• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گردد. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
795
سلام
ضمن اطلاع رسانی از اینکه بنده در تاریخ 95/12/01 اعزامم به سربازی
سوالاتی در این زمینه داشتم .

اولین موضوع ، سوال الکترونیکی :
1- چون دیگه مدت زمان حضورم در منزل و استفاده از لوازم شارژیم خیلی پایین میاد ، به نظرتون در این مدت باتری ها رو چکار کنم ؟
منظور باتری لوازمی از جمله لپ تاپ ، موبایل ، دریل شارژی و...
فول شارژ باشن یا شارژ متوسط یا خالیشون کنم یا پیشنهاد بهتر ؟

موضوع دوم ، تجربتون از سربازی :
1- به نظرتون چه لوازمی با خودم ببرم برای دوره آموزشی؟
2- آیا گوشی بدون دوربین ببرم ازم میگیرن یا میتونم استفاده کنم ؟
3- ستوان سوم شدن بهتره یا استوار اول ؟
4-آموزشی نیرو انتظامی تو شهر خودمون ( ثامن الائمه مشهد ) افتادم ،شنیدم اونجا آموزش افسری میدن و میفرستن بعد مرز...چکار کنم مرزبانی نفرستن و تو خود مشهد ادامه خدمت بدم ؟
5- سایر پیشنهاد های خودتون ....

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,005
سلام
ضمن اطلاع رسانی از اینکه بنده در تاریخ 95/12/01 اعزامم به سربازی
سوالاتی در این زمینه داشتم .

اولین موضوع ، سوال الکترونیکی :
1- چون دیگه مدت زمان حضورم در منزل و استفاده از لوازم شارژیم خیلی پایین میاد ، به نظرتون در این مدت باتری ها رو چکار کنم ؟
منظور باتری لوازمی از جمله لپ تاپ ، موبایل ، دریل شارژی و...
فول شارژ باشن یا شارژ متوسط یا خالیشون کنم یا پیشنهاد بهتر ؟

موضوع دوم ، تجربتون از سربازی :
1- به نظرتون چه لوازمی با خودم ببرم برای دوره آموزشی؟
2- آیا گوشی بدون دوربین ببرم ازم میگیرن یا میتونم استفاده کنم ؟
3- ستوان سوم شدن بهتره یا استوار اول ؟
4-آموزشی نیرو انتظامی تو شهر خودمون ( ثامن الائمه مشهد ) افتادم ،شنیدم اونجا آموزش افسری میدن و میفرستن بعد مرز...چکار کنم مرزبانی نفرستن و تو خود مشهد ادامه خدمت بدم ؟
5- سایر پیشنهاد های خودتون ....
با سلام:
95-12-1 بهترین دوره برای تمام سربازان است. چون روز یکم را برای حاضر بودن سر آمار کمی اللاف می کنند و نزدیکی های ظهر مرخص می کنند، جهت دریافت لباس، پتو، کفش، ملحفه و ... چون لباس ها کوچک و بزرگ است باید بدهید خیاط برایتان اندازه کند. بعد دو روز دیگر نظام جمع شروع می شود و چون در ماه 12 اعزام می شوید، معمولا حدود 24 اسفند سربازان را ترخیص و سپس تا 2 روز بعد از 13 بدر دوباره به پادگان مراجعه می شود. یعنی برج 12 هر سال بهترین دوره برای اعزام.
گوشی موبایل به هر شکلی در مراکز نظامی ممنوع می باشد. بعد از دوره آموزشی بسته به محل خدمت دارد که غیر قانونی اجازه بدهند یا نه.
چون کارشناس الکترونیک هستید، تمام حرفه هایی که بلدید را در فرمی که به شما می دهند پر کنید مخصوصا تخصصی ها را.
سربازان مرزبانی از سربازان نیروی انتظامی معمولا انتخاب می شوند. نیروی زمینی هستید یا نیروی انتظامی.؟
درجات نظامی سربازان برای فوق لیسانس ستوان دوم و لیسانس ستوان سوم، استوار 1 و استوار 2 و گروهبان یکم می شود بسته به نمره فرماندهی ( نظام جمع، دروس نظامی که به شما می دهند بعلاوه نمره دروس عقیدتی سیاسی. مسلم است که درجه ستوان سومی بهتر از بقیه می باشد. هنر علمت را باید از اول نشان فرمانده دهید. شما که ماشا اله از همه نوع هنر دارید.
وسایل شخصی دو دست لباس زیر، صابون و شامپو و تیغ.
بعلت عدم استفاده از موبایل باید یک کارت تلفن بخرید. پادگان ها مجهز به تلفن عمومی رایگان 3 دقیقه ای فقط تماس شهری مربوط به خود می باشند.
سوال دیگری بود در خدمتم.

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
795
با سلام:
95-12-1 بهترین دوره برای تمام سربازان است. چون روز یکم را برای حاضر بودن سر آمار کمی اللاف می کنند و نزدیکی های ظهر مرخص می کنند، جهت دریافت لباس، پتو، کفش، ملحفه و ... چون لباس ها کوچک و بزرگ است باید بدهید خیاط برایتان اندازه کند. بعد دو روز دیگر نظام جمع شروع می شود و چون در ماه 12 اعزام می شوید، معمولا حدود 24 اسفند سربازان را ترخیص و سپس تا 2 روز بعد از 13 بدر دوباره به پادگان مراجعه می شود. یعنی برج 12 هر سال بهترین دوره برای اعزام.
گوشی موبایل به هر شکلی در مراکز نظامی ممنوع می باشد. بعد از دوره آموزشی بسته به محل خدمت دارد که غیر قانونی اجازه بدهند یا نه.
چون کارشناس الکترونیک هستید، تمام حرفه هایی که بلدید را در فرمی که به شما می دهند پر کنید مخصوصا تخصصی ها را.
سربازان مرزبانی از سربازان نیروی انتظامی معمولا انتخاب می شوند. نیروی زمینی هستید یا نیروی انتظامی.؟
درجات نظامی سربازان برای فوق لیسانس ستوان دوم و لیسانس ستوان سوم، استوار 1 و استوار 2 و گروهبان یکم می شود بسته به نمره فرماندهی ( نظام جمع، دروس نظامی که به شما می دهند بعلاوه نمره دروس عقیدتی سیاسی. مسلم است که درجه ستوان سومی بهتر از بقیه می باشد. هنر علمت را باید از اول نشان فرمانده دهید. شما که ماشا اله از همه نوع هنر دارید.
وسایل شخصی دو دست لباس زیر، صابون و شامپو و تیغ.
بعلت عدم استفاده از موبایل باید یک کارت تلفن بخرید. پادگان ها مجهز به تلفن عمومی رایگان 3 دقیقه ای فقط تماس شهری مربوط به خود می باشند.
سوال دیگری بود در خدمتم.
سلام مهندس
ممنونم بابت اطلاعات خوبی که دادیدن
در اصل تاریخ اعزامم 96/02/01 بود ، رفتم درخواست تعجیل دادم به 95/12/01 و قبول هم شد .
با دوست 11سالم یعنی دوست دوره دبیرستانم کلا تمام کارهای درخواست اعزام و تعجیل و واکسن و... انجام دادیم تا شاید هردو یجا بی افتیم .
جالبه که همینطور هم شد .
با درخواست تعجیل هردو ما موافقت شد . و جالب تر از اون هردو افتادیم نیرو انتظامی ثامن الائمه مشهد .
امیدوارم این دوسال هم با هم باشیم...همیشه یه دوست قدیمی و با معرفت بهتر از دوست جدید و نا آشناست

بابت پیشنهاد کارت تلفن هم ممنون... حتما تهیه میکنم .

راجب عقیدتی سیاسی گفتین...یاد چند وقت پیش خودم افتادم
داستان از این قرار بود که اعزای شورا حوزه بودم و در بخشیش فعالیت داشتم .
حوزه هم ازمون راضی بود و برای داستان سربازیمون معرفیمون کرد به ناحیه .... ناحیه هم برای جذب کلی از ما آمار و اطلاعات گرفت و فرستاد آزمایش اعتیاد و پزشک معتمد و سوئپیشینه و ...
بعدشم فرستادن عقیدتی سیاسی...اونجا قبول شدیم و پشت برگ سبز سربازیمونم امضا کردن و نوشتن جذب نامبرده بلامانع است .
بعدشم حتی رفتم سپاه امام رضا مشهد ( مرکز اصلی سپاه تو مشهد )
سرهنگ اصلی اونجا که اسمشو نام نمیبرم ، و مسئول کل سربازا بود ، یعنی میتونست هر سربازی رو تو هر شهر یا روستا یا لب مرزی بندازه...
زیر برگم رو هم امضا کرد و مهر زد و نوشت جذب بلامانع است .
یعنی 99% اوکی شد برای افتادن تو سپاه .
ولی هفته آخر اعزام ، بهمون گفتن سپاه دیگه سرباز نمیگیره !
گفتن فقط اونایی که تکمیلی رفتن رو میگیره !
هیچی دیگه...بد بخت شدیم...بعدشم افتادیم نیرو انتظامی که البته انشالله جای خوبیه و از شانس ماهم مشهد هست .
در واقع شد همون متن همیشگی که خیلی می نویسمش....
هرچه دلم خواست نه آن می شود . . . . . . . هرچه خدا خواست ، همان می شود
خدا خواسته که نیرو انتظامی بیوفتیم .... بعدش باید واستیم ببینیم چی قراره پیش بیاد ( همون سرنوشتمون چطوری نوشته شده )

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,005
با سلام مجدد:
یادم رفت به شما بگویم قبل از تاریخ اعزام 95/12/1 موی سر را با نمره 4 کوتاه کنید. سربازی در حال حاضر 21 ماه می باشد. قبل از پایان دوره آموزشی به شما فرم تعین محل خدمت جدید بعد از دوره آموزشی می دهند، و محل خدمت جدید را بترتیب اولویت در آن برگه بنویسد. بزرگ ترین حسن این دوره تعطیلی از 24 اسفند تا حدود 16 فروردین سال 96 است. چون شما دوره آموزشی را سپری می کنید. یک هفته مانده به اتمام دوره آموزشی، شما را به اردو کوهستانی و دور از پادگان برای راه پیمایی در شب نقشه خوانی و جهت یابی می برند. یک چراغ قوه شارژی مناسب برای چادر با خود بردارید. بعد از دوره آموزشی ماننده پرسنل کادر بعد از وقت اداری یعنی 2 بعد از ظهر به منزل می روید و به سایر امور خود می رسید. چیز سختی نیست مثل برق می گذرد و فقط خاطرات تنهایی و ماندن با دوستان در نظر شما جلوه می کند. با آرزوی موفقیت و سلامتی برای جنابعالی

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
434
سلام مهندس جان خوبی
خب خدمت به میهن خدمت مقدسیه خیلی می خواستم برم ولی نشد :aiwan_light_dance3:
این خوبه که دوست قدیمی دارین و اگر همه شرایط هم جوربشه که باهم باشین دیگه عالیه ولی اینم درنظربگیر نظام است ویک نظامی دیگه مال خودش نیست وباید انتظارهمه چیزداشته باشه .
نمی خوام تو دلتو خالی کنم) شما همیشه درنظربگیر دوست جدید می تونی پیدا کنی اینجوری خودت راحتی.

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
795
ممنونم از توضیحات مهندس تحیری و محمدعلی گل
راستش سه روز دیگه اعزامم...فعلا دارم دوتا برنامه گودبای پارتی میچینم
یکی واسه فردا جمعه...که فامیلا میان...یکی هم واسه شنبه که دوستام میان...
یک دیگ آش پشت پا هم می زنیم و جلو پامون میدیم البته ( قبل رفتن که خودمم بخورم :D )
موهامم هنوز کوتاه نکردم و میخوام افتخار کوتاه کردنش رو همون شنبه بدم به تمام دوستام...یادگاری واسه خودشونم بردارن :D
خلاصه به شادی میریم...انشالله به شادی میگذره و با شادی هم بر میگردیم
البته شایدم کار به برگشتن نرسه .... چون هیچ عقلی تو کله اون ترامپ نیست

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
لایک ها
434
ممنونم از توضیحات مهندس تحیری و محمدعلی گل
راستش سه روز دیگه اعزامم...فعلا دارم دوتا برنامه گودبای پارتی میچینم
یکی واسه فردا جمعه...که فامیلا میان...یکی هم واسه شنبه که دوستام میان...
یک دیگ آش پشت پا هم می زنیم و جلو پامون میدیم البته ( قبل رفتن که خودمم بخورم :D )
موهامم هنوز کوتاه نکردم و میخوام افتخار کوتاه کردنش رو همون شنبه بدم به تمام دوستام...یادگاری واسه خودشونم بردارن :D
خلاصه به شادی میریم...انشالله به شادی میگذره و با شادی هم بر میگردیم
البته شایدم کار به برگشتن نرسه .... چون هیچ عقلی تو کله اون ترامپ نیست
میگم یه جوری میگی استرس آدمو میگیره دلم گرفت :aiwan_light_cray:
انشاالله که سلامت میری وسلامت تربرمیگردی .
به به سرباز میهن همین الان ترسیده - نترس

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
318
انشاءالله که به سلامتی بری و برگردی مهران جان به امید خدا بنده و محمدعلی و جناب تحیری و سایر دوستان تلاش میکنیم تا انجمن بعد از ۲۱ ماه به حدی برسه که کاملا برای افتتاح فروشگاه آماده بشه

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
795
میگم یه جوری میگی استرس آدمو میگیره دلم گرفت :aiwan_light_cray:
انشاالله که سلامت میری وسلامت تربرمیگردی .
به به سرباز میهن همین الان ترسیده - نترس
هرچی خدا بخواد همونه
نبابا از سربازی نمیترسم...فقط از اینکه 2سال از عمرم دست خودم نباشه خوشم نمیاد
که البته اونم مالیات عمرمونه که به اجبار باید به دولت بپردازیم .

انشاءالله که به سلامتی بری و برگردی مهران جان به امید خدا بنده و محمدعلی و جناب تحیری و سایر دوستان تلاش میکنیم تا انجمن بعد از ۲۱ ماه به حدی برسه که کاملا برای افتتاح فروشگاه آماده بشه
انشالله
ممنونم محمدرضا جان
برای فروشگاه سایت یک برنامه خیلی قوی دارم
و با اینکه تقریبا انجام هر کار درآمد زایی از دستم بر میاد اما این کار رو به عنوان تنها شغل کاریم در نظر گرفتم.
انشالله با کمک شما دوستان و امید به خدا ، یکی از مطرح ترین فروشگاه ها در سطح ایران میشه
فقط مقداری زمان لازمه....

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
795
دوستان لطف کردن چند تا پیشنهاد خوب دادن واسه لوازمایی که لازمه بردنشون به سربازی
گفتن یه سری از این لوازمو میدن ولی کیفیتشون پاییه..بهتره خودمون با کیفیتشو ببریم
  • کفی کفش
  • بند پوتین اضافه
  • پماد سوختگی
  • قرص سرماخوردگی و چرک خشک کن
  • ویتامین د س
  • کنسرو لوبیا و ماهی
  • ادویه
  • ضد عرق
  • مسواک و خمیر دندون
  • شامپو مخصوص
  • لیف
  • پماد آ د
  • دمپایی
  • لباس زیر
  • لباس گرم
  • نخ و سوزن
  • جوراب ساق بلند نظامی مشکی
  • کش واسه گت کردن
  • سنجاق قفلی
  • دو مدل قفل
  • شورت جیب دار
  • کارت تلفن
  • طناب برای لباس
  • دستکش و کلاه
چیز بهتری هم به ذهنتون میرسه بگین

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,005
سلام
همین الان دارم میرم سربازی
شروع 21ماه خدمت مقدس
حلال کنید
خداحافظ
با سلام:
انشا ا... صحیح و سالم می روی و بر می گردی. سال ها دانشت را بدون دستمزد به دیگران آموختی و ذکات علمت را پس دادی، پس مطمئن باش باش در پناه خدایی. و معنی این آیه را که و الله علی کل شئی حفیظ ( همانا خداوند بهترین حفظ کنندگان است ) را بسیار به یاد بیار.