• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گردد. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

سوال میکروکنترلر AVR

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
سلام
ببخشید من تازه عضو شدم کامل با انجمن آشنا نیستم واس همین تاپیک زدم

من یه میکروکنترلر ATtiny 2313A دارم که قبلا پروگرم شده و فیوزبیت ها هم نصب شده

میتونم حافظه این آی سی رو پاک کنم و دوباره پروگرم کنم ؟؟ یکی میگف اگه فیوزبیت نصب بشه دگ آی سی قابل پاک کردن نیس

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
327
حافظه آی سی رو میشه پاک کرددر صورتی که قفل نباشه و فیوز بیت ها هم همینطور وقتی فیوز بیت ها قفل شوند دیگه نمیشه اونا رو با پروگرامر های معمولی تغییر داد‌
اگر شما میتونی حافظه FLASH رو پاک کنی یعنی میکروت قفل نیست وارد تنظیماتش بشو و فیوز بیت ها رو تغییر بده

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
حافظه آی سی رو میشه پاک کرددر صورتی که قفل نباشه و فیوز بیت ها هم همینطور وقتی فیوز بیت ها قفل شوند دیگه نمیشه اونا رو با پروگرامر های معمولی تغییر داد‌
اگر شما میتونی حافظه FLASH رو پاک کنی یعنی میکروت قفل نیست وارد تنظیماتش بشو و فیوز بیت ها رو تغییر بده
آهان ، تست میکنم حتما ، ممنونم

راستی یه جایی خوندم که برای پاک کردن آی سی هایی ک قفل شدن از یه چیزی به اسم پروگرمر High Voltage استفاده میشه . نقشه ساخت این پروگرمر رو سراغ دارید ؟

آخرین ویرایش:

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
327
ساخت این پروگرامر های بسیار سخت است و البته گران و نمونه های آماده آن هم فوق العاده کم یاب
به نظرم یک دکتر فیوزبیت بخرید خیلی بهتر از پروگرامر های های ولتاژ عمل میکنه

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
ساخت این پروگرامر های بسیار سخت است و البته گران و نمونه های آماده آن هم فوق العاده کم یاب
به نظرم یک دکتر فیوزبیت بخرید خیلی بهتر از پروگرامر های های ولتاژ عمل میکنه
اهان
این دکتر فیوزبیت رو نمیشه خودمون بسازیم ؟! آخه من اعتقادی ب بازار ندارم :)))

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
327
اهان
این دکتر فیوزبیت رو نمیشه خودمون بسازیم ؟! آخه من اعتقادی ب بازار ندارم :)))
اتفاقا این صفت خوبیه اعتقاد نداشتن به بازار خیلی از نوآوری ها و ابتکارات از همینجا شروع میشه
اتفاقا ساخت دکتر فیوزبیت کار ساده ایه فقط باید مهارت در ساخت pcb داشته باشید به نظرم از pcb فایبرگلاس استفاده کنید
فایل زیر شامل شماتیک کدها و pcb است

پیوست ها

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
327
وقتی پی سی بی رو ساختید و مدار رو مونتاژ کردید اطلاع دهید تا برای بارگذاری برنامه و تکمیل کردن دستگاه قدم به قدم با هم جلو بریم

behzadgarrett

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
7
وقتی پی سی بی رو ساختید و مدار رو مونتاژ کردید اطلاع دهید تا برای بارگذاری برنامه و تکمیل کردن دستگاه قدم به قدم با هم جلو بریم
بله مرسی :)))

با پروتعوس تقریبا بلدم کار کنم. مرسی بابت مدار حتما میسازم ، تموم کردم خبر میدم :)

آخرین ویرایش:

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
327
ولی فکر نکنم پروتئوس توانایی اجرا این مدار رو داشته باشه برنامه این مدار پیچیده و سنگینه ولی شما تست کن خبرشو بده

مهران چمنی

مدیریت کل سایت
عضو کادر مدیریت
مدیریت کل انجمن ها
مدیریت کل فروشگاه
لایک ها
804
اتفاقا این صفت خوبیه اعتقاد نداشتن به بازار خیلی از نوآوری ها و ابتکارات از همینجا شروع میشه
اتفاقا ساخت دکتر فیوزبیت کار ساده ایه فقط باید مهارت در ساخت pcb داشته باشید به نظرم از pcb فایبرگلاس استفاده کنید
فایل زیر شامل شماتیک کدها و pcb است
سلام
با تشکر از مدار مفید و کاربردی که منتشر نمودین .
بهتر بود فایل فوق را در شهرک دانلود قرار دهید تا در سطح وسیع تری در دسترس کاربران قرار گیرد .
در صورت امکان این کار را انجام داده و لینک آن را بجای فایل پیوست شده در این پاسختان قرار دهید .

abolsalami

کاربر عضو
عضو انجمن 220ولت
کاربر عادی
لایک ها
0
سلام خدمت مهندسین گرامی
من میخوام به یکی از پورتهای ورودی میکرو همزمان ۶ تا ولتاژ اعمال کنم، هر ولتاژی مقدار بیشتری داشت پورت مربوط به اون توی خروجی روشن بشه، این ولتاژا توی هر دقیقه تغییر میکنه، درواقع میخوام هر ولتاژی ک از بقیه بیشتر بود پین خروجی مربوط به اون روشن بشه، آیا امکانپذیر هست؟ اطلاعات محدودی هم از برنامه نویسی دارم، لطفا راهنماییم کنید، ممنون