• کاربر مهمان ،حجم مصرفی اینترت و دانلود شما از این انجمن به صورت نیم بها محاسبه می گردد. جهت ارسال پاسخ یا سوال در انجمن ،نیازی به ثبت نام ندارید . در صورتی که این سایت مورد توجه و رضایت شما قرار گرفته است ،لطفا با عضویت در سایت ،به جمع ما بپیوندید .
منتظر افتتاح فروشگاه اینترنتی جدید ما باشید . فروشگاه AZAX به زودی افتتاح خواهد شد .

آموزشی تعریف مقاومت ظاهری خازن با شکل

در مجموع 0 کاربر از این موضوع بازدید داشته است دیدن جزئیات

هم اکنون 1 نفر شامل 0عضو و 1مهمان در حال مشاهده این موضوع است

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,005
با سلام:
دراین پست شما را با نقش مقاومت ظاهری خازن با ثابت بودن ولتاژ و فرکانس اما تغیر مقدار ظرفیت خازن با شکل آشنا می کنم. خازن هرچه دارای ظرفیت بیش تری باشد در مقابل ولتاژ 12 ولت با فرکانی 50 هرتز مقاومت ظاهری کم تری نشان می دهد.
1582

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
متصدی کانال انجمن در آپارات
کاربر VIP الماس
لایک ها
319
با این تفاسیر در پل های دیودی خازنی که بعد از پل قرار داده میشود میتواند نقش یک کنترل کننده جریان را داشته باشد؟

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,005
با این تفاسیر در پل های دیودی خازنی که بعد از پل قرار داده میشود میتواند نقش یک کنترل کننده جریان را داشته باشد؟
با سلام:
با عرض معذرت. من منظور شما را ازپل های دیودی خازنی متوجه نشدم اگر امکان دارد کمی توضیح دهید.

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
319
با سلام:
با عرض معذرت. من منظور شما را ازپل های دیودی خازنی متوجه نشدم اگر امکان دارد کمی توضیح دهید.
زمانی که ما بعد از ترانس جریان ac رو با پل دیودی به dc تبدیل میکنیم یک خازن هم میگذاریم این خازن میتونه جریانی که ترانس میده رو محدود کنه؟
مثل یه مقاومت؟

علی تحیری

عضو افتخاری
کاربر علمی و تخصصی
عضو انجمن 220ولت
کاربر VIP الماس
لایک ها
1,005
زمانی که ما بعد از ترانس جریان ac رو با پل دیودی به dc تبدیل میکنیم یک خازن هم میگذاریم این خازن میتونه جریانی که ترانس میده رو محدود کنه؟
مثل یه مقاومت؟
با سلام:
خیر خازن صافی باعث ازدیاد ولتاژ خروجی می شود و محدودیت جریان ایجاد نمی کند.

سیدمحمدرضا هاشمی آزاد

مدیر ارشد انجمن ها
عضو کادر مدیریت
مدیریت تبلیغات سایت
کاربر VIP الماس
لایک ها
319
نماد های شماتیک یک مدار الکترونیکی رو یاد بگیرید توصیه میکنم در اینترنت چند مقاله مطالعه کنید و هر جایی که سوالی پیش اومد مطرح کنید