• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

آموزشی ساخت حساب کاربری گوگل آنالیتیک

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

arash.mousavi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
عضویت
6 June 2017
ارسال ها
1
لایک ها
0
در ادامه آموزش طراحی سایت و آنالیز آن و مجموعه مقالات گوگل آنالیتیک به ساخت حساب کاربری در گوگل می رسیم. در این بخش به شما عزیزان و همراهان همیشگی طراحی سایت نونگار پردازش نحوه ایجاد حساب کاربری گوگل برای ابزار گوگل آنالیتیک را توضیح می دهیم. قبل از شروع به مطالعه این نوشتار پیشنهاد می کنیم حتماً بخش های اول و دوم مقالات قبلی تحت عنوان «کار با گوگل آنالیتیک بخش اول» را مطالعه بفرمایید.
پیش نیاز ساخت اکانت گوگل آنالیتیک

اولین قدم باز کردن سایت گوگل آنالیتیک می باشد که در آن می توانید گزینه های مختلف را مشاهده کنید. در منو سمت راست صفحه و قسمت بالای آن گزینه ای وجود دارد با عنوان ورود یا sing in که باید آن را انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که در صفحه باز شده پنجره ای وجود دارد که گزینه اول آن گوگل آنالیتیک می باشد. همانگونه که قبلاً تأکید کردیم برای استفاده از این سرویس های آنالیز طراحی سایت باید حتماً حساب Gmail داشته باشید. در این مرحله به حساب جی میل خود وارد می شوید. شایان ذکر است که اگر حساب جی میل نداشته باشید در مرحله یاد شده باید یک اکانت بسازید و مشخصات خود را وارد کنید. در فرم هایی که نیاز به تکمیل است حتماً از شماره های معتبر و در دسترس استفاده کنید تا در صورت نیاز به تأیید حساب مشکلی نداشته باشید. این مرحله اول در واقع صرفاً تأیید و یا ساخت اکانت جی میل در گوگل بود.

نحوه دسترسی به گوگل آنالیتیک
زمانی که اکانت Gmail خود را ساختید به صفحه اول سایت گوگل آنالیتیک باز می گردید و از طریق گزینه sing in وارد این ابزار شوید. آدرس سایت خود را در صفحه ای که به شما نشان داده می شود وارد کنید. در صفحه ای که به شما نمایش داده می شود دو گزینه در بالای آن وجود دارد که از شما می خواهد تعیین کنید قصد آنالیز طراحی سایت خود را دارید یا برنامه موبایل را. قدم بعدی این است که نامی را برای سایت خود مشخص کنید. برای مثال در سایت شرکت طراحی وب سایت نونگار پردازش ما نام سایت خود را npco گذاشتیم. بعد از این نیاز است آدرس سایت یا همان url سایت خود را درج نمایید. گام بعدی این است که در میان گزینه های ارائه شده یک دسته را به عنوان موضوع فعالیت سایت خود انتخاب کنید. مرحله بعدی کلیک کردن بر روی گزینه ردیابی ID می باشد که یک کد را به شما ارائه می دهد تا به سایت خود اضافه کنید که مرحله درج در سایت شما باید توسط کارشناس طراحی سایت شما انجام بگیرد.


چند نکته در مورد گواهینامه SSL
یکی از موارد بسیار مهم در طراحی سایت و خصوصاً طراحی وب سایت هایی که در آنها اطلاعات بانکی و یا اعتباری و نیز اطلاعات مهم تبادل می شود امنیت سایت می باشد. هکرها در فضای مجازی به دنبال وب سایت هایی هستند که از لحاض امنیتی مشکل داشته باشند تا بتوانند به آنها نفوذ کنند. یکی از کارهایی که در طراحی سایت می توان برای بالا بردن امنیت سایت انجام داد و همچنین اعتماد کاربران را نیز برای استفاده از اطلاعات اعتباری خود در سایت جلب کرد علاوه بر اینماد که قبلاً معرفی کردیم، گواهینمامه ssl می باشد.

اطلاعات گواهینامه SSL در طراحی سایت
هنگامی که قصد دارید برای طراحی سایت خود گواهینامه SSL تهیه کنید اطلاعاتی در آن قرار می گیرد. این اطلاعات شامل آدرس سایت یا همان نام دامنه شما، نام شرکتی که گواهینامه ssl را به شما داده است، نشانی کاربر شامل شهر و کشور محل اقامت شما، تاریخ منقضی شدن گواهینامه ssl شما می باشد. این اطلاعات در گواهینامه ssl شما درج می شود و قبل از اخذ این گواهی باید این موارد را در نظر بگیرید.

حالت های SSL چگونه است
مورد دیگری که در گواهینامه SSL نیاز است توضیح داده شود این است که در دو حالت ارائه و بررسی می شود که شامل گواهی Wilcard و گواهی SAN یا UCC می باشد. باید حتماً دقت کنید که گواهینامه ssl برای تعداد زیادی زیر دامنه کاربرد ندارد و فقط یکی از زیر دامنه های شما را شامل می شود. مشکلی که در اینجا وجود دارد این است که در ساخت سایت مقرون به صرفه نیست که برای هر زیر دامنه یک ssl خریداری کنید و این کار باعث افزایش قابل توجه هزینه های شما می شود. بنابراین باید به فکر یک راهکار دیگر باشید. گواهی Wilcard تا حد زیادی این مشکل را برطرف می کند. از این گواهی برای هر تعداد از دامنه ها می توانید بهره ببرید و گواهی نامه های SAN یا UCC نیز برای چند دامنه قابل استفاده می باشد.

(لینک تبلیغات حذف شد)