• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

آموزشی نصب سانروف به چه کساني توصيه مي شود؟

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
عضویت
25 February 2016
ارسال ها
647
لایک ها
1,084
محل سکونت
تهران تهران پارس
يکي از آپشن هاي جذابي که در حال حاضر جزو امکانات استاندارد خودروهاي وارداتي محسوب مي شود و اکثرا از آن سود مي برند سانروف است ولي متاسفانه اگر راننده يکي از خودروهاي توليد داخل باشيد از داشتن اين قطعه که جدا از زيبايي، مزاياي منحصر به فردي هم دارد محروميد. همين موضوع سبب شده تا نصب سانروف از اولويت هاي اسپورت کردن رانندگان خودروهاي وطني محسوب شود ولي متاسفانه نصب اين قطعه بر خلاف ساير لوازم جانبي خودرو يکسري مشکلات و محدوديت هايي دارد که به اختصار آن را بررسي مي کنيم.
سانروف از کي پايش به ايران باز شد؟
اگر يادتان باشد آن اوايل سانروف در رنو 5هاي معروف و اسپورت با نام شيبي داخ شناخته مي شد در آن زمان اگر يک خودرو به صورت فابريک سانروف نداشت و صاحب آن خودش اقدام به نصب اين قطعه مي کرد در هنگام فروش خودرو قطعا دچارمشکلاتي مي شد چرا که فروشنده و خريداران اکثرا بر اين باور بودند که خودروي مذکور چپ شده و براي پوشاندن عيب و ايراد سقف سانروف روي آن قرار گرفته است. البته اين باور و عقيده هم به صورت کامل از بين نرفته است.
سانروف به درد مي خورد؟
سانروف در واقع پوششي اضافه بر سازمان است که روي سقف نصب شده و جدا از ظاهر اسپورت و زيبا باعث مي شود تا هوا و نور به راحتي وارد کابين شود. در گذشته سانروف ها در اشکال مختلف روي خودروها نصب مي شدند اما در حال حاضر به صورت شيشه اي و برقي که حافظه هم دارند روي سقف قرار مي گيرند و حتي در مدل هاي جديدتر به صورت آپشنال دو بخشي هم هستند. ضمن اين که مي توان آن ها را در حالت هاي مختلفي قرار داد مي توان آن ها را فقط به بالا هدايت کرد يا اين که به صورت نيمه باز درآورد.
مشکلات نصب فابريک
متاسفانه و به دلايلي راهنمايي و رانندگي نصب سانروف را مجاز نمي داند مگر با تاييديه شرکت هايي همچون ايران خودرو که در بخش هايي از نمايندگي هاي آپشن خود اين کار را انجام مي دهند. طبق قانون خودروهايي که بدون مجوز سانروف داشته باشند اجازه شماره گذاري ندارند. براي داشتن اين مجوز بايد به يکي از نمايندگي هاي شرکت آپکو مراجعه کنيد و درخواست نصب سانروف را بدهيد. بعد از نصب يک فرم به همراه شناسنامه مالکيت خودرو به راهنمايي و رانندگي ارسال مي شود و از اين به بعد خودروي تان مجوز نصب اين قطعه را دارد.
هزينه هاي نصب و قيمت
بيشتر سانروف هايي که در بازار پيدا مي کنيد ساخت کشور ايتاليا و هلند هستند و با نام Hollandia عرضه مي شوند. در نمايندگي هاي معتبر نصب هر کدام از اين سانروف ها با هزينه نصب چيزي در حدود يک ميليون و 500هزار تومان برايتان تمام مي شود. بايد به اين مساله توجه داشته باشيد که نصب بدون مجوز سانروف مي تواند دردسرهاي برايتان به ارمغان بياورد. با اين حال بعضي ها در فروشگاه هاي متفرقه يا به صورت شخصي اقدام به خريد و نصب سانروف مي کنند چون قيمت تمام شده کار برايشان ارزان تر تمام مي شود. اين سانروف ها ساخت کشور چين بوده و کيفيت بالايي ندارند اين در حالي است که مجوز هم براي نصب به شما داده نمي شود و هنگام فروش خودرو قطعا با مشکلاتي مواجه خواهيد شد. فروشندگان متفره معمولا اين قضيه را رد مي کنند و بعضي افراد که به نصب سانروف در چنين شرايطي اقدام کرده اند مي گويند موقع رانندگي صداي آزاردهنده اي از بدنه خودو به گوش مي رسد.
 

elenak81

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
عضویت
14 June 2018
ارسال ها
3
لایک ها
0
مفید و جالب بود مرسی
 

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
عضویت
25 February 2016
ارسال ها
647
لایک ها
1,084
محل سکونت
تهران تهران پارس
مفید و جالب بود مرسی
با سلام:
کاربر گرامی هنگامی که پستی مورد پسند شما واقع شد، فقط روی می پسندم در سمت چپپائین رویکلمه می پسندم کلیک کنید و از ایجاد پست اضافه خود داری کنید. با ارزوی موفقیت برای شما.