• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .
آیکن منبع

کنترل کننده تطبیقی مدل مرجع بهبود یافته نرمالیزه شده برای UPFC 2016-10-20

جهت دانلود باید عضو انجمن باشید
ماهيت غير خطي سيستمهاي قدرت، عدم قطعيتهاي مدلسازي و ديناميكهاي مدل نشده، لزوم طراحي يك كنترل كننده مناسب جهت عملكرد مطلوب در شرايط كاري مختلف را نشان مي دهد.
در اين مقاله، مسئله طراحي براي كنترل كننده يكپارچه پخش توان (UPFC) كه دو هدف سهولت در پياده سازي و قابليت استفاده در طيف وسيعي از شرايط عملكرد سيستم را برآورده سازد مد نظر قرار مي گيرد.
به اين منظور، روش كنترل تطبيقي مدل مرجع براي طراحي كنترل كننده UPFC پيشنهاد گرديده و با تنظيم ضرايب كنترل كننده با استفاده از روش بهينه سازي حركت تجمعي ذرات (PSO) نسبت به كنترل كننده هاي مدل مرجع كلاسيك، بهبود يافته مي باشد.
همچنين براي دسترسي به عملكردي مقاوم و محدود نمودن سيگنالهاي ورودي، از تكنيك نرماليزه سازي استفاده شده است. عملكرد الگوريتم كنترلي طراحي شده در شرايط نامي و نيز در شرايط سنگين بار بررسي و نتايج حاصل از شبيه سازي سيستم براي نمايش مقاوم بودن روش پيشنهادي ارائه مي شود. همچنين نتايج اين روش با يك كنترل كننده PI كلاسيك تنظيم شده با الگوريتم PSO مقايسه گرديده اند كه نتايج شبيه سازي نشان دهنده توانايي روش ارائه شده در مقايسه با روشهاي كلاسيك جهت كنترل و پايدارسازي سيستم قدرت مي باشند.
ارسال کننده
محمدعلی
دانلود
2
اولین انتشار
آخرین بروزرسانی
امتیاز
0.00 star(s) 0 امتیاز

منابع بیشتر از محمدعلی