 20 کیلو سیکل الی 2 مگا هرتز می باشد. این مدار چند سال است که بدون مشکل کار می کند نه ترانزیستور سوزانده نه قطعه دیگر.

آخرین ویرایش:
و

وحید7x

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
خوبه انسان نقد پذیر باشه و چیزی که ایراداتی داره رو بپذیره و چیزی هم که نمیداند بگوید نمیدانم به کرات در پست های شما هست که یا سکوت کردید و نگفتید نمیدانم و ایرادات رو هم فقط به مجادله کشیدید اتفاقا هسته فریت مناسب تر هست برای این گونه مدارات چون فرکانس ترانزیستور بالاتر از محدوده کار آهن هست به اون همه مدار دقت کنید مثل لامپ فلور سنت که جنس سلفش از فریت و مدارات سوییچینگ و غیره مقاومت هم خودم امتحان کردم اول 100 گذاشتم با آداپتور روشن نشد ولی بعد 1000 اهم روشن شد و جریان کمتری هم تلفات داشت ِ
برای اینورتر هم منظورم نبود
چیزی که واضح هست اینه تلفات زیاد داره و داغ میکنه و صدای بسیار زیاد داره و ترانس معمولی برای وارون کار کردن ساخته نشده
همون صدا کلی از توان کار رو میگیره و اصلا بهینه نیست و نشان از ایرادات این گونه مدارات داره و مشخصا هیچ مدار حرفه ای این گونه ساخته نمیشه و شما ترانسی که هسته مناسب و متناسب برای فرکانس کار ترانزیستور داشته باشه رو این طور پر صدا نخواهید یافت

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
336
خوبه انسان نقد پذیر باشه و چیزی که ایراداتی داره رو بپذیره و چیزی هم که نمیداند بگوید نمیدانم به کرات در پست های شما هست که یا سکوت کردید و نگفتید نمیدانم و ایرادات رو هم فقط به مجادله کشیدید اتفاقا هسته فریت مناسب تر هست برای این گونه مدارات چون فرکانس ترانزیستور بالاتر از محدوده کار آهن هست به اون همه مدار دقت کنید مثل لامپ فلور سنت که جنس سلفش از فریت و مدارات سوییچینگ و غیره مقاومت هم خودم امتحان کردم اول 100 گذاشتم با آداپتور روشن نشد ولی بعد 1000 اهم روشن شد و جریان کمتری هم تلفات داشت ِ
چیزی که واضح هست اینه تلفات زیاد داره و داغ میکنه و صدای بسیار زیاد داره و ترانس معمولی برای وارون کار کردن ساخته نشده
همون صدا کلی از توان کار رو میگیره و اصلا بهینه نیست و نشان از ایرادات این گونه مدارات داره و مشخصا هیچ مدار حرفه ای این گونه ساخته نمیشه و شما ترانسی که هسته مناسب و متناسب برای فرکانس کار ترانزیستور داشته باشه رو این طور پر صدا نخواهید یافت
اخطار به کاربر ثبت نام نکرده
درصورت تکرر پست های بدون ثبت نام و جبهه گیری علیه افراد آی پی شما بلاک خواهد شد
لطفا محترمانه انتقاد خود را بیان کنید و علیه کاربران جبهه گیری نکنید

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,062
با سلام:
اگر شما مدار بهتر و بدون عیبی دارید که بصورت عملی و بدون مشکلی دارید، در این جا قرار دهید تا دوستان استفاده کنند. ما هم از کار شما استقبال می کنیم.