• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
عضویت
15 February 2016
ارسال ها
460
لایک ها
440
محل سکونت
تهران

چسب دوقلوی هزار کاره هل در عرض 2 دقیقه خشک شده همچون آهن قابل تراش می شود . مناسب جهت چسباندن فلزات ، اکثر پلاستیک ها ،سنگ چوب ،چینی ،سیلندر ،کارتل روغن اتومبیل ،رادیاتور ،باک بنزین ،لوله آب فلزی ،آبگرمکن ،مبل ،تانکرهای حاوی آب ،اسید ،حلال و مواد شیمیایی با تحمل حرارتی 130 درجه سانتی گراد.

طریقه مصرف 1-آماده سازي محل : ابتدا محل مورد نظ را كاملا خشك و اگر بر روي سطح رنگ است با سنباده داخل جعبه تميز نماييد. در صورتيكه مي خواهيد عمليات چسباندن ايده آل شود توسط استون صنعتي محل را تميز كنيد استفاده از بنزين توصيه نمي شود زيرا داراي درصد كمي روغن مي باشد . با توجه به اينكه سرعت خشك شدن چسب هل و شروع واكنش بسيار سريع است قطعات مورد نياز خود را را اول آماده كنيد و محل اتصال را مشخص كنيد تا از اتلاف وقت خودداري شود.

2-نحوه تركيب : هل چسب دو قلو مي باشد و به صورت 1 به 1 از لحاظ ظاهري و وزني تركيب مي شود قسمت B كه رنگ آن قرمز است خشك كن مي ياشد كه اگر در تركيب كمي بيش از 1 به 1 استفاده شود چسب سريعتر خشك مي شود يعني كمتر از دو دقيقه و اگر مقدار آن كمتر استفاده شود كمي ديرتر يعني در عرض 5 دقيقه خشك مي شود. توجه كنيد كه بايد در استفاده از اين چسب سرعت عمل داشته باشيد چسب را 3الي 6 دور به هم بزنيد و بلا فاصله استفاده كنيد.

مهم اينكه حتي شما مي توانيد چسب را مخلوط نكنيد و قسمت A چسب را به يكطرف قطعه و قسمت B را به طرف ديگر بماليد و قطعات را بروي هم قرار دهيد . اين مزيت تنها در چسب دو قلو هل وجود دارد كه باعث مي شود كارخانجات به راحتي از چسب هل استفاده كنند.

3-زمان لازم تا كاربري : بعد از اينكه چسب مخلوط شد قبل از اينكه گرم شود بلافاصله به محل بماليد و از تكان دادن محل در حال چسبيدن خودداري كنيد و به مدت 5 دقيقه با دست ثابت نگه داريد بعد از 5 دقيقه مي توانيد دست خود را بكشيد ولي از فشار دادن قطعه اجتناب كنيد زيرا زمان خشك شدن نهايي و كامل شدن پيوند مولكولي چسب هل 3 الي 20 ساعت مي باشد و باتوجه به فشار وارده مي توانيد 5 دقيقه الي 20 ساعت بعد از عمل چسباندن از قطعه مورد نظر استفاده نماييد . مثلا در چسباندن لوله آب بايد 3 الي 20 ساعت بعد از عمل چسباندن شير فلكه اب باز شود (توجه شود چسباندن چسب چسب هل بر روي چسب قبلي قدرت آن را كم مي كند و بايد محل را دوباره تميز كنيد )

4- قابليتهاي چسب هل : قابليت تراش خوري و سنباده خوري با تحمل حرارتي 130 درجه و شوك حرارتي 210 درجه سانتي گراد با رنگ بي رنگ در لايه نازك و رنگ شيري در لايه لاستيك مي باشد روي چسب هل را بپوشانيد.

5-مكمل هاي چسب هل : -نوار فايبر گلاس در لوله هاي مانند لوله پتروشيمي استفاده مي شود كه باعث مي شود سطح لوله همچون بتن محكم شودو نيز مانع از خوردگي و نشت مي شود 2-براده آهن ريز دانه كه بايد حين مصرف به قسمت B چسب هل اضافه شود.
اگرموفق به چسباندن نشدیدیکی از موارد زیر رارعایت نکرده اید :
1-محل بایدکاملا از چسب قبلی ورنگ پاک باشد.
2-درحین خشک شدن قطعات رانبایدتکان داد.
3-هیچ چسبی پلاستیکپلی اتیلن وپروپیلن رانمی چسباند.
4-چسب فولادهل شیشه رابخوبی می چسباندولی درمجاوت آب یابخارآب رها می کند.
5-درموردچسباندن پلاستیک ها ونیز رفع نشتی آب،قطعات چسبانده شده حداقل باید بعداز 24 ساعت تحت فشارقراربگیرندیافلکه آب بازشود.