1. کاربر مهمان ، ورود شما را به انجمن های علمی و تخصصی گروه های برق و رایانه 220ولت خیر مقدم می گوییم. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . اما در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید . لازم به ذکر است عضویت ساده و راحت است و در کمتراز30 ثانیه قابل انجام می باشد .همچنین امکان ثبت نام سریعتر با اکانت اینستاگرام شما فراهم شده است .
  بستن اطلاعیه

آموزشی آیا خازن ها از داخل خود جریان الکتریکی عبور می دهند.؟

شروع موضوع توسط علی تحیری ‏6 دسامبر 2017 در انجمن مفاهیم پایه و آشنایی با الکترونیک وسیستم های آن

Tags (کلمات کلیدی):
 1. علی تحیری

  علی تحیری ***** کاربر علمی و تخصصی عضو انجمن 220ولت

  ارسال ها:
  432
  تشکرهای دریافتی:
  770
  امتیاز دستاورد:
  93
  تحصیلات:
  کارشناس الکترونیک از کشور آمریکا
  محل سکونت:
  تهران تهران پارس
  با سلام:
  اکثر مردم تصور می کنند که جریان الکتریکی از درون خازن ها عبور می کند. با توجه به این که بین دوصفحه خازن دارای دی الکتریک یا عایق وجود دارد و طبق قانون اهم که عایق مقاومت بی نهایت ( البته اهم بسیار زیاد) دارد پس این جریان الکتریکی چگونه عبور می کند.؟
  وقتی که یک خازن را با یک منبع تغذیه که دارای نشان دهنده ولتاژ و جریان است شارژ می کنیم در لحظه اول آمپر متر جریان زیادی را نشان میدهد سپس کم شده و یک باره جریان قطع می شود. در این موقع یک صفحه دارای بار مثبت ( پروتون) و صفحه دیگر دارای بار منفی ( الکترون) می شود. و چون جذب الکترون و پروتون به اندازه کافی می شود، لحظه ایست که جریان عبوری از منبع تغذیه صفر می شود. اما در هنگام تخلیه خازن با یک سیم و مقاومت کم اهم الکترون ها وپروتون ها یا بار مثبت و منفی هم دیگر را جذب وازصفحات خارجی خازن تخلیه می شود و هیچ جریانی از داخل خازن که به تصور غلط که وجود داشت نمی گذرد.
   
  سیدمحمدرضا هاشمی آزاد از این پست تشکر کرده است.
  بارگذاری...
بارگذاری...

2کاربر در مجموع از این موضوع بازدید داشته اند

این بخش را به اشتراک بگذارید :