• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گردد. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

همفکری ساخت مدار step up با خروجی 5V توسط LT1073

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

A.saneie

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
با سلام
من می خواستم با استفاده از ایسی LT1073 مداری درست کنم که از حدود 10 عدد باتری قابل شارژ ni-mh 1.2V 1500mAh تغذیه بشه و در خروجی 5V 1A یا 5V با امپر بیشتر خروجی داشته باشه یجورایی مثل این پاوربانک ها که با مدارهای اماده افزایش و یا کاهش ولتاژ درست میشن ولی من میخواستم خودم با LT1073 درستش کنم.
حالا مشکل اینجاست که در دیتاشت ایسی دقیقا همچین مداری نیست یه مدار خودم تو شبیه ساز درست کرد ولی یکی بهم گفت اشتباه و بهت A1 نمیده.
من برای تغذیه این مدار 3 عدد باتری رو با هم سری کردم که بهم 3.6V بده و بقیه باتری ها رو موازی با اون پک باتری 3 تایی بستم تا ظرفیت بیشتری داشته باشند، درسته?
دوستان آیا مداری برای این کار دارید? یا پیشنهادی?
اینم مدار که در شبیه ساز درست کردم.
3i0g_lt1073.png

A.saneie

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
خیلی ممنون از پاسختون ولی اینو خودم عملی درست کردم ولی خروجی 1A نداد و خروجیش 5mA بود

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
319
توی دیتاشیت این آی سی نوشته شده ۱.۵ آمپر میتونه بده ولی مداری ندیدیم که بتونه ۱.۵ آمپرو عملا بده
باز هم تحقیق میکنم و بهتون اطلاع میدم

A.saneie

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
درسته دقیقا مشکل من هم همینه، من هم گشتم ولی چیزی در این مورد پیدا نکردم.
خیلی متشکر از لطفتون

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
319
متاسفانه بنده هم کار با اینگونه آی سی ها را بلد نیستم شاید دوستان دیگر بتوانند به سوال شما پاسخ دهند من هم از دیگر کاربران خواهشمندم اگر کسی میدونه چطور باید ۱ آمپر گرفت توضیح بده لطفا

Alireza.pr

کاربر VIP طلایی
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
کاربر VIP طلایی
لایک ها
54
به نظرم اگه کارتان باید فوری راه بیفتد از یک ماژول اماده استفاده کنید که هم جای کمی میگیرد و هم قدرت خوبی دارد شاید هزینه را هم کاهش دهد