• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

سوال شارژر باتري 12 ولت

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
345
سلام دوستان من به يك شارژر باتري 12 ولت 20 آمپر براي باتري اسيد سرب نياز دارم سوالم اينه كه اين باتري ها چجوري شارژ ميشن؟به دامنه فركانسي خاصي نياز دارند يا نه؟ يا اينكه مثل باتري هاي ليتيوم يوني مدار شارژر خاصي دارند؟
با تشكر

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,083
سلام دوستان من به يك شارژر باتري 12 ولت 20 آمپر براي باتري اسيد سرب نياز دارم سوالم اينه كه اين باتري ها چجوري شارژ ميشن؟به دامنه فركانسي خاصي نياز دارند يا نه؟ يا اينكه مثل باتري هاي ليتيوم يوني مدار شارژر خاصي دارند؟
با تشكر
با سلام:
برای باتری 12 ولت نامی ولتاژ مناسب شارژ 14 ولت می باشد. کلا تمام باتری ها با ولتاژ d.c شارژ می گردند. ظرفیت آمپرساعت باتری شما چند آمپر است که به شارژر 20 آمپر نیاز دارید.؟

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,083
با تشكر
با سلام:
برای باتری 12 ولت نامی ولتاژ مناسب شارژ 14 ولت می باشد. کلا تمام باتری ها با ولتاژ d.c شارژ می گردند. ظرفیت آمپرساعت باتری شما چند آمپر است که به شارژر 20 آمپر نیاز دارید.؟

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,083

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
345
خب در این صورت ۱۰ ساعت طول میکشه تا شارژ تکمیل بشه که زمان زیادیه راهی هست که بشه سرعت رو بیشتر کرد؟

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,083
خب در این صورت ۱۰ ساعت طول میکشه تا شارژ تکمیل بشه که زمان زیادیه راهی هست که بشه سرعت رو بیشتر کرد؟
با سلام:
این مدت زمان 10 ساعت شارژ استاندارد باتری هاست شما هرچه زمان شارژ را کوتاه تر کنید به همان نسبت از عمر مفید باتری کاسته می شود. این10 ساعت مربوط به زمانی است که باتری تخلیه کامل شده باشدولی باتری ها هیچ وقت تخلیه کامل نیستند و معمولا با 20 الی 30 درصد تخلیه مورد شارژ قرار می گیرند.

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,083
با سلام:
این مدت زمان 10 ساعت شارژ استاندارد باتری هاست شما هرچه زمان شارژ را کوتاه تر کنید به همان نسبت از عمر مفید باتری کاسته می شود. این10 ساعت مربوط به زمانی است که باتری تخلیه کامل شده باشدولی باتری ها هیچ وقت تخلیه کامل نیستند و معمولا با 20 الی 30 درصد تخلیه مورد شارژ قرار می گیرند.

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
345
جناب تحیری شما مداری رو با lm317 دارین که ۱۲ ولت رو بکنه ۱۴ ولت؟
نمیخوام از ماژول های کانورتر ها استفاده کنم

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,083
جناب تحیری شما مداری رو با lm317 دارین که ۱۲ ولت رو بکنه ۱۴ ولت؟
نمیخوام از ماژول های کانورتر ها استفاده کنم
با سلام:
ولتاژ رگولاتورlm317 یک ولتاژ رگولاتور متغیر 1.2 ولت الی 30 ولت می باشد که به ورودی آن 30 ولت می دهیم و در خروجی 1.2 الی 30 ولت خروجی متغیر می گیریم. این رگولاتور نمی تواند ولتاژ کم رابه زیاد تبدیل کند.