1. کاربر مهمان ، ورود شما را به انجمن های علمی و تخصصی گروه های برق و رایانه 220ولت خیر مقدم می گوییم. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . اما در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید . لازم به ذکر است عضویت ساده و راحت است و در کمتراز30 ثانیه قابل انجام می باشد .همچنین امکان ثبت نام سریعتر با اکانت اینستاگرام شما فراهم شده است .
    بستن اطلاعیه

تبدیل کردن پرینتر هایه جوهر افشان ب پرینتر هایه چاپ pcb

شروع موضوع توسط imannn ‏8 ژانویه 2017 در انجمن آموزش و مباحث ویژه PCB و مدار چاپی

1. imannn

imannn کاربر عضو کاربر عادی عضو انجمن 220ولت

تشکرهای دریافتی:
    16
    امتیاز دستاورد:
    3
    تحصیلات:
    دانشجو
    چاپ پی سی بی و اسید کاریه اون بدون دخالت دست با استفاده از پرینتر هایه قدیمی.چند روری هست دارم رو دستگاهایه پرینتر قدیمی کار میکنم ک اونو تبدیل کنم به دستگاه ساخت پی سی بی شاید بگید خب میتوان یه دونه خرید ولی قیمت بالایی دارد حدود 400ملیون ولی با این کار با هزینه 100 یا 200 هزار تومن میتونیم یه دستگاه پرینتر پی سی بی داشه باشیم هدف از زدن این متنم کمک گرفتن از دوستان هست کاره ساده ای هست کافیه دستگا پرینتر جوهر افشان تهیه کنید و بازش کنید و میکانیزم اونو کمی دست کاری کنید چن تا نکته هستش یکی فاصله هد تا ورق پی سی بی و صفحه ی متحرک زیر اون باید 9 میلی متر باشد و تراز باشه و یکی این ک جوهر استفاده در این کار باید جوهر چاپ پی سی بی و اسید کاریه اون بدون دخالت دست با استفاده از پرینتر هایه قدیمی.چند روری هست دارم رو دستگاهایه پرینتر قدیمی کار میکنم ک اونو تبدیل کنم به دستگاه ساخت پی سی بی شاید بگید خب میتوان یه دونه خرید ولی قیمت بالایی دارد حدود 400ملیون ولی با این کار با هزینه 100 یا 200 هزار تومن میتونیم یه دستگاه پرینتر پی سی بی داشه باشیم هدف از زدن این متنم کمک گرفتن از دوستان هست کاره ساده ای هست کافیه دستگا پرینتر جوهر افشان تهیه کنید و بازش کنید و میکانیزم اونو کمی دست کاری کنید چن تا نکته هستش یکی فاصله هد تا ورق پی سی بی و صفحه ی متحرک زیر اون باید 9 میلی متر باشد و تراز باشه و یکی این ک جوهر استفاده در این کار باید جوهر Mis Pro yellow باشه ک تو اسید حل نشه ک این جوهر در دستگاهایه اپسون کارایی دارد و در دیگر پرینتر ها باعث بسته شدن روزنه هایه هد کاتریج میشه ولی مهم نی چون میشه کاتریجو تمیز کردو باز استفاده کرد و اگرم راحت تر بخواییم باشه از اپسون مدل سی 80 باید استفاده کرد حال من با ساخت این دستگا فیلم و نتایج رو برایه بچه ها میزارم راستی برایه اسید گاری هم میتونیم در جلویه پرینتر یه ظرف پلاستیکی کار بزاریم بایک دستگاه بخاری اکواریوم و بشه ظرف اسیدموناشه ک تو اسید حل نشه ک این جوهر در دستگاهایه اپسون کارایی دارد و در دیگر پرینتر ها باعث بسته شدن روزنه هایه هد کاتریج میشه ولی مهم نی چون میشه کاتریجو تمیز کردو باز استفاده کرد و اگرم راحت تر بخواییم باشه از اپسون مدل سی 80 باید استفاده کرد حال من با ساخت این دستگا فیلم و نتایج رو برایه بچه ها میزارم راستی برایه اسید گاری هم میتونیم در جلویه پرینتر یه ظرف پلاستیکی کار بزاریم بایک دستگاه بخاری اکواریوم و بشه ظرف اسیدمون

آخرین ویرایش: ‏8 ژانویه 2017
    dani، MehranChamani، سیدمحمدرضا هاشمی آزاد و یک نفر دیگر از این ارسال تشکر کرده اند.
    آخرین موضوعات در انجمن :
    بارگذاری...
  2. سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد مدیریت تبلیغات سایت عضو کادر مدیریت مدیریت تبلیغات سایت متصدی کانال انجمن در آپارات کاربر VIP الماس

تشکرهای دریافتی:
    200
    امتیاز دستاورد:
    43
    تحصیلات:
    کلاس دهم
    جالب بود جناب ایمان فقط این جوهری که فرمودید در بازار موجود هست؟

3. imannn

imannn کاربر عضو کاربر عادی عضو انجمن 220ولت

تشکرهای دریافتی:
    16
    امتیاز دستاورد:
    3
    تحصیلات:
    دانشجو
    با سلام ب شما عزیز دل بله دوست عزیز این جوهر ها هنوز برایه جوهر افشان هایه سری اپسون تولید میشن ک فقطم واسه این شرکت هستش چون سری هایه شرکت اپسون از تکنولوژی خاصی به اسم پیزوpizoاستفاده میکنن ک این جوهر ها در پیرینتر هایه دیگه باعث بسته شدن هد میشود ولی اونم زیادی مهم نی حل شدنی هستش من چن وقتی هست در گیره ساخت پروژه ی دستگاه فشار خون هستم و این کارم در کنار اون ور داشتم و انجام میدم از این رو یکم طول کشیده ولی قول میدم تو این هفته من این پرینتر رو بسازم و به اشتراک بزارم چون واقعا مفید هستش با استاد چمنی هم در میون گزاشم و با همفکری ایشون جلو میبریمش

dani، MehranChamani و سیدمحمدرضا هاشمی آزاد از این ارسال تشکر کرده اند.
بارگذاری...
لیست موضوعات مشابه - تبدیل کردن پرینتر
  1. محمدعلی
    پاسخ ها:
    0
    نمایش ها:
    83
  2. محمدعلی
    پاسخ ها:
    3
    نمایش ها:
    472