1. کاربر مهمان ، ورود شما را به انجمن های علمی و تخصصی گروه های برق و رایانه 220ولت خیر مقدم می گوییم. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . اما در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید . لازم به ذکر است عضویت ساده و راحت است و در کمتراز30 ثانیه قابل انجام می باشد .همچنین امکان ثبت نام سریعتر با اکانت اینستاگرام شما فراهم شده است .
    بستن اطلاعیه

ساختنی سیستم روشنایی منزل خودکار

شروع موضوع توسط behzadgarrett ‏15 ژوئن 2017 در انجمن انجمن تاسیسات الکتریکی و سیمکشی ساختمان (تک فاز)

1. behzadgarrett

behzadgarrett کاربر عضو کاربر عادی عضو انجمن 220ولت

تشکرهای دریافتی:
    3
    امتیاز دستاورد:
    3
    سلام خدمت دوستان

من دنبال یه مدار "عملی" هستم که با یه LDR بتونم روشنایی اتاقم رو اتومات کنم ینی وقتی کم کم خورشید غروب یا طلوع میکنه نور اتاقم زیاد یا کم بشه .
    ی نمونه مدار تو اینترنت پیدا کردم :

ولی مطمئن نیستم کار کنه راستش من علم اینکه با نگاه بدونم مدار عملیه یا نه ، علمم در این باب ضعیفه . بعضیاشونم فقط حالت قطع و وصل رله رو دارند که به درد ما نمیخورن .
    از عزیزان کسی اگ مداری داره بفرسته بسازیم تا هم بنده و هم دیگر دوستان استفاده کنند . مرسی ♥

آخرین موضوعات در انجمن :
    بارگذاری...
  2. علی تحیری

علی تحیری ***** کاربر علمی و تخصصی عضو انجمن 220ولت

تشکرهای دریافتی:
    739
    امتیاز دستاورد:
    93
    تحصیلات:
    کارشناس الکترونیک از کشور آمریکا
    با سلام:
    مشابه این نوع مدار بصورت کامل درالکتریکی ها با نام فتوسل وجود دارند, که بجای ترایاک که در این مدار بکار رفته است از رله 12 ولت با آمپر کنتاکت بین 10 الی 15 آمپر استفاده می کنند. روشاستفاده آن هم خیلی ساده است و هر مبتدی که کمی از برق سر رشته داشته باشد می تواند آن را راه اندازی کند. روش نصب هم به این صورت است که مدار یا دستگاه کوچک را در بالاترین نقطه از لامپ روشنایی قرار می دهند و با تاریک شدن هوا لامپ روشن می شود. قیمت هم حدود 15 هزار تومان که از قیمت ساخت و لوازم هم ارزان تر و ایمن تر قابل تهیه می باشد.

photo cell.JPG

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد و behzadgarrett از این پست تشکر کرده اند.
  3. behzadgarrett

تشکرهای دریافتی:
    3
    امتیاز دستاورد:
    3
    سلام جناب
    خب این فتوسلی که معرفی کردین مشکلش اینجاست که تدریجی نور لامپ رو زیاد نمیکنه و از رله استفاده میکنه (بقول خودمون یهویی روشن میشه !) و من دنبال مداری هستم که بتونم باهاش از روی میزان تاریکی ولتاژ لامپ مشخص بشه و خودم بسازم

در مورد مداری که گذاشتم + یه مدار دگ که از انجمن برداشته بودم هردوتاشو امروز تست کردم هیشکدوم کار نکرد اصلا (ترایاک BT136)

4. سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد مدیریت تبلیغات سایت عضو کادر مدیریت مدیریت تبلیغات سایت متصدی کانال انجمن در آپارات کاربر VIP الماس

تشکرهای دریافتی:
    263
    امتیاز دستاورد:
    63
    تحصیلات:
    کلاس دهم
    میشه عکس از مدارتون بزارید

5. behzadgarrett

تشکرهای دریافتی:
    3
    امتیاز دستاورد: