1. کاربر مهمان ، ورود شما را به انجمن های علمی و تخصصی گروه های برق و رایانه 220ولت خیر مقدم می گوییم. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . اما در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید . لازم به ذکر است عضویت ساده و راحت است و در کمتراز30 ثانیه قابل انجام می باشد .همچنین امکان ثبت نام سریعتر با اکانت اینستاگرام شما فراهم شده است .
    بستن اطلاعیه

آموزشی آموزش شوک دادن به باتری موبایل ( زنده کردن باتری مرده )

شروع موضوع توسط MehranChamani ‏24 جولای 2016 در انجمن تعمیر یا عیب یابی تلفن ثابت و تلفن همراه

1. MehranChamani

MehranChamani مدیریت کل سایت عضو کادر مدیریت مدیریت کل انجمن ها مدیریت کل فروشگاه

تشکرهای دریافتی:
    608
    امتیاز دستاورد:
    93
    تحصیلات:
    مهندسی تکنولوژی الکترونیک
    سلام
    چند روزی بود موبایلم میزدم به شارژ ولی شارژ نمی شد
    9mobile_charging.

تا امروز که فرصت برای عیب یابیش پیدا کردم

نشانه ها برای عیب یابی :
    سرویس-موبایل-256x300.
    -وقتی باتری میزدم به شارژ ،یک لحظه صفحه کلید موبایل روشن میشد و سریع خاموش میشد ولی نمایشگر روشن نمیشد
    -با گذشت ساعت ها در شارژ ماندن ،موبایل شارژ نمی شد .
    -با اتصال به کامپیوتر ،صدای کانکت و فورا صدای دیسکانکت از کامپیوتر شنیده میشد .
    -در آخر که امروز دقت کردم ، روی نمایشگر موبایل نوشت باتری شناسایی نشد !

با این شرایط مطمئن شدم مشکل از باتری موبایل هست

تعمیر :
    برای تعمیر باتری ، باید ابتدا یک چیز برسی کرد .
    اگر باتری شما باد کرده بود ،یعنی فاسد شده و دیگه قادر به بازیابی اون نیستید و باید به فکر خرید باتری جدید باشید .
    برای مطمئن شدن از باد کردن باتری ،اون رو روی شیشه بزارید سپس مثل فرفره اونو بچرخونید
    اگر باتری زود از چرخش واستاد یعنی سالم است . اما اگر مثل فرفره میچرخید یعنی باد کرده است و فاسد شده .
    نمونه ای از باتری باد کرده و کاملا معیوب :
    باد-کردن-باتری-گوشی-تبلت.

خوب
    اگر باتری باد نکرده بود و معیوب شده بود ، مثل این میمونه فرد سالمی سکته قلبی کرده است ... با شوک دادن میتونید اون رو بازیابی و احیا کنید .

آموزش شوک دادن به باتری موبایل :
    1- ابتدا ولتاژ منبع را روی 3.8 قرار دهید، پراپ مثبت ومنفی را 3 بار و هر بار به مدت 3 ثانیه روی مثبت و منفی باتری جابه جا کنید .
    { برای جابجا کردن پراپ ها روی باتری همیشه ابتدا +روی+ قرار دهید بعد از3 ثانیه + روی- ودر نهایت مجددا + را روی+ قرار دهید .
    2794465_715.

2- ولتاژ منبع را روی 5.5 قرار دهید و باز هم 3 بار و هر بار به مدت 3 ثانیه روی مثبت و منفی باتری جابه جا کنید .
    3- ولتاژ منبع را روی 7.2 قرار دهید و باز هم 3 بار و هر بار به مدت 3 ثانیه روی مثبت و منفی باتری جابه جا کنید .
    4-پس از انجام مراحل قبل باتری شما احیا و زنده می شود و اگر درون موبایل بگذارید ،موبایل روشن خواهد شد .
    5- بعد از انجام موفقیت آمیز شوک دادن به باتری ، برای شارژ نگه داشتن بهتر باتری بهتر است 10 ساعت موبایل را توی شارژ بزارید و از آن موبایل در طی این مدت استفاده نکنید .

اما اگر منبع تغذیه متغیر ندارید....
    نگران نباشید
    چون می توایند از پاور کامپیوتر استفاده کنید
    -ابتدا از سیم نارنجی و مشکی بجای 3.8 ولت استفاده کنید .
    -سپس از سیم قرمز و مشکی بجای 5.5 ولت استفاده کنید .
    -در آخر هم از سیم قرمز و نارنجی بجای 7.2 ولت استفاده کنید اما احتمال آنکه پاور شما در این وضعیت خاموش شود هست که نشان از زنده شدن باتری شماست .

نکنه بسیار مهم ...
    در سالم بودن و بادنکردن باتری و تنظیم ولتاژ ها و مدت زمان حداکثر 3ثانیه بسیار دقت کنید زیرا احتمال منفجر شدن و آتش گرفتن باتری در هنگام اظافه ولتاژ یا بایاس معکوس وجود دارد .

روش ابتکاری برای ایمنی در انجام این کار :

بنده باتری را بین دو عدد کتاب سنگین قرار دادم و فقط سر پراپ های باتری از بین کتاب ها بیرون آوردم . ( در صورت انفجار ،آتش و تکه های باتری کنترل و محدود می شود )
    از دستکش و عینک ایمنی نیز استفاده کردم و پیشنهاد میکنم شما نیز استفاده نمایید .

موفق و پیروز باشید

b_cral، MohammadReza245539 و محمدعلی از این ارسال تشکر کرده اند.
    بارگذاری...
بارگذاری...

این بخش را به اشتراک بگذارید :