• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

اسمیت

کاربر فعال
کاربر فعال
عضو انجمن 220ولت
لایک ها
55
با سلام و وقت بخیر
با نمایش ال سی دی مشکل پیدا کردم .. ال سی دی .. روی برد بورد درست کار میکنه ولی روی pcb درست کار نمیکنه
وضوح خراب و تقریبا چیزی دیده نمیشه .
هر چی فکر میکنم دلیلش چیه به جای نمیرسم .. کلا داره عذابم میده
اولین عکس مربوط به ال سی دی وقتی که مستقیم بهش نگاه میکنیم که کارکتر ها دیده نمیشن
و عکس دوم مربوط به وقتی با زاویه بهش نگاه میکنیم
یعنی ارتباط میکرو و ال سی دی درست انجام شده و دیتا نمایش داده میشه ولی بصورت بد
ال سی دی توسط برد خودش و به همراه سیم فلت به برد اصلی وصل شده
و جالب اینکه وقتی سیم فلت رو جدا میکنم میکرو در برد اصلی هنگ میکنه .. یا بهتر توی دستورات ال سی دی میمونه و دستورات اجرا نمیکنه
در صورتی که روی برد بود من ال سی دی رو جدا میکنم و میکرو مشکلی پیدا نمیکنه و دستورات رو بدون وجود ال سی دی انجام میده !!

کلا خسته م کرده ..
دوستان اگه تجربه ای در این زمینه دارند و یا احتمال میدن مشکل چیه لطف کنن و نظراتشونو بگن
ممنون

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
884
سلام
مشکل از کنترل کنتراست lcd شماست
به لینک دانلود - دانلود و پشتیبانی ساخت پروژه تستر قطعات الکترونیکی (100% عملی) برید و فایل پاسخ شماره 3 را دانلود کنید .

در قسمت lcd شماتیک مشاهده خواهید کرد که بین پایه 1 و 3 lcd یک عدد پتانسومتر گذاشته ام
که در واقع اون وظیفه تنظیم شدت کنتراست رو دارد .
به همان شکل یک عدد پتانسیومتر متصل کنید یا مقاومت های مختلفی را بجای آن قرار دهید تا نوشته ها خوانا شوند
خازنی که در پایه های lcd نیز قرار دادم را هم مونتاژ کنید تا از هنگ کردن آن تا حد زیادی جلوگیری کند .
موفق باشید

اسمیت

کاربر فعال
کاربر فعال
عضو انجمن 220ولت
لایک ها
55
ممنون از پاسخ شما
از خازن استفاده کردم
و لی از مقاومت بر روی پایه شماره 3 استفاده نکردم و مستقیم پایه 3 رو به زمین وصل کردم
از اونجای که مقدار مقاومت هر چه کمتر باشه نوشته ها واضح تر و پر رنگ تر میشن
من از مقاومت استفاده نکردم
گویا که این پایه به مقاومت خیلی کمه وصل شده باشه
و اینکه این مورد رو روی برد بورد ازمایش کردم و با وضوح خوبی ال سی دی نمایش میداده
و مشکلی با این پایه نداشتم
ولی این ال سی دی اینگار مشکل داره با این موضوع
چون روی برد برد هم جواب نمیده و هر مقاومتی میذارم براش فرقی نمیکنه

اسمیت

کاربر فعال
کاربر فعال
عضو انجمن 220ولت
لایک ها
55
  • :aiwan_light_vampire:
  • فرمایش شما درست بود
فکر کنم مشکل از همین پایه شماره 3 باشه
و این موضوع با مارک ال سی دی در ارتباط
برای این برای این پایه همیشه یک پتانسیومتر توصیه میشه
چون شرایط ال سی ها با هم فرق میکنه
برای اینه که من پایه شماره 3 رو به زمین میدادم و ال سی درست کار میکرد
ولی این ال سی دی نه
و باید مقاومت مورد نظرشو با پتانسیومتر تعیین و پیدا کرد
براستی که الان فهمیدم چرا پتانسیومتر توصیه میشه و معمولا از مقدار معینی مقاومت توصیه نمیشه

ممنون
ولی کار از کار گذشته و من pcb زدم
مگر اینکه یک کار های روی pcb انجام بدم .. :aiwan_light_moil:

• :aiwan_light_vampire:

آخرین ویرایش:

imannn

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
24
با سلام ب تو دوست عزیز از پشت ال سیدی بین پایه 3 و 1 و 2 پتانسیومتر 10 کیلو میزاری ک سر وسط 3 و دوسر دیگه یکی به پایه 1 ال سیدی و دیگری به 2 وصل میشه با کمو زیاد کردن ان مشکلت حل میشه ینی اون رو باید طوری تنظیم کنی ک تصویرت کامل شه شک نکن 100درصد حل میشه نمیخواد پی سی بی رو تغیر بدی میتونی در همین حال با پتانسیومتر رو رویه برد منتاژ کنی مشکلی نی اگر حل نشد ک میشه میکروت یا ال سیدیت مشکل داره ک بعید میدونم اخه واسه من شده ک اینجوری شه و میکروم یا ال سیدی مشکل داشه باشه از هر 1000تا 1 دونه پتانسیومتر بزار حل میشه عزیز