• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

راهنمایی برای ساخت ولتاژ ۳۰ ولت DC

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

amir00

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
1
سلام دوستان

من یک کاهنده DC to DC ده آمپر خریدم که امکان کنترل جریان هم داره و قصد دارم با این کاهنده یک منبع تغذیه متغیر درست کنم
آی سی استفاده شده در این کاهنده XLSEMI XL4016e1 هست که فکر کنم حداکثر ولتاژ مناسبش ۳۶ ولت هست

حالا من میخوام در ورودی از ترانس های کاهنده ولتاژ ۲۲۰ ولت استفاده کنم و با اتصال اون به پل دیود و چند خازن اون را DC کنم و بعد به ورودی کاهنده DC to DC که خریدم وصل کنم

با توجه به اینکه وقتی خروجی AC ترانس را به DC تبدیل کنیم ولتاژ اون متفاوت میشه خواستم بپرسم برای اینکه در خروجی ترانس ولتاژي حدود ۳۰ ولت DC و یا تا حداکثر 36 ولت DC داشته باشم از چه ترانسی باید استفاده کنم؟

armin

همکار فرهنگی و نظارتی
همکار فرهنگی و نظارتی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
37
سلام دوستان

من یک کاهنده DC to DC ده آمپر خریدم که امکان کنترل جریان هم داره و قصد دارم با این کاهنده یک منبع تغذیه متغیر درست کنم
آی سی استفاده شده در این کاهنده XLSEMI XL4016e1 هست که فکر کنم حداکثر ولتاژ مناسبش ۳۶ ولت هست

حالا من میخوام در ورودی از ترانس های کاهنده ولتاژ ۲۲۰ ولت استفاده کنم و با اتصال اون به پل دیود و چند خازن اون را DC کنم و بعد به ورودی کاهنده DC to DC که خریدم وصل کنم

با توجه به اینکه وقتی خروجی AC ترانس را به DC تبدیل کنیم ولتاژ اون متفاوت میشه خواستم بپرسم برای اینکه در خروجی ترانس ولتاژي حدود ۳۰ ولت DC و یا تا حداکثر 36 ولت DC داشته باشم از چه ترانسی باید استفاده کنم؟
سلام
دوست عزیز خروجی ترانس بعد از DC شدن تغییری نمیکنه!
اون فقط تاثیر خازن بعد از پل دیود هست.
شما می تونید از ترانس 35 ولت استفاده کنید که بعد از یکسو سازی میشه حدود 38 ولت
اما این ولتاژ بدون اتصال مصرف کننده هست
به محظ اینکه مصرف کننده ای بهش وصل بشه(مثلا همون ماژول کاهنده) ولتاژ همون ولتاژ 35 ولت ترانس میشه.
موفق باشید.

amir00

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
1
به محظ اینکه مصرف کننده ای بهش وصل بشه(مثلا همون ماژول کاهنده) ولتاژ همون ولتاژ 35 ولت ترانس میشه.
موفق باشید.
ترانس من ۳۰ ولت هست. با توجه به فرمولی که توی سایت دیده بودم باید در ۱.۴۴ ضربش کنم تا ولتاژ DC اون به دست بیاد که میشه ۴۳ ولت. به خاطر همین سوال پرسیدم که اشتباها مدار را نسوزونم.. پس با توجه به این موردی که ذکر فرمودید اگر مصرف کننده ای بهش وصل کنم روی ۳۰ ولت میاد...

همچنین توی لینک زیر دیدم که این ولتاژ را محاسبه میکرد و ولتاژ روی پل دیودها را هم کسر میکنه و نهایتا برای ۳۰ ولت ‌AC مقدار ۴۱ ولت DC را محاسبه میکنه

https://www.petervis.com/electronics guides/calculators/transformer-ac-to-dc/ac-to-dc.html

ممنون از پاسخی که دادید.

آخرین ویرایش: