Template errors

• Template public:post_macros: Cannot call method isMemberOf on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:927)
  • Template public:post_macros: Cannot call method isMemberOf on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:927)
  • کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 0 نفر شامل 0عضو و 0مهمان در حال مشاهده این موضوع است

mehranfar62

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
سلام
خسته نباشید من این مدار رو ساختم ولی کار نکرد
موضوعی که هست من دوتا ریموت کنترل درب پارکینگ دارم که میخوام تو یه مدار بیارمشون که بصورت آلاکلنگی روشن بشن تغذیه دوتا ریموتها 12 ولت اند
خواهشا یه لطفی کنید و راهنمایی کنید اگه مدار دیگه ای میشه ساخت واسشون اطلاع بدید
شماره موبایل توسط مدیر حذف شد

آخرین ویرایش توسط مدیر:

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
سلام
خسته نباشید من این مدار رو ساختم ولی کار نکرد
موضوعی که هست من دوتا ریموت کنترل درب پارکینگ دارم که میخوام تو یه مدار بیارمشون که بصورت آلاکلنگی روشن بشن تغذیه دوتا ریموتها 12 ولت اند
خواهشا یه لطفی کنید و راهنمایی کنید اگه مدار دیگه ای میشه ساخت واسشون اطلاع بدید
شماره موبایل توسط مدیر حذف شد
با سلام:
این مداربصورت عملی کار می کند. باید بررسی کنید اشکال درکچاست

mehranfar62

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
اشکال کار فکر میکنم تو ترانزیستور 2n3055 توشکل توضیح دادید ولی من متوجه نشدم

mehranfar62

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
واسه اینکه مصرف کننده های من dc هستند موردی نداره ؟ یا اینکه اشتباه تو سیمکشی کرده ام؟؟

mehranfar62

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
واینکه مثبت و منفی اتصال به باتری تو مدار مشخص نیست

mehranfar62

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
اتصال پایه های ترانزیستور رو دقیق اگه لطف کنید بفرمایید ممنون میشم

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
واسه اینکه مصرف کننده های من dc هستند موردی نداره ؟ یا اینکه اشتباه تو سیمکشی کرده ام؟؟
با سلام:
این مدار مخصوص مصرف کننده d.c می بلشد.

ص

صادق

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
مهندس خیلی متشکریم بابت طرح خوبتون
به توضیحات مهندس تحیری عزیز اضافه می کنم که ، با کاهش مقدار خازن ها ،سرعت فلاشر زیاد و با افزایش مقدار خازن ها ،سرعت فلاشر کم خواهد شد.
با این عمل می توانید به تایم فلاش مورد دلخواه خود برسید

م

محدثه

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
این مدار برای لامپ 21 وات 12 ولت طراحی شده است، لذا برای راه اندازی با ال ای دی به خاطر گران بودن قطعات ( ترانزیستور 2N3055 مقرون به صرفه نیست) البته با نصب مقاومت سری به ال ای دی کار می کند.
اگر می خواهید 2 عدد ال ای دی را به جای لامپ استفاده کنید از مدار صد درصد عملی زیر استفاده کنید. به جای این ترانزیستور ها می توانید از هر نوع ترانزیستور منفی استفاده کنید.( TUN)

مشاهده پیوست 1285

م

محدثه

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
این مدار برای لامپ 21 وات 12 ولت طراحی شده است، لذا برای راه اندازی با ال ای دی به خاطر گران بودن قطعات ( ترانزیستور 2N3055 مقرون به صرفه نیست) البته با نصب مقاومت سری به ال ای دی کار می کند.
اگر می خواهید 2 عدد ال ای دی را به جای لامپ استفاده کنید از مدار صد درصد عملی زیر استفاده کنید. به جای این ترانزیستور ها می توانید از هر نوع ترانزیستور منفی استفاده کنید.( TUN)

مشاهده پیوست 1285
سلام وقتتون بخیر
میشه بجای LED هایی که گذاشتین از LED SMD در تعداد بالا استفاده کرد؟

A

asman

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
با سلام :
در این تاپیک نقشه، یک مدار چشمک زن صدرصد عملی 12 ولت برای خودرو برای شما کاربران گرامی آپلود می کنم امید است مورد توجه شما کاربران گرامی قرار گیرد. لامپ های بکار رفته از نوع 12 ولت 21 وات ( لامپ راهنمای خودرو) می باشد. از این مدار می توان در هنگام ترمز زدن نیز استفاده نمود. در هنگام ترمز لامپ ها بصورت الاکلنگی روشن و خاموش می شوند. کلیه قطعات در متن تصویر ارسالی قرار دارد اگر سوالی بود در خدمتم.

مشاهده پیوست 1023
سلام وقت بخیر
اگر به جای خازن 1000 از 470 و به جای مقاومت ها از ولم دوبل 1M استفاده کنم مدار را چطور باید ببندم؟ اشکالی در خروجی مدار پیش نمیاد؟ و میشه یکی از خروجی ها را به ریسه ال ای دی یک متری بدم؟

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
853
سلام وقت بخیر
اگر به جای خازن 1000 از 470 و به جای مقاومت ها از ولم دوبل 1M استفاده کنم مدار را چطور باید ببندم؟ اشکالی در خروجی مدار پیش نمیاد؟ و میشه یکی از خروجی ها را به ریسه ال ای دی یک متری بدم؟
سلام
دوتا خازن 470 رو باهم موازی کنید و استفاده کنید
ولوم هم موردی نداره ولی با اهم متر برابر مقدار مقاومت در شماتیک کنید
نه مشکلی پیش نخواهد آمد
ریسه الیدی 12ولتی است و برق ماشین معمولا وقتی استارت یا گاز میخوره تا 15ولت بالا میره و ریسه الیدی به زودی خراب خواهد شد
باید براش رگولاتور 12ولت بزارید تا عمر مفیدی داشته باشد
موفق و پیروز باشید

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
سلام وقتتون بخیر
میشه بجای LED هایی که گذاشتین از LED SMD در تعداد بالا استفاده کرد؟
با سلام:
اگر از تک ال ای دی اس ام دی استفاده کنید اشکالی ندارد اما ال ای دی های بیش تر به حالت موازی باعث جریان کشیدن زیاد تر و سوختن ترانزیستور می گردد.

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
سلام وقت بخیر
با سلام:
خیر. اگر مقدار خازن را 470 میکرو فاراد انتخاب کنید سرعت چشمک زدن لامپ ها کم تر از نصف می شود. چون انتخاب سرعت چشمک زدن لامپ ها بستگی به انتخاب مقدار صحیح مقاومت و خازن دارد و با فرمول خاصی قابل محاسبه میباشد.

A

asman

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
سلام
دوتا خازن 470 رو باهم موازی کنید و استفاده کنید
ولوم هم موردی نداره ولی با اهم متر برابر مقدار مقاومت در شماتیک کنید
نه مشکلی پیش نخواهد آمد
ریسه الیدی 12ولتی است و برق ماشین معمولا وقتی استارت یا گاز میخوره تا 15ولت بالا میره و ریسه الیدی به زودی خراب خواهد شد
باید براش رگولاتور 12ولت بزارید تا عمر مفیدی داشته باشد
موفق و پیروز باشید
سلام ممنونم از پاسخ ، چون برا چراغ ترمز میخوام استفاده کنم فکر نکنم لحظه ترمز ولتاژ خیلی بالا بره ، حقیقتش من چندین ساله الکترونیک کار نکردم و متوجه نمیشم چطور باید ولوم و این خازن که گفتید موازی کنم رو تو مدار بذارم امکانش هست شماتیک یا عامیانه بذارید تا متوجه بشم مدار چطور میشه؟

A

asman

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
با سلام:
خیر. اگر مقدار خازن را 470 میکرو فاراد انتخاب کنید سرعت چشمک زدن لامپ ها کم تر از نصف می شود. چون انتخاب سرعت چشمک زدن لامپ ها بستگی به انتخاب مقدار صحیح مقاومت و خازن دارد و با فرمول خاصی قابل محاسبه میباشد.
سلام وقت بخیر
خازن 470 گذاشتم ولی کار نمیکنه باید از کلکتور برق بیاد نمیاد یعنی همه جا برق هست الا دوتا خروجی رو کلکتور که به سمت لامپ ، اشکال از کجاست؟

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
853
سلام وقت بخیر
خازن 470 گذاشتم ولی کار نمیکنه باید از کلکتور برق بیاد نمیاد یعنی همه جا برق هست الا دوتا خروجی رو کلکتور که به سمت لامپ ، اشکال از کجاست؟
سلام
گفته بودم که از دوتا خازن موازی 470 استفاده کنید
ترانزیستور ها منفی هستند و در کلکتور ولتاژ منفی دارند...
شما باید ولتمر را به یک سر مثبت و یک سر کلکتور متصل کنید .

A

asman

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
سلام
سلام
این کار را انجام دادم باز هم نمیشه فقط وقتی خازن ها را اتصال کوتاه میدم تخلیه میشه بار اول که 12 وصل میکنم روشن میشن هر دو با هم با نور کم بعد که قطع کنم دیگه روشن نمیشن تا دوباره اتصال کوتاه بدم خازن ها را ، ترانزیستور ها هم داغ میشن واقعا نمیدونم مشکل کجاست 20000 هزینه کردم هیچ که هیچ

A

asman

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
سلام
تو مدار بیس را باید بدیم به منفی خازن امیتر به منفی باتری کلکتور را هم به مقاومت و لامپ درسته؟

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
853
تو مدار بیس را باید بدیم به منفی خازن امیتر به منفی باتری کلکتور را هم به مقاومت و لامپ درسته؟
کاملا اشتباه وصل کردین
امیتر به منفی
بیس به خازن
کلکتور به لامپ
لطفا ثبت نام هم بفرمایید .