• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

همفکری تولید نیرو برق از طریق کود های گیاهی

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
442
سلام
ابتدا بگم این بحث مال من نیست ! بحثو blackstar368 شروع کردواز اونجا که کسی شروع نکرد خودم شروع می کنم :aiwan_light_biggrin:
موضوع اینه که می خواهیم از طریق کودهای گیاهی برق تولید کرد.
یک تحقیقات کوچیکی کردم... از کود ها یک سری گازها تولید میشه که میشه با سوزاندن انها و ساخت یک توربین گازی آنرا تبدیل به برق کرد... ولی من دنبال این هستم بدون سوزاندن این گاز ها عمل تبدیل برق انجام بشه که آلودگی محیط زیست هم نداشته باشه... ولی هنوز چیزی به ذهنم نرسید... با توجه به قانون پایستگی انرژی در اثر فعل و انفعالات انرژی ا نوعی به نوع دیگر تبدیل میشه... پس در نتیجه یک فعل و لنفعالی در حال انجام هست که این کود ها گاز تولید میکنند ما باید این فعل و انفعالات رو تبدیل به برق کنیم....
خب ابتدا کار که معلومه که می خواهیم بدون سوزاندن وآلودگی فقط از گاز تولیدی کودبرق تولیدکنیم- مثلا 1000 آمپر.3 فاز می شه؟! دیگه............

آخرین ویرایش:

levrone

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
سلام
ابتدا بگم این بحث مال من نیست ! بحثو blackstar368 شروع کردواز اونجا که کسی شروع نکرد خودم شروع می کنم :aiwan_light_biggrin:
موضوع اینه که می خواهیم از طریق کودهای گیاهی برق تولید کرد.
یک تحقیقات کوچیکی کردم... از کود ها یک سری گازها تولید میشه که میشه با سوزاندن انها و ساخت یک توربین گازی آنرا تبدیل به برق کرد... ولی من دنبال این هستم بدون سوزاندن این گاز ها عمل تبدیل برق انجام بشه که آلودگی محیط زیست هم نداشته باشه... ولی هنوز چیزی به ذهنم نرسید... با توجه به قانون پایستگی انرژی در اثر فعل و انفعالات انرژی ا نوعی به نوع دیگر تبدیل میشه... پس در نتیجه یک فعل و لنفعالی در حال انجام هست که این کود ها گاز تولید میکنند ما باید این فعل و انفعالات رو تبدیل به برق کنیم....
خب ابتدا کار که معلومه که می خواهیم بدون سوزاندن وآلودگی فقط از گاز تولیدی کودبرق تولیدکنیم- مثلا 1000 آمپر.3 فاز می شه؟! دیگه............
آورین
کود یا فضولات یا برگ خشک شده و.............. ازش متان !! هیدروژن سولفید !! و مقداری انیدرید کربنیک یا همون دی اکسید کربن بدست میاد
سوزوندن برای گاز سازی خوبه ولی ما نیاز به گاز سازی نداریم و خود این کود تو شرایط ساده و درون یک مخزن معمولی در کنار آب به سرعت متانو رو با اون دو گاز بالا ایجاد میکنه
متان یک پارافینه که از طریق تخریب یا فساد یک ماده آلی ایجاد میشه
فقط کافیه این کود یا فضولات رو با مقداری آب به شکل دوغاب(نباید زیاد رقیق باشه و مثل سوپ باید باشه) در بیاری و بریزی تو یک مخزن و در جای نسبتا گرمی قرار بدی و بعد از چند ساعت این گاز ایجاد میشه و طی تقریبا یک روز به حداکثر خودش میرسه
مثلا کود (کلمه توهین آمیز ،حذف شده) !! یک (کلمه توهین آمیز ،حذف شده) به سادگی روزانه نزدیک به 400 متر مکعب و بعضی مواقع بیشتر گاز تولید میکنه
مرغی و هر چی خلاصه
ای بابا اینجا آپلود نمیشه کرد ؟ لینک میگه بده
اگر به من بگید چقدر کود دم دسته دبی روخودم میگم

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
442
آورین
کود یا فضولات یا برگ خشک شده و.............. ازش متان !! هیدروژن سولفید !! و مقداری انیدرید کربنیک یا همون دی اکسید کربن بدست میاد
سوزوندن برای گاز سازی خوبه ولی ما نیاز به گاز سازی نداریم و خود این کود تو شرایط ساده و درون یک مخزن معمولی در کنار آب به سرعت متانو رو با اون دو گاز بالا ایجاد میکنه
متان یک پارافینه که از طریق تخریب یا فساد یک ماده آلی ایجاد میشه
فقط کافیه این کود یا فضولات رو با مقداری آب به شکل دوغاب(نباید زیاد رقیق باشه و مثل سوپ باید باشه) در بیاری و بریزی تو یک مخزن و در جای نسبتا گرمی قرار بدی و بعد از چند ساعت این گاز ایجاد میشه و طی تقریبا یک روز به حداکثر خودش میرسه
مثلا کود (کلمه توهین آمیز ،حذف شده) !! یک (کلمه توهین آمیز ،حذف شده) به سادگی روزانه نزدیک به 400 متر مکعب و بعضی مواقع بیشتر گاز تولید میکنه
مرغی و هر چی خلاصه
ای بابا اینجا آپلود نمیشه کرد ؟ لینک میگه بده
اگر به من بگید چقدر کود دم دسته دبی روخودم میگم
مرسی
یک سوال این کود روبا آب قاطی کردیم گاز تولید شد ولی ما می خوایم بدون آتیش بازی برق تولیدکنیم !
یه سوال دیگه کودگیاهی بیشترگاز داره یا حیوانی ؟
خب آپلود کن . جای دیگر یا انجمن

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
442
خب پس می شه یه نمونه کوچکش رو درست کرد . فقط یکم چیزمی خواد !
با پوست میوها هم میشه درسته ؟

levrone

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
13
مرسی
یک سوال این کود روبا آب قاطی کردیم گاز تولید شد ولی ما می خوایم بدون آتیش بازی برق تولیدکنیم !
یه سوال دیگه کودگیاهی بیشترگاز داره یا حیوانی ؟
خب آپلود کن . جای دیگر یا انجمن
آتیش برای چی آخه ؟ اگر همینجوری گاز رو بفرستی تو یک ژنراتور که بعد از یک مدت کوتاه ژنراتور مرخص میشه میره چون هیدروژن سولفید زیادی توش هست و خوردگی بدی ایجاد میکنه و از طرفی دی اکسید کربن هم غلظت متان رو میاره پایین و انرژی کم میشه
اصولش اینه که این گاز پالایش بشه و بعد از جدا سازی سولفید هیدروژن و دی اکسید متان شیرین شده رو در یک ژنراتور بسوزونیم
یعنی متان میره تو ژنراتور و میسوزه و این میتونه کاملا بی صدا هم باشه !! یک جریان سنگین برق از ژنراتور میگیری و میتونی یک جریان هم از اگزوز ژنراتور و یا خروجی سیلندر که داغه بگیری که خوراکش دو تا مبدل روغن داغه که اگزور شما 60 درجه بهش بده اون مبدل از اونطرف 270 درجه خروجی بده که با این گرما میتونی یک بخار با فشار 50 یا 60 بار به سادگی بسازی و یک توربین مشقی هم کنار ژنراتور برقصونی و یک برقم از اون بگیری
نیاز به یک سوپر هیت فشار بالا تا 200 بار نداریم که هون کفایت میکنه
الان اینجا یک انرژی مضاعف هم بدست آوردی
کل این تجهیزات اندازه تو تا بخاری اندازش میشه
فرقی نداره در اصل و گیاهی و حیوانی هر دو آلی هستن و اگر یکم محیط قلیایی بشه که چه بهتر
خب پس می شه یه نمونه کوچکش رو درست کرد . فقط یکم چیزمی خواد !
با پوست میوها هم میشه درسته ؟
پوست میوه هم میشه ولی شرایط گاز سازیش فرق داره
از طرفی پوست میوه آخه چقدر دم دسته مگه

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
442
آتیش برای چی آخه ؟ اگر همینجوری گاز رو بفرستی تو یک ژنراتور که بعد از یک مدت کوتاه ژنراتور مرخص میشه میره چون هیدروژن سولفید زیادی توش هست و خوردگی بدی ایجاد میکنه و از طرفی دی اکسید کربن هم غلظت متان رو میاره پایین و انرژی کم میشه
اصولش اینه که این گاز پالایش بشه و بعد از جدا سازی سولفید هیدروژن و دی اکسید متان شیرین شده رو در یک ژنراتور بسوزونیم
یعنی متان میره تو ژنراتور و میسوزه و این میتونه کاملا بی صدا هم باشه !! یک جریان سنگین برق از ژنراتور میگیری و میتونی یک جریان هم از اگزوز ژنراتور و یا خروجی سیلندر که داغه بگیری که خوراکش دو تا مبدل روغن داغه که اگزور شما 60 درجه بهش بده اون مبدل از اونطرف 270 درجه خروجی بده که با این گرما میتونی یک بخار با فشار 50 یا 60 بار به سادگی بسازی و یک توربین مشقی هم کنار ژنراتور برقصونی و یک برقم از اون بگیری
فرقی نداره در اصل و گیاهی و حیوانی هر دو آلی هستن و اگر یکم محیط قلیایی بشه که چه بهتر
می تونی یه نمونه آموزش بدی بسازیم

blackstar368

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10
با سلام خدمت مهندسین گرامی با عرض پوزش که من خودم این طرح را استارت زدم ولی به دلیل پاره ای از مشکلات نتوانستم کامل همراهی کنم... از الان هستم در خدمت شما دوستان... برای روشن تر شدن مسئله بزاررید یک توضیح بدم که این فکر از کجا به ذهنم رسید و چرا به دنبال این مسئله افتادم. من یک سالن پرورش قارچ حدود 100 متر که در هر دو ماه حدود 15 تن کمپوست (همانند کود مرغی با کاه قاطی شده است ) تولید میشه که اینها فقط به عنوان کود مصرف میشه که مسئله فروشش خودش یک داستانی عظیم هست و در کنارش هم یک مرغداری کوچک دارم که در حال گسترش هست اونم خلاصه مقداری کود مرغی تولید می کند. (خودم رشته ام برق کنترل ابزار دقیق هست ) یکهو به ذهنم رسید که به جای فروش این کود ها به یک شکلی اینا رو تبدیل به برق کنم برای خود سالن ها و نیز اگر هم اضافه اومد به اداره برق بفروشم. وپاک بودن دستگاه برام خیلی مهمه (از نظر محیط زیست) به خاطر همین تو فکر ساخت دستگاه بدون سوزاندن کود هستم. چند روز پیش یک لینک دیدم در مورد توربین های هلیوستات که به نظرم خیلی جالب اومد. من دارم روش تحقیق می کنم دوستان هم اگر اطلاعاتی دراین باره دارند ممنون میشم همراهی کنند.

آخرین ویرایش:

blackstar368

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10

پوست میوه هم میشه ولی شرایط گاز سازیش فرق داره
از طرفی پوست میوه آخه چقدر دم دسته مگه
دوست عزیز منم در این زمینه تحقیق کردم تقریبا چیزهای که شما فرمودین را می دونستم البته توضیحات شما کاملا تخصصی تر و کامل تر بوده. ولی همینطور که گفتم دوست ندارم با سوزاندن گاز به برق برسم... تا پاکیزگی محیط زیست حفظ بشه... البته از این حرکت که از گرمای اگزوز هم برق تولید کنیم خیلی جالبه چون اینجوری حداکثر استفاده از آلودگی میشه بعد وارد محیط میشه...

blackstar368

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10
با تشکر از دوستان

آخرین ویرایش: