• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

آموزشی اندازه گیری متراژ کار تابلو LED

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

Mmojtabaa

عضو
عضو کادر مدیریت
کاربر علمی و تخصصی
کاربر فعال
لایک ها
40
سلام دوستان حالتون چطوره میخوام امروز طریقه ی متراژ دادن به مشتری رو بهتون یاد بدم.
خب فرض کنید امروز یه مشتری تابلو LED برای من میاد و میخواد روی شیشه مغازش بنویسه
نورپردازان باران نور با فونت تیتر
و زیر اون هم WWW.220VOLT.IR
این هم با یه فونت ا نگلیسی که نمیدونه چه فونتیه
خب
اول از همه کرل رو باز میکنیم و متن ها رو وارد میکنیم .
1.jpg

فونتهایمختلف رو از قسمت فونت بهش نشون میدیم.
بعد که فونت های مورد نظر رو انتخاب کرد بر روی خونه ی مشکی رنگ سمت راست راست کلیک و بر روی خونه ی سفید چپ کلیک میکنیم . طبق عکس های پست بعدی

Mmojtabaa

عضو
عضو کادر مدیریت
کاربر علمی و تخصصی
کاربر فعال
لایک ها
40
2.jpg

خب وقتی راست کلیک و چپ کلیک کردیم تصویرمون این شکلی میشه سپس
3.jpg
ولد میکنیم تا خطوط اضافی از بین بره و یکپارچه بشه
4.jpg

بعد میرویم توی تنظیمات خط کش و اونجا اینچ رو به سانتی متر تغییر میدهیم تا طول تابلو رو با وارد کنیم و از مشتری میپرسیم مثلا چقدر فضا داری که تابلو نصب بشه
5.jpg

6.jpg

طول تابلو رو 100 در نظر گرفتیم ( این رو مشتری تعیین میکنه ) عرض تابلو مشخص شد حدود 27 سانتی متر. خب یه دونه علامت قفل روبروی طول عرض هست که دورش خط کشیدم اگه قفل باشه طول و عرض با هم تغییر میکنه و اگه باز باشه طول رو به تنهایی و یا عرض رو به تنهایی میتونید تغییر بدید.
7.jpg

حال ماکروی مورد نظر را از گزینه ی تولز پلی اجرای میکنیم .
8.jpg
9.jpg

این هم متراژ کل تابلو بطور دقیق 9 متر و 8 سانتی متر شد . و اینک حالا که میخواهید قیمت بدین به طرف . اینجا باید یه کم زرنگ باشید
توی شهر ما قیمت ال ای دی با کیفیت اچ جی اصل هر متر 50 هزار تومنه. بعضی ها بی کیفیت میزنن متری 40 تمن. که مثلا بگن ما ارزون تر میدهیم .شما باید به مشتری بگی جنسی رو که همه دارن 40 میزنن ومن بهتون میدم 35 و یه جنس کیفیت عالی دارم که دو سال گارانتی میکنم خیلی عالیه و زاویه دید بالای 120 درجه و فلان و ....اون رو هر متر 50 هزار تومان بهتون میدم. خلاصه راضی میشه به جنس بهتر. ولی اگه از اول بگین متری 50 بهتون میدم . اندازه ی تابلو رو بدست اورده میره سراغ اون یکی که متری 40 میزنه. موفق باشید
اگه این پست بدردتون خورد یه دعایی در حق من بکنید.

Mmojtabaa

عضو
عضو کادر مدیریت
کاربر علمی و تخصصی
کاربر فعال
لایک ها
40
اوه فراموشم شد در مورد پلاگین صحبت بکنم قبل از اینکه مراحل بالا رو طی کنید . این فایلی رو که میزارم توی قسمت زیر کپی کنید.

C:\Program Files\Corel\CorelDRAW Graphics Suite 13\Draw\GMS

لینک فایل :
http://s3.picofile.com/file/8223906100/JH_curvelength.gms.html

amintda

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
3
این اخرین جملتون خیلی بدردم خورد..هرچند کار من چیز دیگه ایست..