1. کاربر مهمان ، ورود شما را به انجمن های علمی و تخصصی گروه های برق و رایانه 220ولت خیر مقدم می گوییم. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . اما در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید . لازم به ذکر است عضویت ساده و راحت است و در کمتراز30 ثانیه قابل انجام می باشد .همچنین امکان ثبت نام سریعتر با اکانت اینستاگرام شما فراهم شده است .
  بستن اطلاعیه

آموزشی انواع مصرف کنندها :

شروع موضوع توسط محمدعلی ‏9 فوریه 2017 در انجمن مفاهیم پایه و آشنایی با برق و سیستم های برقی

 1. محمدعلی

  محمدعلی همکار فرهنگی و نظارتی عضو کادر مدیریت همکار فرهنگی و نظارتی کاربر فنی و مهارتی

  ارسال ها:
  456
  تشکرهای دریافتی:
  459
  امتیاز دستاورد:
  63
  تحصیلات:
  الکترونیک
  محل سکونت:
  تهران
  مصرف کننده خازنی :
  سرگروه این دسته از مصرف کننده ها خود خازن است . خازن در جریان مستقیم سریع شارژ می شود و مادامی که مداربسته است،به حالت شارژ (پرشده می ماند) ،اما درجریان متناوب که ولتاژمرتبا از صفر به ما کزیمم ومجددا صفرمی شود،خازن پی درپی در حال شارژ و دشارژ است .علاوه براین جریان در خازن همواره 90 درجه جلوتر از ولتاژاست.
  5555555555555.
  جریان 90 درجه از ولتاژپیش فازاست.

  مصرف کننده سلفی :
  تمام سیم پیچ ها ووسایلی که درآنها به شکلی ازسیم پیچ استفاده شده است دراین گروه ققرارمی گیرند ازجمله ترانس های مهتابی - تمام وسایل موتوری (الکتریکی) و... دراین نوع ازمصرف کنندها جریان همیشه 90 درجه از ولتاژعقب تر است.
  Untitled-5.
  جریان 90 درجه از ولتاژپس فاز است.

  مصرف کننده اهمی :
  تنها وسایل برقی که درآنها از هیتر(گرم کننده)استفاده شده است درگروه مصرف کنندهای اهمی جای دارند ازمهمترین خصایص این مصرف کنندها هم فازی ولتاژ وجریان است به عبارت دیگر دریک مصرف کننده اهمی ، اختلاف فازببین جریان و ولتاژ صفر است.
  تتتتتتتتتتتتتت.


  *پس ازبرسی انواع مصرف کننده درجریان متناوب ، این سوال در ذهن نقش می بندد آیا عملکرد تمام این مصرف کنندها درازای دریافت انرژی الکتریکی به یک شکل است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال لازم است انواع توان که درواقع نقطه مقابل انواع مصرف کننده است مورد برسی قراربگیرد.
   
  بارگذاری...
بارگذاری...