Template errors

• Template public:post_macros: Cannot call method isMemberOf on a non-object (NULL) (src/XF/Template/Templater.php:927)
  • کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

سوال شارژر موازی استفاده متوالی

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
سلام
من دو تا باتری لیتیوم یون رو میخوام به صورت موازی شارژ کنم و به صورت متوالی استفاده کنم
این مدار درسته؟
20160511_095457.jpg

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
860
خیر مدار درست نیست
با وصل باتری ،دیود اتصال کوتاه می شود و می سوزد و یا باتری 5ولت منفجر خواهد شد .

مگر اینکه برای شارژ ،کلیدی سر راه سیمی که از قطب مثبت باتری به منفی باتری متصل است وصل نمایید.
و برای بعد شارژ ،کلیدی را جهت قطع حالت موازی باتری ها بگذارید .
اما بازهم اگر اشتباهی کلید را بزنید ،اتفاق ذکر شده پیش خواهد آمد .

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
860
پیشنهاد میکنم فقط از ماژول های شارژ باتری استفاده کنید
این ماژول ها را بین مدار تغذیه و باتری قرار می دهید که به صورت پالسی و دقیق ،باتری یا باتری های شما رو شارژ خواهد کرد و از همه مهم تر قطع کن خودکار دارند .
همچنین دارای نشانگر led جهت نمایش میزان شارژ یا وضعیت شارژ باتری هستند
ماژول-شارژر-باتری-سه-چیپ.jpg

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
سلام
من دو تا باتری لیتیوم یون رو میخوام به صورت موازی شارژ کنم و به صورت متوالی استفاده کنم
این مدار درسته؟
مشاهده پیوست 857
اگر شما فقط احتیاج به ولتاژ 7.2 ولت خروجی دارید، بهترین راه این اینست که از یک ترانس 9 ولت 500 میلی آمپر، پل دیود یک آمپر و یعدد رگولاتور 9 ولت مثبت و بدون خازن الکترولیت حتی 1 میکرو فاراد استفاده کنید. ( باتری درست ماننده یک خازن با ظرفیت بالا عمل می کند و در هیچ باتری شارژری از خازن استفاده نکنید).
در مدار ترسیمی، شما دو قطب مثبت و منفی را اتصال کوتاه کردید که این کار سبب سوختن ترانس، دیود و انفجار باتری می گردد.

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
سلام
این مدار درسته؟
مشاهده پیوست 857
با سلام :
این هم یک طرح عملی با استفاده از یک دیود 4001 و یک عدد رله 5 ولت 2 کنتاکت 1 آمپر می توانید بصورت خودکار هر دو باتری را بصورت موازی شارژ و به صورت سری 7.4 ولت استفاده کنید. ( 3.7 + 3.7 ). روش کار به این صورت است که وقتی شما خروجی 5 ولت شارژر را به ورودی مدار وصل می کنید، بلافاصله رله عمل کرده و هر دو باتری را بصورت موازی شارژ می کند. با برداشتن یا قطع شارژر موبایل رله قطع و بصورت خودکار بوسیله 2 عدد کنتاکت خود دو باتری 3.4 ولتی را بصورت سری به هم وصل و ولتاژ 7.4 ولتی به شما می دهد و احتمال سوختن دیود، انفجار باتری و سوختن شارژر را به صفر می رساند. ( ایمنی 100 درصد). سوالی بود در خدمتم
.

آخرین ویرایش:

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
860
با تشکر از مهندس تحیَری عزیز بابت این فکر و طرح خلاقانه
میگم مهندس...بهتر نیست از دیود هرزگرد هم استفاده بشه ؟
به نظر من اینطوری مدار کاملتری هست
a1bu_3.7_x_2_v_battery.png

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
مهران جان یخورده زیر دیپلم صحبت کن دیود هرز گرد دیگه چیه

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
860
مهران جان یخورده زیر دیپلم صحبت کن دیود هرز گرد دیگه چیه
همون دیود معمولی هست و شکل یا مدل خاصی نیست
فقط به صورت معکوس با سیمپیچ رله یا موتور یا... قرار می دهیم تا ولتاژی که سلف یا بوبین از خودش به صورت معکوس تولید می کند به مدار تغذیه باز نگردد و در دیود هرزگرد شود ( مصرف شود )
به زبان ساده تر ،با اعمال ولتاژ به یک موتور ،گشتاور موتور(روتور یا هرچی) شروع به حرکت می کند. این حرکت خودش باعث تولید ولتاژ می شود که انگار همان موتور حکم ژنراتور را می گیرد.
این ولتاژ دارای نویز شدیدی نیز می باشد که به مدار ما لطمه می زند. با گذاشتن یک دیود هرزگرد ،از بازگشت ولتاژ تولیدی توسط سیمپیچ به مدار و تغذیه جلوگیری می کنیم .

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
با تشکر از مهندس تحیَری عزیز بابت این فکر و طرح خلاقانه
میگم مهندس...بهتر نیست از دیود هرزگرد هم استفاده بشه ؟
به نظر من اینطوری مدار کاملتری هست
مشاهده پیوست 859
با سلام :
دیود های هرزگرد یا فلای بک فقط زمانی مورد استفاده واقع می شوند که، راه انداز رله ، ترازیستور یا آی سی درایور بوده بوده و در زمان خاموش شدن رله ولتاژ بسیار زیاد معکوس سیم پیچ رله با شدت جریان کم در آن مستهلک و از سوختن ترانزیستور یا آی سی درایور جلوگیری شود. در سایر موارد الزامی نیست.

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
860
با سلام :
دیود های هرزگرد یا فلای بک فقط زمانی مورد استفاده واقع می شوند که، راه انداز رله ، ترازیستور یا آی سی درایور بوده بوده و در زمان خاموش شدن رله ولتاژ بسیار زیاد معکوس سیم پیچ رله با شدت جریان کم در آن مستهلک و از سوختن ترانزیستور یا آی سی درایور جلوگیری شود. در سایر موارد الزامی نیست.
بله درست می فرمایید .
در اینجا هم شارژر باتری یک مدار سوئیچینگ هست و احتمال آن وجود دارد که بازگشت ولتاژ از رله به مدار آن ،میتونه رو بخش فیدبک تاثیر بزارد و ولتاژ خروجی دچار تغییر شدیدی شود که قطعات موجود در خروجی مدار شارژر توانایی اون تغییر ولتاژ یا افزایش ولتاژ رو نداشته باشند و بسوزند و یا در هر صورت بخشی از مدار شارژر را معیوب کند .

ahmadabdollahi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
خیلی سنگین صحبت می کنید . اینجا کسی میتونه به زبون ساده نحوه ی تعمیر شارژر سامسونگ را توضیح بده ؟
{لینک تبلیغات توسط مدیر حذف شد}

آخرین ویرایش توسط مدیر:

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
معمولا تعمیر شارژر ها به صرفه نیستند و امکان سوختن دوباره در آن ها وجود دارد این را خودم به شخصه تجربه کرده ام
بهتر است شارژری جدید تهیه نمایید

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
440
معمولا تعمیر شارژر ها به صرفه نیستند و امکان سوختن دوباره در آن ها وجود دارد این را خودم به شخصه تجربه کرده ام
بهتر است شارژری جدید تهیه نمایید
تعمیرات معمولا دربیشتراز این موارد به صرفه نیست مخصوصا دستگاهای امروزی که در بعضی از موارد خرج تعمیر از نو اون تقریبا دریه رنج قیمتی میشه واین بایددرنظرگرفت که وسایل تعمیری مخصوصا برقی والکترونیکی جای نو آن رانمی تواند پرکند.
الان شاید از تعمیرکاران ما کاسته شده باشد بیشترتعویض کارند .
ولی این تجربه های شما مفید است وقدرشو بدان

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
با سلام :
این هم یک طرح عملی با استفاده از یک دیود 4001 و یک عدد رله 5 ولت 2 کنتاکت 1 آمپر می توانید بصورت خودکار هر دو باتری را بصورت موازی شارژ و به صورت سری 7.4 ولت استفاده کنید. ( 3.7 + 3.7 ). روش کار به این صورت است که وقتی شما خروجی 5 ولت شارژر را به ورودی مدار وصل می کنید، بلافاصله رله عمل کرده و هر دو باتری را بصورت موازی شارژ می کند. با برداشتن یا قطع شارژر موبایل رله قطع و بصورت خودکار بوسیله 2 عدد کنتاکت خود دو باتری 3.4 ولتی را بصورت سری به هم وصل و ولتاژ 7.4 ولتی به شما می دهد و احتمال سوختن دیود، انفجار باتری و سوختن شارژر را به صفر می رساند. ( ایمنی 100 درصد). سوالی بود در خدمتم
.
3.7 X 2 V BATTERY.PNG

M

Msepehr121

کاربر ثبت نام نکرده
مهمان انجمن 220ولت
سلام خسته نباشید به همگی
من واسه دوچرخم ی چراغ ساختم و برای منبع تغذیه اش از 4 باتری لیتیومی لپ تاپ استفاده کردم ولی دوتا مشکل اساسی دارم و اون اینکه خونده بودم باتری های لیتیومی-یون باید تا ی ولتاژ معلومی شارژ بشه و از اون طرف تا ی ولتاژی خالی بشه
واسه همین تو اینترنت که چرخ میزدم چشم به ی مدار شارژر افتاد که به قول خودش محافظ باتریه و میخواستم واسه هر جفت یک دونه ازاین مدار ها استفاده کنم و در آخر ولتاژ14.8 رو ازش بگیرم طریقه اتصالات رو بلد نیستم میشه راهنمایی کنین البته در حد ابتدایی!
بازم تشکر.

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,078
سلام خسته نباشید به همگی
من واسه دوچرخم ی چراغ ساختم و برای منبع تغذیه اش از 4 باتری لیتیومی لپ تاپ استفاده کردم ولی دوتا مشکل اساسی دارم و اون اینکه خونده بودم باتری های لیتیومی-یون باید تا ی ولتاژ معلومی شارژ بشه و از اون طرف تا ی ولتاژی خالی بشه
واسه همین تو اینترنت که چرخ میزدم چشم به ی مدار شارژر افتاد که به قول خودش محافظ باتریه و میخواستم واسه هر جفت یک دونه ازاین مدار ها استفاده کنم و در آخر ولتاژ14.8 رو ازش بگیرم طریقه اتصالات رو بلد نیستم میشه راهنمایی کنین البته در حد ابتدایی!
بازم تشکر.
با سلام:
با توجه به این که استفاده از این سایت رایگان می باشد، لذا خواهشمند است ابتدا ثبت نام کنید و سپس به سوال شما پاسخ داده خواهد شد.

Mse

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
2
سلام آیا این صحت دارد که باتری های لیتیومی یون باید تا یک ولتاژ خاص خالی شوند و درغیر اینصورت باتری آسیب میبیند؟

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
سلام آیا این صحت دارد که باتری های لیتیومی یون باید تا یک ولتاژ خاص خالی شوند و درغیر اینصورت باتری آسیب میبیند؟
بله علاوه بر اینکه ولتاژ خاصی دارند باید به صورت پالسی شارژ شوند