صفحه اصلی > وقت اظافه > زنگ تفریح > اخبار علم و تکنولوژی > واکنش وزیر بهداشت به خبر سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها

خبری واکنش وزیر بهداشت به خبر سرطان‌زا بودن پارازیت‌ها

 1. [​IMG]

  وزیر بهداشت در واکنش به اعلام سرطان‌زا بودن تشعشعات و پارازیت‌ها گفت: تاکنون مدرکی در این باره ارائه نشده است و بدون مدرک نمی‌توان در مورد رابطه پارازیت و سرطان، کلی‌گویی کرد.
  دکتر حسن قاضی‌زاده هاشمی در جریان بازدید از خبرگزاری مهر، در پاسخ به سؤال خبرنگار مهر مبنی بر آخرین اظهارات معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در خصوص تأثیر امواج و پارازیت‌ها بر ابتلا به سرطان، اظهار داشت: من دیشب این خبر را دیدم و برای دکتر سیاری معاون بهداشت وزارتخانه و دکتر ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری این مطلب را نوشتم که سه سال است از شما درخواست داریم اگر مدرکی مبنی بر اینکه پارازیت‌ها مضر است، دارید ارائه دهید.

  وزیر بهداشت با بیان اینکه مقام معظم رهبری، هیأت دولت و مجلس به این موضوع حساس هستند، ادامه داد: ما از این آقایان خواسته‌ایم که اگر مدرکی در این زمینه دارند ارائه دهند چرا که مطمئنم که اثرگذار خواهد بود و اگر ندارند، کلی‌گویی نکنند؛ باید با مدرک صحبت کنیم.

  وی گفت: سال اولی که شروع به کار کردیم از این آقایان و البته گروه‌های دیگری خواستیم که پارازیت‌ها و امواج را در نقاط مختلف کشور و بخصوص در تهران بررسی کنند. در این خصوص دستگاه‌هایی مانند سازمان انرژی اتمی و وزارت ارتباطات نیز به طور مستقیم مسئول هستند. آنچه که به ما گزارش کردند با صحبت‌هایی که امروز مطرح می‌کنند، مغایرت دارد.

  قاضی‌زاده هاشمی با تأکید بر اینکه چنانچه به ما مدرک علمی ارائه دهند که این امواج برای سلامت انسان مضر است، حتماً اقدام می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در این زمینه مقام معظم رهبری نیز به رئیس‌جمهور فرمودند و روی آن حساس هستند. اما آنچه که علمی و محکمه‌پسند باشد، تاکنون ارائه نشده است.

  وی تأکید کرد: به دوستان دستور دادم اگر چیزی دارند ارائه بدهند که ما هم اعلام کنیم. حداقل می‌گوییم آنچه که حق مردم بوده و وظیفه ما از نظر حرفه‌ای و اخلاقی بوده را انجام داده‌ایم.

  وزیر بهداشت افزود: حتماً اگر گزارش جدیدی در مورد رابطه پارازیت‌ها و امواج با سرطان باشد را اعلام می‌کنیم و چیزی برای مخفی نگه داشتن وجود ندارد.

  به گزارش مهر، روز پنجشنبه دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: چون در ابتدا اطلاعات کاملی نداشتیم که پارازیت‌ها سرطان‌زا هستند یا خیر، اظهارنظر نمی‌کردیم اما مطالعات اولیه اخیر نشانگر آن است که این امواج و پارازیت‌ها عوارض دارند و در ابتلا به سرطان مؤثرند.

  وی تأکید کرده است که علاوه بر اینکه امواج و پارازیت‌ها ممکن است باعث ایجاد سرطان شود، می‌تواند عوارض دیگری هم برای سلامتی داشته باشد و می‌تواند در شیوع سرطان در کشور ما هم تأثیرگذار باشد.

  معصومه بخشی پور
   
 2. دوران دانشگاه برای یکی از دروس آزمایشگاهی ، یک تحقیقی داشتم در این زمینه امواج و پارازیت
  بجز سرطان زا بودن ، باعث تلخی آب دهن ، گردن درد ، سردرد ، سرگیجه و.... چیزای دیگه میشه که فعلا موارد بیشتری در خاطرم نیست
  موضوع جالبش اینجا بود که در تحقیقات بنده مشخص شد مداومت در محیط های دارای امواج وایرلس 5سال از طول عمر آدمو کم میکنه
  و جالب تر از اون ، کاربری زیر این مقاله علمی نوشته بود حاضرم اون 5سال عمرمو بدم ولی از اینترنت و وایرلس و فضاهای مجازی دور نباشم .
   
 3. سلام مهندس خوبید
  انگاری زدم به هدف . همینجوری هم میشه اثرات این امواج را دید ولی نمی دونم چرا تعدادی قبول نمی کنند ازاین رو می تونید یک زحمتی بکشید بیشترتوضیح بدی و منبع هم معرفی کنی .
  متاسفانه بعضی ها بخاطرپول با نصب دکل یا آنتن داخل حیاطشون موافقت می کنند.
   
 4. باشه چشم میگردم دنبال مقاله اگه پیدا شد میزارم
  راستی کلی مقاله های مختلف علمی و آموزشی هم هست که تو بخش شهرک دانلود خواهم گذاشت