• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

همفکری تعمیر پاور کامپیوتر

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21
سلام
من یه پاور قدیمی پاسکال500وات دارم ی مدت ازش استفاده میکردم بعدش با چندتا آیسی رگولاتور و ماسفتIRFZ44N تبدیل به متغیر کردم .

بعد ایراد پیدا کرد امروز خود مدار اصلی پاور رو جدا کردم برای تست ولتاژ ، ولی ولتاژ هاش نوسان دارن ، ینی مثلا خروجی 12+ هر 3ثانیه یه بار 1ولت میشه دوباره 11.86 ولت میشه
خروجی 5+ و 3.3+ ولت هم مث همین نوسان داره .

خازن های خروجی رو پارسال عوض کردم ، میتونه مشکل بخاطر استفاده از رگولاتور و ماسفت باشه که باعث شده خازن ها ایراد پیدا کنن ؟؟

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
شما از ولتاژها جریان بگیر مثلا یه لامپ ۱۲ ولت وصل کن به ۱۲ ولت بعد با مولتی متر اندازه بگیر ببین باز هم همینطوری میشه؟
بعد اگه مشخص کنید رگولاتور و مافست رو چحوری در مدار استفاده کردید راحت تر میشه تشخیص داد ترجیحا یه عکس بفرستید

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21
شما از ولتاژها جریان بگیر مثلا یه لامپ ۱۲ ولت وصل کن به ۱۲ ولت بعد با مولتی متر اندازه بگیر ببین باز هم همینطوری میشه؟
بعد اگه مشخص کنید رگولاتور و مافست رو چحوری در مدار استفاده کردید راحت تر میشه تشخیص داد ترجیحا یه عکس بفرستید
این قط شدن ولتاژ لحظه ای هستش مثلا نیم ثانیه
وقتی فن یا موتور یا LED چیزی وصل میکنم بدون مشکلی کار میکنن بدون اینکه قطع کار بشن یا چشمک بزنن ولی با مولتی متر اینطوری میشه .

در مورد ماسفت هم برای تغییر ولتاژ ازش استفاده کردم ینی یه خروجی 12 ولت متغیر با این روش + یه خروجی 24ولت متغیر با این روش

رگولاتور هم از رگولاتور7805 استفاده میکردم برای شارژ موبایل .

...

بعد ی مدت کوچیک فهمیدم خروجی هام نوسان دارن و هی کمو زیاد میشن افتضاح ! الان هم ...

((( راستی من ازین روش کنترل ولتاژ همین الان روی سیستم خودم برای کنترل دور فن خروجی استفاده میکنم و مشکلی بوجود نیاورده)))

آخرین ویرایش:

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
اها نه این ماسفت مشکلی برای پاور به وجود نمیاره
مشکل از پاور هست
یه کاری انجام بده یه مصرف کننده ۵ ولتی جریان بالا به سیم بنفش پاور وصل کن و ولتاژ های ۱۲ و غیره رو اندازه بگیر ببین نوسان دارن یا نه چون ببشتر پاور های قدیمی وقتی مصرف کننده ای روی سیم بنفششون نباشه اینطوری میشن تست کن و اینجا نتیجه رو بگو

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21
اها نه این ماسفت مشکلی برای پاور به وجود نمیاره
مشکل از پاور هست
یه کاری انجام بده یه مصرف کننده ۵ ولتی جریان بالا به سیم بنفش پاور وصل کن و ولتاژ های ۱۲ و غیره رو اندازه بگیر ببین نوسان دارن یا نه چون ببشتر پاور های قدیمی وقتی مصرف کننده ای روی سیم بنفششون نباشه اینطوری میشن تست کن و اینجا نتیجه رو بگو
بنفش همون استندبای نیس ؟! اوکی حلش میکنم نتیجه رو میگم

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21
تست کردم و اینم یه اتفاق عجیب و غریب در دنیای الکترونیک !!!

سیم مشکی مالتی متر به گرند پاور وصله و سیم قرمز مالیمتر تو هواست . با این وجود مالتی متر ولت میندازه =))))) فکنم از هوا یا فرش داره الکترون میگیره و جالبیش اینه نوسان هم داره و وقتی سیم هارو عوض کردم دگ این اتفاق نیوفتاد !!! همچنین سیم 12- افتضاح نوسان داره ! عجیبه !!

آخرین ویرایش:

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
دوست عزيز خازنها مشكلي ندارند مشكل اينه كه پاور در حالت بي باري ميخواد استندباي باشه ولي نميشه به همين دليل نوسان داره
بايد با روش آزمون و خطا جلو رفت كه به صورت زير:
2 مقاومت 10 اهمي 5 وات رو موازي كنيد و به سيم سبز و زمين متصل كنيد ببينيد ولتاژ ها نوسان دارند يا نه

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21
دوست عزيز خازنها مشكلي ندارند مشكل اينه كه پاور در حالت بي باري ميخواد استندباي باشه ولي نميشه به همين دليل نوسان داره
بايد با روش آزمون و خطا جلو رفت كه به صورت زير:
2 مقاومت 10 اهمي 5 وات رو موازي كنيد و به سيم سبز و زمين متصل كنيد ببينيد ولتاژ ها نوسان دارند يا نه
این پاور قدیمیه مال 12 سال پیشه فک نکنم تکنولوژی استند بای داشته باشه ! در هر صورت خازن هارو عوض کردم میرم تست کنم . خرف شمارم چشم اجرا میکنم ببینم نتیجه چی میشه . ففط میترسم از دیود ها باشه ک سوختن و جریان رو یکسو نمیکنند

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
344
این پاور قدیمیه مال 12 سال پیشه فک نکنم تکنولوژی استند بای داشته باشه ! در هر صورت خازن هارو عوض کردم میرم تست کنم . خرف شمارم چشم اجرا میکنم ببینم نتیجه چی میشه . ففط میترسم از دیود ها باشه ک سوختن و جریان رو یکسو نمیکنند
اتفاقا پاور های قدیمی درحالت بی باری استندبای میشوند پاور های جدید این اتفاق براشون نمیفته

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
21
اتفاقا پاور های قدیمی درحالت بی باری استندبای میشوند پاور های جدید این اتفاق براشون نمیفته
اقا درست شد !!!

خازن گرند رو با دو سه تا خازن دگ عوض کردم بعدش مقاومتی ک شما گفتیم زدم الان درست شد مقاومت رو برداشتم پاورور ریست کردم الان حله ولتاژ ها استیبل هستن ! مرسی حله ! فکنم مشکل از خازن بود اتصال کوتاه کردم یکی دوبار فکنم بخاطر اون مشکل دیده بودن .