1. کاربر مهمان عزیز ؛ اولین سال همراهی شمارا در انجمن های علمی و تخصصی گروه های برق و رایانه 220ولت تبریک عرض می نماییم . امید است با عضویت و فعالیت و مداومت در تبادل اطلاعات در این انجمن علمی ،بازهم شاهد حضور مستر شما باشیم .
    بستن اطلاعیه
  2. کاربر مهمان ، ورود شما را به انجمن های علمی و تخصصی گروه های برق و رایانه 220ولت خیر مقدم می گوییم. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . اما در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید . لازم به ذکر است عضویت ساده و راحت است و در کمتراز30 ثانیه قابل انجام می باشد .همچنین امکان ثبت نام سریعتر با اکانت اینستاگرام شما فراهم شده است .
    بستن اطلاعیه

ساختنی مدار پروگرامر USB برای آیسی های AVR ( به همراه نرم افزار پروگرامر ) 100% عملی

شروع موضوع توسط MehranChamani ‏9 آوریل 2016 در انجمن آپلود یا دانلود پروژه های الکترونیکی

1. سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد مدیریت تبلیغات سایت عضو کادر مدیریت مدیریت تبلیغات سایت متصدی کانال انجمن در آپارات کاربر VIP الماس

تشکرهای دریافتی:
    186
    امتیاز دستاورد:
    43
    تحصیلات:
    کلاس دهم
    با سلام خدمت دوست عزیز
    این پروگرامر از طریق یو اس بی خودش پروگرام میشود شما میتوانید با استفاده از نرم افزارهایی نظیر bascom AVR برنامه را بر روی پروگرام با کابل یو اس بی پروگرام کنید همچنین برای اینکه کامپیوتر پروگرامر را بشناسد ابتدا باید درایور آن را نصب نمایید که در پاسخ های قبلی موجود است
    موفق باشید

2. سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد مدیریت تبلیغات سایت عضو کادر مدیریت مدیریت تبلیغات سایت متصدی کانال انجمن در آپارات کاربر VIP الماس

تشکرهای دریافتی:
    186
    امتیاز دستاورد:
    43
    تحصیلات:
    کلاس دهم
    متاسفانه بنده هم گيج شدم جناب مهندس چمني كه طراح اين پروگرامر هستند در اسرع وقت كه آنلاين شدند به ايشان يادآوري ميكنم كه به سوال شما رسيدگي كنند

3. MehranChamani

MehranChamani مدیریت کل سایت عضو کادر مدیریت مدیریت کل انجمن ها مدیریت کل فروشگاه

تشکرهای دریافتی:
    587
    امتیاز دستاورد:
    93
    تحصیلات:
    مهندسی تکنولوژی الکترونیک
    سلام
    آیسی خود مدار پروگرامر باید توسط دیگر پروگرامر ها پروگرام شود سپس در این مدار استفاده شود .
    خازن c1 هم بود و نبودش در مدار فرقی نداره . بودنش باعث حذف نویز میشه فقط .بهترم هست با یک خازن 100نانو فاراد نیز موازی بشه .
    سوال دیگری هم هست بفرمایید

4. mehdi4k

mehdi4k کاربر عضو کاربر عادی عضو انجمن 220ولت

تشکرهای دریافتی:
    0
    امتیاز دستاورد:
    1
    سلام اقای مهندس میشه نقشه مدار چاپی و وات مقاومتهارو هم بگید ممنونم از شما و سایت خوبتون

5. سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

تشکرهای دریافتی:
    186
    امتیاز دستاورد:
    43
    تحصیلات:
    کلاس دهم
    این مدار pcb ندارد و همچنین مقاومت ها 1.4 وات که نوع رایج در بازار است مناسب است نیازی نیست به فروشنده بگویید مقاومت ۱.۴ وات نیاز دارم همان مقاومت معمولی که به شما می دهند ۱.۴ وات است

6. mehdi4k

mehdi4k کاربر عضو کاربر عادی عضو انجمن 220ولت

تشکرهای دریافتی:
    0
    امتیاز دستاورد:
    1
    سلام اقای مهندس میشه نقشه برد مدار چاپی روهم بزارید ... بعد وات مقاومتهارو هم میگید من رفتم بگیرم ازم وات مقاومتهارو خواست

7. MehranChamani

MehranChamani مدیریت کل سایت عضو کادر مدیریت مدیریت کل انجمن ها مدیریت کل فروشگاه

تشکرهای دریافتی:
    587
    امتیاز دستاورد:
    93
    تحصیلات:
    سلام
    این مدار PCB ندارد
    باید از روی شماتیک این رو بسازید
    مقاومت ها هم واتشون مهم نیست
    یک هشتم وات یا همچنین یک چهارم وات میتونید استفاده کنید

8. Amir0120

Amir0120 کاربر عضو کاربر عادی عضو انجمن 220ولت

تشکرهای دریافتی:
    1
    امتیاز دستاورد:
    1
    سلام ببخشید کار پایه های X1 و X2 توی پایه های پروگرمر چیه ؟؟

MehranChamani از این پست تشکر کرده است.
  9. MehranChamani

تشکرهای دریافتی:
    587
    امتیاز دستاورد:
    93
    تحصیلات:
    سلام
    سوال خیلی خوب و کلیدی پرسیدید
    کاربرد این پایه ها بسیار مهم است .
    زمانی که نیاز هست از کریستال داخلی میکرو جهت پروگرام استفاده شود ، سرعت پروگرام خیلی پایین می آید و پروگرام نیز انجام می شود .
    ولی زمانی که میکرو روی کریستال خارجی است ، به صورت پیش فرض از کریستال پروگرامر استفاده می شود که هم سرعت پروگرام بسیار افزایش پیدا می کند و هم میکرو امکان پروگرام شدن پیدا می کند .
    یعنی کریستال پروگرامر برای آیسی هاییست که در برنامه اونها را روی کریستال خارجی تنظیم کرده ایم .
    موفق و پیروز باشید

10. imannn

imannn کاربر عضو کاربر عادی عضو انجمن 220ولت

تشکرهای دریافتی:
    14
    امتیاز دستاورد:
    3
    تحصیلات:
    دانشجو
    با سلام ب استاد گلم عزیز من میخوام پی سی بی این مدارو بزنم و تو این تایپ قرار بدم تا بچه ها راحت تر باشنو بتونن استفاده کنن فقط چند تا سوال داشتم ازت یکی این ک سوکت ها فقط پایه هایی وصل شوند ک کنارشون با خط قرمز علامت زدین؟
    و سوال بعدیم این ک پایه ریست سوکت ها به پایه ریست ایسی اتمگا 8 وصل شه؟
    و اخرین مطلب تو یکی دیگر از تایپ ها خوندم دنبال ای سی اتمگا 8 هستین من دارم مقداری سفارش میدم تا از یه کشور دیگه واسم بیارن اگر شما هم میخوایید بگید من ب سفارشم اضاف کنم یا تو سایت جوان الگترونیک میتونین هر چن تا ک دلتون میخواد سفارش بدین تهیه میکنن براتون
    استاد راستی تو مداری ک ساختید و عکس انداختین دو عدد کریستال وجود دارد در صورتی ک تو شماتیک یه کریستال هست اینم توضیح بدین ممنون میشم

و سوال دیگه استاد در شماتیک کریستال به 9 و 10 اتمگا وصله این پایه ها به پایه هایه سوکت ها هم وصل باید شه یا فقط پایه هایی از سوکت را وصل کنیم ک علامت قرمز زدین

آخرین بار توسط مدیر ویرایش شد: ‏12 ژانویه 2017 در 10:59 صبح
  11. MehranChamani

تشکرهای دریافتی:
    587
    امتیاز دستاورد:
    93
    تحصیلات:
    1- بله فقط پایه هایی که قرمز کردم
    2-بله
    3-با تشکر از شما ولی فعلا تا دوسال و نیم دیگر که بزرگترین فروشگاه اینترنتی ایران رو به لطف و کرم خدا راه اندازی خواهیم کرد ، نیازی به خرید نداریم .
    4-همون دو عدد کریستال استفاده کنید،توضیحات در پاسخ شماره 29همین تایپیک داده شده

کرسیتال مگا 8مربوط به خودش هست و کریستال دومی برای تمامی سوکت ها

12. imannn

تشکرهای دریافتی:
    14
    امتیاز دستاورد:
    3
    تحصیلات:
    دانشجو
    مزسی از راهنماییتون استاد فقط کیرستال ها جفتشون 12مگا باشن و بعدی این ک اتمگا 8 ساده در مدار استفاده شده ایا سریaاون هم جواب میده؟

آخرین ویرایش: ‏12 ژانویه 2017 در 12:20 عصر
  13. MehranChamani

تشکرهای دریافتی:
    587
    امتیاز دستاورد:
    93
    تحصیلات:
    برای سوکت ها بهتره از 8 استفاده کنید
    من از سری عادی استفاده کردم با a تست نکردم.نمیدونم جواب میده یا خیر

14. imannn

تشکرهای دریافتی:
    14
    امتیاز دستاورد:
    3
    تحصیلات:
    دانشجو
    چشم استاد پس برایه اتمگا 8 کریستال 12 میزنم واسه سوکت ها کریستال 8 تا اخمر امشب پی سی بی رو رویه سایت قرار میدم

بارگذاری...

8کاربر در مجموع از این موضوع بازدید داشته اند

این بخش را به اشتراک بگذارید :