• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گرد . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

آموزشی انواع مصرف کنندها :

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

محمدعلی

همکار فرهنگی و نظارتی
عضو کادر مدیریت
همکار فرهنگی و نظارتی
کاربر فنی و مهارتی
عضویت
15 February 2016
ارسال ها
461
لایک ها
452
محل سکونت
تهران
مصرف کننده خازنی :
سرگروه این دسته از مصرف کننده ها خود خازن است . خازن در جریان مستقیم سریع شارژ می شود و مادامی که مداربسته است،به حالت شارژ (پرشده می ماند) ،اما درجریان متناوب که ولتاژمرتبا از صفر به ما کزیمم ومجددا صفرمی شود،خازن پی درپی در حال شارژ و دشارژ است .علاوه براین جریان در خازن همواره 90 درجه جلوتر از ولتاژاست.
5555555555555.jpg

جریان 90 درجه از ولتاژپیش فازاست.

مصرف کننده سلفی :
تمام سیم پیچ ها ووسایلی که درآنها به شکلی ازسیم پیچ استفاده شده است دراین گروه ققرارمی گیرند ازجمله ترانس های مهتابی - تمام وسایل موتوری (الکتریکی) و... دراین نوع ازمصرف کنندها جریان همیشه 90 درجه از ولتاژعقب تر است.
Untitled-5.jpg

جریان 90 درجه از ولتاژپس فاز است.

مصرف کننده اهمی :
تنها وسایل برقی که درآنها از هیتر(گرم کننده)استفاده شده است درگروه مصرف کنندهای اهمی جای دارند ازمهمترین خصایص این مصرف کنندها هم فازی ولتاژ وجریان است به عبارت دیگر دریک مصرف کننده اهمی ، اختلاف فازببین جریان و ولتاژ صفر است.
تتتتتتتتتتتتتت.jpg*پس ازبرسی انواع مصرف کننده درجریان متناوب ، این سوال در ذهن نقش می بندد آیا عملکرد تمام این مصرف کنندها درازای دریافت انرژی الکتریکی به یک شکل است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال لازم است انواع توان که درواقع نقطه مقابل انواع مصرف کننده است مورد برسی قراربگیرد.