• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گردد. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
804
سلام
چند روزی بود موبایلم میزدم به شارژ ولی شارژ نمی شد
9mobile_charging.jpg

تا امروز که فرصت برای عیب یابیش پیدا کردم

نشانه ها برای عیب یابی :
سرویس-موبایل-256x300.jpg

-وقتی باتری میزدم به شارژ ،یک لحظه صفحه کلید موبایل روشن میشد و سریع خاموش میشد ولی نمایشگر روشن نمیشد
-با گذشت ساعت ها در شارژ ماندن ،موبایل شارژ نمی شد .
-با اتصال به کامپیوتر ،صدای کانکت و فورا صدای دیسکانکت از کامپیوتر شنیده میشد .
-در آخر که امروز دقت کردم ، روی نمایشگر موبایل نوشت باتری شناسایی نشد !

با این شرایط مطمئن شدم مشکل از باتری موبایل هست

تعمیر :
برای تعمیر باتری ، باید ابتدا یک چیز برسی کرد .
اگر باتری شما باد کرده بود ،یعنی فاسد شده و دیگه قادر به بازیابی اون نیستید و باید به فکر خرید باتری جدید باشید .
برای مطمئن شدن از باد کردن باتری ،اون رو روی شیشه بزارید سپس مثل فرفره اونو بچرخونید
اگر باتری زود از چرخش واستاد یعنی سالم است . اما اگر مثل فرفره میچرخید یعنی باد کرده است و فاسد شده .
نمونه ای از باتری باد کرده و کاملا معیوب :
باد-کردن-باتری-گوشی-تبلت.jpg

خوب
اگر باتری باد نکرده بود و معیوب شده بود ، مثل این میمونه فرد سالمی سکته قلبی کرده است ... با شوک دادن میتونید اون رو بازیابی و احیا کنید .

آموزش شوک دادن به باتری موبایل :
1- ابتدا ولتاژ منبع را روی 3.8 قرار دهید، پراپ مثبت ومنفی را 3 بار و هر بار به مدت 3 ثانیه روی مثبت و منفی باتری جابه جا کنید .
{ برای جابجا کردن پراپ ها روی باتری همیشه ابتدا +روی+ قرار دهید بعد از3 ثانیه + روی- ودر نهایت مجددا + را روی+ قرار دهید .
2794465_715.jpg

2- ولتاژ منبع را روی 5.5 قرار دهید و باز هم 3 بار و هر بار به مدت 3 ثانیه روی مثبت و منفی باتری جابه جا کنید .
3- ولتاژ منبع را روی 7.2 قرار دهید و باز هم 3 بار و هر بار به مدت 3 ثانیه روی مثبت و منفی باتری جابه جا کنید .
4-پس از انجام مراحل قبل باتری شما احیا و زنده می شود و اگر درون موبایل بگذارید ،موبایل روشن خواهد شد .
5- بعد از انجام موفقیت آمیز شوک دادن به باتری ، برای شارژ نگه داشتن بهتر باتری بهتر است 10 ساعت موبایل را توی شارژ بزارید و از آن موبایل در طی این مدت استفاده نکنید .

اما اگر منبع تغذیه متغیر ندارید....
نگران نباشید
چون می توایند از پاور کامپیوتر استفاده کنید
-ابتدا از سیم نارنجی و مشکی بجای 3.8 ولت استفاده کنید .
-سپس از سیم قرمز و مشکی بجای 5.5 ولت استفاده کنید .
-در آخر هم از سیم قرمز و نارنجی بجای 7.2 ولت استفاده کنید اما احتمال آنکه پاور شما در این وضعیت خاموش شود هست که نشان از زنده شدن باتری شماست .

نکنه بسیار مهم ...
در سالم بودن و بادنکردن باتری و تنظیم ولتاژ ها و مدت زمان حداکثر 3ثانیه بسیار دقت کنید زیرا احتمال منفجر شدن و آتش گرفتن باتری در هنگام اضافه ولتاژ یا بایاس معکوس وجود دارد .

روش ابتکاری برای ایمنی در انجام این کار :

بنده باتری را بین دو عدد کتاب سنگین قرار دادم و فقط سر پراپ های باتری از بین کتاب ها بیرون آوردم . ( در صورت انفجار ،آتش و تکه های باتری کنترل و محدود می شود )
از دستکش و عینک ایمنی نیز استفاده کردم و پیشنهاد میکنم شما نیز استفاده نمایید .

موفق و پیروز باشید