• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گردد. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
796
سلام
اینبار قرار است نرم افزار متفاوت و جدیدی رو بهتون معرفی کنیم که پرتابل و دارای حجم بسیار کم و بدون نیاز به نصب میباشد:aiwan_light_yess:
424

423

بله همونطور که حدس زدید نرم افزار محاسبه سلف و سیم پیچ است که بسیار دقیق و حرفه ای هم این کار رو انجام میدهد
امیدوارم مورد کاربرد شما هم قرار بگیرد
جهت دانلود بر روی فایل زیر کلیک کنید . :aiwan_light_yu:

پیوست ها

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
796
سلام و با تشکر از شما
میشه محبت کنید و نحو کار کردن با این نرم افزار رو هم توصیح بدین
من مبتدی هستم و اصلا ازش سر در نمیارم
با تشکر
سلام جناب مقدم
چندین سال پیش با این نرم افزار کمی کار میکردم و الان چیزی ازش در خاطرم نیست
بیشتر این نرم افزار برای رشته های الکتروتکنیک کاربرد دارد و رشته بنده الکترونیک هست ،برای همین سرو کار زیادی با طراحی سلف و سیمپیچ ندارم که بتونم آموزشی ازش قرار بدم .

حسین مقدم

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
3
سلام جناب مقدم
چندین سال پیش با این نرم افزار کمی کار میکردم و الان چیزی ازش در خاطرم نیست
بیشتر این نرم افزار برای رشته های الکتروتکنیک کاربرد دارد و رشته بنده الکترونیک هست ،برای همین سرو کار زیادی با طراحی سلف و سیمپیچ ندارم که بتونم آموزشی ازش قرار بدم .

مرسی دوست عزیز،اگر نرم افزار دیگه ای هم باشه که معرفی کنید متشکر میشم
راستش میخوام برق ac رو با ولت 1300 و آمپر 4 رو تبدیل به 220 کنم و آمپرش رو ببرم بالا تر اگه بتونید کمکم کنید خیلی متشکر میشم:aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry:

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
796
مرسی دوست عزیز،اگر نرم افزار دیگه ای هم باشه که معرفی کنید متشکر میشم
راستش میخوام برق ac رو با ولت 1300 و آمپر 4 رو تبدیل به 220 کنم و آمپرش رو ببرم بالا تر اگه بتونید کمکم کنید خیلی متشکر میشم:aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry::aiwan_light_sorry:
ولی این خیلی خطرناکه !
من از فاصله یک متری هم نزدیک چنین ولتاژ و جریانی نمیشم !
ترانسی هم که بخواد حدود 50کیلو وزنش میتونه باشه
یکی از همکارانم تولیدی ترانس دارند
اگر تمایل دارید بگم براتون یکی آماده کنند
البته اگه در سایز های معمول ترانس ، ساختش شدنی باشه !

حسین مقدم

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
3
ولی این خیلی خطرناکه !
من از فاصله یک متری هم نزدیک چنین ولتاژ و جریانی نمیشم !
ترانسی هم که بخواد حدود 50کیلو وزنش میتونه باشه
یکی از همکارانم تولیدی ترانس دارند
اگر تمایل دارید بگم براتون یکی آماده کنند
البته اگه در سایز های معمول ترانس ، ساختش شدنی باشه !

بله خطرناکه اما من موارد ایمینی رو رعایت میکنم و چون خودم دارم این میزان ولت رو افزایش یا کاهش میدم به خوبی باهاش آشنا هستم.

توی بازار قیمت کردم چیزی حدود 7 تا 8 میلیون هزینه داره اما با یه دکترای فیزیک که صحبت کردم گفت میشه از هسته فریت با ابعاد کوچیک تر استفاده کرد اما کابلی که 1300 ولت داره حتما باید کابل های ولتاژ باشه و ...
حالا میخوام ببینم با این نرم افزارهاا چجوری میشه محاسبه کرد

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
796
بله خطرناکه اما من موارد ایمینی رو رعایت میکنم و چون خودم دارم این میزان ولت رو افزایش یا کاهش میدم به خوبی باهاش آشنا هستم.

توی بازار قیمت کردم چیزی حدود 7 تا 8 میلیون هزینه داره اما با یه دکترای فیزیک که صحبت کردم گفت میشه از هسته فریت با ابعاد کوچیک تر استفاده کرد اما کابلی که 1300 ولت داره حتما باید کابل های ولتاژ باشه و ...
حالا میخوام ببینم با این نرم افزارهاا چجوری میشه محاسبه کرد
این نرم افزارها برای مدارات سبک طراحی شده اند و به نظر من بعید هست که توانایی طراحی چنین ترانسی رو داشته باشند.
فرمول طراحی سلف و سیمپیچ هم به قدری پیچیدست که به ده ها بار آزمون و خطا و محاسبات چند باره نیاز هست تا به تعادل مناسب بین اندازه مقدار و قطر سیم برسید .

حسین مقدم

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
3
خوشبختانه یک شخصی رو پیدا کردم توی شهریار که با مبلغ 200 هزار تومن این ترانس رو درست میکنه
فقط امید وارم که ترانسش درست کار کنه

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
796
خوشبختانه یک شخصی رو پیدا کردم توی شهریار که با مبلغ 200 هزار تومن این ترانس رو درست میکنه
خیلی خوبه.
ازشون ضمانت بگیرید تا کمکاری تو ساختش نداشته باشند.

mani narimai

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
سلام
خوب هستید؟؟
با سیم پیچ بوبین شما کار کردید؟
چطور میتونم بفهمم یه بوبین با جریان 40 امپر و ولتاژ 12 ولت چند نیوتن نیرو به ما میده؟؟؟

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
796
با سلام. ایا در نرم افزار excellentit امکان محاسبه بوبین وجود دارد؟
سلام
در خاطر ندارم امکانات این نرم افزارو
حجمی هم ندارد...دانلود کنید و تست کنید

persian6boy

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
10
سلام،ذین نرم افزاربرای آندرویدهم هست،من سعی کردم ترانسهای ولتاژزیادی ازروی فیلمهای اینترنت بسازم اماهیچکدوم شبیه فیلمش نشد،یه جا گفته شدباید رزنانس هسته رو دربیاریموبعدچنددوراولیه وچنددورثانویه روبپیچیم،مثلادریه فیلم بایه هسته فریت کوچیک ونامنظم پیچیدنهسیمها وسپس بایه ترانزیستورومقاومت وباطری ۳.۷ یک آرک پلاسماتولیدکنه که بدرفندک پلاسمایی میخوردوکاغذرومیسوزوند میتونیدکمکم کنیدممنون

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
319
سلام،ذین نرم افزاربرای آندرویدهم هست،من سعی کردم ترانسهای ولتاژزیادی ازروی فیلمهای اینترنت بسازم اماهیچکدوم شبیه فیلمش نشد،یه جا گفته شدباید رزنانس هسته رو دربیاریموبعدچنددوراولیه وچنددورثانویه روبپیچیم،مثلادریه فیلم بایه هسته فریت کوچیک ونامنظم پیچیدنهسیمها وسپس بایه ترانزیستورومقاومت وباطری ۳.۷ یک آرک پلاسماتولیدکنه که بدرفندک پلاسمایی میخوردوکاغذرومیسوزوند میتونیدکمکم کنیدممنون
سوالتون دقیقا مشخص نیس مشکل چیه و دنبال چه ولتاژ خروجی ای از چه مقدار ورودی هستین
نرم افزارهای مشابه برای سیستم عامل اندروید وجود داره با کمی سرچ توی گوگل پلی بهش میرسید