• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

ولتاژ با رگلاتور

در مجموع 1 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 0 نفر شامل 0عضو و 0مهمان در حال مشاهده این موضوع است

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,089
سلام استاد گرامی
متاسفانه این نقشه ماله سال های خیلی گذشته هست و تنها چیزی که دارم همین سیم کشی بورده این نقشه هم خودم کشیدم از روی شماتیکش . بخاطر علاقه ای که داشتم مجبور شدم خودم نقشه سیم کشی شو بکشم اون موقع ها مثل الان همه چی تو اینترنت نبود . اصلا اینترنت وجود نداشت . ب هرحال من اون موقع این مدار و با همین امکانات ساختم ودر حال حاضر هم داره کار میکنه
استاد ورودی مدار اکولایزر از مقاومت 10 اهم استفاده کردم آیا درسته ؟ یا مورد دیگه آیه؟
با سلام:
سعی کنید قبل از مقاومت 10 اهم از یک پتانسیومتر 1 کیلو اهمی استفاده کنید و کم کم مقاومت یک کیلو اهم را با چرخواندن ولوم کم کنید تا هرکجا که بهترین نتیجه را داد برق مدار را قطع کنید و اندازه اهم ان مقدار مقاومت پتانسیومتر را با اهمر اندازه گیری کنید و بجای آن یک مقاومت ثابت قرار دهید.

meschi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
با سلام:
سعی کنید قبل از مقاومت 10 اهم از یک پتانسیومتر 1 کیلو اهمی استفاده کنید و کم کم مقاومت یک کیلو اهم را با چرخواندن ولوم کم کنید تا هرکجا که بهترین نتیجه را داد برق مدار را قطع کنید و اندازه اهم ان مقدار مقاومت پتانسیومتر را با اهمر اندازه گیری کنید و بجای آن یک مقاومت ثابت قرار دهید.
با سلام
حتما انجام میدم . گزارش میکنم .

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,089
با سلام
حتما انجام میدم . گزارش میکنم .
با سلام: وخسته نباشید دوست عزیز. این آزمایش فقط به خاطر آن است که اطلاعاتی از نقشه شما ندارم و با سعی و خطا باید انجام شود.

meschi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
با سلام: وخسته نباشید دوست عزیز. این آزمایش فقط به خاطر آن است که اطلاعاتی از نقشه شما ندارم و با سعی و خطا باید انجام شود.
سلام استاد گرامی ممنون از پیگیری تون
نقشه و مدار و قطعات استفاده شده اکولایزر رو براتون اپلود کردم . تنها نقشه ای که از روی اون ساختم همونه . تو عکس مقاومت مورد نظر مشخصه .

آخرین ویرایش:

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,089
سلام استاد گرامی ممنون از پیگیری تون
نقشه و مدار و قطعات استفاده شده اکولایزر رو براتون اپلود کردم . تنها نقشه ای که از روی اون ساختم همونه . تو عکس مقاومت مورد نظر مشخصه .
باسلام:
دوست عزیز، نقشه ها معمولا بصورت شماتیک آپلود می شود و نقشه شما فقط سیم کشی قطعات روی بورد است ( نقشه مدارچاپی). فعلا نقشه لازم نیست. فقط آزمایش کنید اگر مقاومت داغ شد و قابل دست زدن نبود حتما گزارش کنید.

meschi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
باسلام:
دوست عزیز، نقشه ها معمولا بصورت شماتیک آپلود می شود و نقشه شما فقط سیم کشی قطعات روی بورد است ( نقشه مدارچاپی). فعلا نقشه لازم نیست. فقط آزمایش کنید اگر مقاومت داغ شد و قابل دست زدن نبود حتما گزارش کنید.
چشم . استاد عزیز حتما گزارش میکنم .

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,089
با سلام
منبع تغذیه دوبل ۲۴ رو با رگلاتور ۲۴ ثابت کردم . بعد از رگلاتور ۲۴ ی رگلاتور ۱۲ نصب کردم. که منبع تغذیه دوبل ۱۲ ولت بشه . ولی نشد . چرا ؟
لطفا راهنمایی کنید .
با سلام:
حتما جایی را اشتباه وصل کرده اید. طبق نقشه وصل شده شکلی را ارسال کنید تا متوجه مشکل شویم.

آخرین ویرایش:

meschi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
با سلام:
حتما جایی را اشتباه وصل کرده اید. طبق نقشه وصل شده شکلی را ارسال کنید تا متوجه مشکل شویم.
من نمیدونستم پایه های رگلاتور ها ( مثبت و منفی ) باهم همخوانی ندارن برای همین چند تا ای سی سوخت متاسفانه مدار کامل نشد

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,089
من نمیدونستم پایه های رگلاتور ها ( مثبت و منفی ) باهم همخوانی ندارن برای همین چند تا ای سی سوخت متاسفانه مدار کامل نشد
باسلام:
روش تشخیص پایه های رگولاتور مثبت و منفی، این مطلب در مورد تمام رگولاتور های مثبت که با حرف 78XX شروع می شوند و تمام رگولاتورهای منفی که با 79XXشروع می شوند، یکی می باشند.

پایه هایرگولاتور مثبت و منفی.jpg

meschi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
باسلام:
روش تشخیص پایه های رگولاتور مثبت و منفی، این مطلب در مورد تمام رگولاتور های مثبت که با حرف 78XX شروع می شوند و تمام رگولاتورهای منفی که با 79XXشروع می شوند، یکی می باشند.

مشاهده پیوست 1600
باسلام:

مشاهده پیوست 1600
با سلام
دیتا شیت ۷۸۱۲ نوشته تا ۳۵ ولت ورودی رو تحمل میکنه اگر درسته پس ب ۷۸۲۴ نیاز نیست . بله ؟
و حداکثر 1 آمپر . ولی ب آمپر بیشتر نیاز هست . چه کنم ؟

آخرین ویرایش:

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,089
با سلام:
شما باید مطابق شکل ارسالیزیر رگولاتور های مثبت و منفی را ببندید.

12 24 reg.JPG

meschi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
با سلام:
شما باید مطابق شکل ارسالیزیر رگولاتور های مثبت و منفی را ببندید.

مشاهده پیوست 1601
ممنونم استاد
من میخوام دقیقا مثله نقشه شما وصل کنم . توی نقشه مگه هر چهار رگلاتور منفی هاشون یکی نیست و همشون از سر وسط تغذیه وصل شدن . وقتی همه منفی ها یکیه چرا روی یک هیت سینگ نمیشه بست . ورودی و خروجی های رگلاتور های مثبت و منفی رو که ب هیت سینگ وصل نمی کنیم. پس نباید اتصالی کنه ؟

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,089
ممنونم استاد
من میخوام دقیقا مثله نقشه شما وصل کنم . توی نقشه مگه هر چهار رگلاتور منفی هاشون یکی نیست و همشون از سر وسط تغذیه وصل شدن . وقتی همه منفی ها یکیه چرا روی یک هیت سینگ نمیشه بست . ورودی و خروجی های رگلاتور های مثبت و منفی رو که ب هیت سینگ وصل نمی کنیم. پس نباید اتصالی کنه ؟
با سلام:
وقتی از ولتاژ مثبت و منفی یا منبع تغذیه دوبل استفاده می شود، ما باید ولتاژ خود را نسبت به گراند یا خط صفر ولت اندازه گیری کنیم. خیر در نقشه 4 رگولاتور، منفی آن ها یکی نیست. فقط گراند های آن یکی می باشد. مثلا در ولتاژ منفی، برق مثبت آن ها را به گراند وصل می کنیم. و در زمان اندازه گیری با ولت متر شما سیم مشکی را بایدبه خط صفر ولت و سیم قرمزرا به منفی 12 ولت خروجی وصل کنید. در موقع نصب رگولاتورهای منفی به شماره پایه های دقت کنید. شکل وصل شده در سیمولاتور نرم افزار پروتئوس تست شده است و جواب مثبت است.

meschi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
با سلام:
وقتی از ولتاژ مثبت و منفی یا منبع تغذیه دوبل استفاده می شود، ما باید ولتاژ خود را نسبت به گراند یا خط صفر ولت اندازه گیری کنیم. خیر در نقشه 4 رگولاتور، منفی آن ها یکی نیست. فقط گراند های آن یکی می باشد. مثلا در ولتاژ منفی، برق مثبت آن ها را به گراند وصل می کنیم. و در زمان اندازه گیری با ولت متر شما سیم مشکی را بایدبه خط صفر ولت و سیم قرمزرا به منفی 12 ولت خروجی وصل کنید. در موقع نصب رگولاتورهای منفی به شماره پایه های دقت کنید. شکل وصل شده در سیمولاتور نرم افزار پروتئوس تست شده است و جواب مثبت است.
سلام استاد گرامی
ممنون از وقت تون خیلی یاد گرفتم .
باتوجه ب ظرفیت حداکثر ورودی ۷۸۱۲ دیگه لازم ب وصل کردن ۷۸۲۴ نیست .

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,089
سلام استاد گرامی
ممنون از وقت تون خیلی یاد گرفتم .
باتوجه ب ظرفیت حداکثر ورودی ۷۸۱۲ دیگه لازم ب وصل کردن ۷۸۲۴ نیست .
با سلام:
اگرورودی رگولاتور 12 ولت را 30 ولت بدهید، شما 18 ولت اضافه ولتاژ دارید وهر چه مقدار افزایش جریان خروجی شما افزایش یابد، آن توان اضافه که باید صرف مصرف شود بصورت گرما تلف می شود و جریان کشی خروجی شما به حداقل می رسد، آزمایش کنید و گزارش کنید.

meschi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
با سلام:
اگرورودی رگولاتور 12 ولت را 30 ولت بدهید، شما 18 ولت اضافه ولتاژ دارید وهر چه مقدار افزایش جریان خروجی شما افزایش یابد، آن توان اضافه که باید صرف مصرف شود بصورت گرما تلف می شود و جریان کشی خروجی شما به حداقل می رسد، آزمایش کنید و گزارش کنید.
با سلام
ممنون . چشم حتما . گزارش خواهم کرد

Ahmadreza

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
1
اراک بلوار قدوسی کوچه شهید سلطانی کوچه لاله
با سلام و احترام،به حق جناب تحیری به اسم استاد آبرو دادند برای سلامتی ایشان دعا کنید کمترین کاری که از دستمون برمیاد ،من لم یشکر مخلوق لم یشکردالخالق

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,089
با سلام و احترام،به حق جناب تحیری به اسم استاد آبرو دادند برای سلامتی ایشان دعا کنید کمترین کاری که از دستمون برمیاد ،من لم یشکر مخلوق لم یشکردالخالق
با سلام:
و تشکر ازابراز احساسات شما دوست گرامی. امید وارم بتوانم خدمت گزار شما دوستان عزیز باشم. با ارزویموفقیت برای شما

rezakazemi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0

rezakazemi

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
عالی بود

شما آرم را برای هویت بخشیدن به نام تجاری خود می خواهید.هویتی که مشخص می کند شما به چه سمتی در حال حرکت هستید و برای انجام این کار باید بدانید که هویت اصلی کسب و کار شما چیست.با تعیین نام تجاری خود می توانید بخش مهمی از هویت را شکل می گیرد و همین امر باعث می شود برای انتخاب و طراحی لوگو ایده های گوناگونی به در ذهن شما و طراح به وجود بیاید.