• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

علمی چگونه یک پایان نامـه بهتر بنویسیم؟

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

SHEYDA69

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
عضویت
21 July 2016
ارسال ها
2
لایک ها
3
پایان نامه

پایان نامه

پایان نامه نوشتاری است که شما درآن موضوع یا سوالی را ارزیابی کرده و از راه تجزیه و تحلیل، پرسش نامـه یا تجارب عملی یا آزمایش ی به جواب آن می رسید. به بیان دیگر انتها نامـه دلیل موضوعی، ارائه پژوهشی تجربی،پروپوزال، حاصل کارآموزی یا احتمـا لا (با اغراق) خیلی مهم ترین نوشته ای است که تا کنون منتشر کرده اید. اما پایان نامـه دکترا می بایست مورد مناسب و جامعی داشته باشد نشان دهنده پدیده یا نتیجه ای جدید باشد. پایان نامـه اساس پایه بسياري از بررسی ها علمی اکتشافات محققین است .

مورد پایان نامـه

تحقیق و نوشتن پایان نامـه پروژه ای بزرگ است که چند ماه طول می کشد انجام آن نیازمند نظم و انضباط است در نتیجه فرد بایستی بسیار زیاد به مورد انتها نامـه علاقمند باشد.. برای حفظ علاقه انرژی شما در طول مدت مطالعه موضوعی را انتخاب کرده که به آن علاقه دارید. با کیفیت ترین راه جهت شروع این است که به دنبال پرسش جالبی باشید. در این وهله ، شما می بایست یک سوال بهتر شکار بکنید . پیدا کردن جواب این پرسش هدف از تحقیق نوشتن پایان نامـه شما است .

مراحل اولیه انجام مطالعه

تفکر درمورد پایان نامـه وقت ی به سراغ شما می آید که با واقعیت اتمام تحصیلات خود مواجه شده اید. این وهله هم و هم مفرق از مراحل قبلی است. انتخاب دقسمت مان و استاد راهنما بوسیله خود شما انجام می شود. برای گزینش آنها موارد ذیل را رعایت بکنید :

۱- به تفکرات ایده های بها دهید. هیچ وقت افکار خود را نادیده نگیرید. به درستی فکر بکنید که آیا می توانید پروژه تحقیقاتی خاصی را برنامه ریزی بکنید . جهت اندیشه ات در این وهله ارزش قائل شوید . فرصت را در این وهله از دست ندهید. سعی بکنید و خلاق باشید.

۲- نظرات خود را بنویسید. اینروش امکان مرور ایده ها را جهت شما فراهم می نماید .همچنین می توانید افکار راتغییر داده یا بازبینی نمایید. چنانچه شما ایده های را ننویسید آنها به صورت همیشگـی تغییر می کنند. چه حس بهتر ی است ی شما نشسته و ایده های بسیار زیاد ی را که از قبل نوشته اید مرور می بکنید .

۳- سعی بکنید بیشتر از میزان تحت تاثیر افکار افراد دیگر (همکاران، هم کلاسی ها و دسری مان مربوطه) قرار نگیرید. شما می توانید موضوعی را انتخاب بکنید که واقعا مورد علاقه شماست. این فرصت بسیار زیاد بهتر ی در زندگی پیشرفته شماست که روی موضوعی که به آن علاقه دارید متمرکز شوید.
۴- با این فکر شروع نکنید که مطالعه شما توجه بین المللی را به جلب نماید. در عوض باید در تنظیم هدف واقع گرا باشید . بایستی توجه بکنید که شما در حال تکمیل تحصیلات دانش کده ی هستید. روند انجام پژوهش شاید به همان اندازه یا بیشترنسبت به نتایج پژوهش ارزش داشته باشد. بایستی توجه نمود که اولین با اهمیت زیاد ترین پروژه تحقیقاتی شما در تجربه یادگیری شما نقش زیادی دارد.

۵- در مورد زمانی که مایل به انجام تحقیق خود هستید واقع گرا باشید. چنانچه پروژه وقت بیشتر از میزان انتظار شما را می طلبد شما شاید با مساله مواجه شوید. می توانید از همین الان پیش نویس از جدول زمانی تهیه و تولید بکنید . سعی بکنید وقت شروع و انتها هروهله را معین نمایید. جدول زمانی خود را در محل قابل دید (بالای مانیتور رایانه خود ) قرار دهید. جدول زمانی را به صورت دوره های با تاریخ های جدید به روز رسانی بکنید .
انجام پایان نامه

انجام پایان نامه
۶- چنانچه شما به قصد کار بر روی تحقیق خودتمایل به گرفتن مرخصی از کار هستید مناسبی را جهت آن گزینش نکرده اید شما می توانید مراحل اندیشه درمورد انتها نامـه را بدون مرخصی انجام دهید. در این ۶ وهله مهم که شما در پروژه تحقیقاتی را دارید، احتمـا لا بهتریـن زمان برای مرخصی وجود وهله ۴ (وهله نوشتن) است. این زمانی است که شما به فکر کردن نیاز دارید. زیرا نگارش نیازمند تمرکز خیلی بدون مداخله است .

۱ – فکر کردن درباره پایان نامـه
۲ -تولید و ساخت طرح
۳ – انجام طرح
۴ – نوشتن پایان نامـه پژوهشی
۵ – به اشتراک گذاری نتایج تحقیق بادیگران
۶ – بازبینی انتها نامـه پژوهشی


۷- در این وهله انجام بخش خیلی کوچک مقدماتی تحقيق جهت سنجش برخي از ایده های خود کسب اعتماد به نفس بیشتر به شما در بدست آوردن آنچه می خواهید یاری کننده است. تحقيق می تواند به صورت چندین مصاحبه غیر رساست . با اهمیت این است که به شما فرصت امکان ایجاد رابطه نزدیکتر با تحقیق خود را فراهم می نماید و معین می نماید که واقعا به موضوع طرفدار هستید یا خیر.​
 
آخرین ویرایش توسط مدیر: