• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .
علی تحیری
عضویت
لایک ها
1,122

ارسال های پروفایل آخرین فعالیت ارسال ها درباره دانلود کنندگان

 • درود به استاد بزرگوار و تمامی اعضای فهیم و خانواده بزرگ 220volt : غرض از مزاحمت پرسشی که داشتم در مورد مقدار آمپر و فرکانس کشورهایی که از برق 110 و...استفاده میکنن و اینکه آیا با مبدل و یا ترانس یا استفاده از پل یکسوساز میتوان این تفاوت را جبران و یا هم سو کرد ؟ اگر امکانپذیر باشد و شما لطف بفرمایید در این پرسش بنده رو راهنمایی بفرمایید اگه جسارت نباشد سوال اصلی رو خدمتتون عرض کنم
  سرافراز و پاینده باشید
  با سلام بنده یک سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید.یک مدار شارژر موبایل خورشیدی دارم میسازم.سلول خورشیدی6ولت120میلی آمپر بستم.دوعددباطری گوشی3.7ولت هم باهم سری کردم که ولتاژش شده7.4ولت ویبارباسلول موازی بستم یبارم باخروجی مدارموازی بستم.وقتی خروجی مداربه گوشی میزنم ولتاژ6.5ولت دارم وگوشی پیغام میده درحال شارژ.ولی باطریش پرنمیشه همون حالت میمونه.اگرممنکن یک راهنمایی بفرماییدیامداری که بتونم اینکارانجام بدم ممنون میشم
  سلام و خسته نباشید
  آیا میشه آداپتورهای 5 ولت را به12 ولت تبدیل کرد
  سیم پیچ ثانویه سالمه(چون یکیشونو باز کردم و دوباره پیچیدم...) سیم پیچ اولویه هم بظاهر مشکلی نداره ولی هسته خیلی داغ میکنه... در ضمن با محاسبه توان وروودی و خروجی میشه فهمید که یه چیزی درست نیست...(توان ها برابر نیست..تلفات زیاده... 0.41*220 کجا و 10*4 کجا...).
  من خودم هم البته به شکل هسته بدبین هستم چون مستطیل کشیده هستش و از تناسب 3/4 خارجه...

  خلاصه ممنون میشم یه راهنمایی که اشکال از کجا میتونه باشه بهم بگین.
  مشخصات ترانس هم بشرح ذیله:

  مساحت هسته mm 23*37
  ضریب خود القایی سیم پیچ اولیه 0.7 هانری
  جریان سیم پیچ اولیه در حالت بی بار 0.2 امپر
  جریان سیم پیچ اولیه در زمان کشیدن بار 4 آمپری برابر 0.41 امپر
  مقاومت سیم پیچ اولیه 70 اهم
  در ضمن ولتاژ خروجی تحولی ac برابر 10 ولت هستش ...
  با سلام خدمت استاد گرامی
  سوالی مرتبط در خصوص یک ترانس دست ساز داشتم...
  من دوتا ترانس قدیمی220 به 12 ولت 4 آمپر دارم که در حالت بی بار بعد از گذشت 15 دقیقه هسته هاشون بشدت داغ میکنه(به 70 درجه میرسه) میخواستم راهنمایی های لازمه در خصوص اینکه مشکل از کجاست رو بهم لطف بفرمایید.
 • بارگذاری…
 • بارگذاری…
 • بارگذاری…
 • بارگذاری…